۱۳۹۶ چهارشنبه ۴ بهمن
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۶۱ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۲ شهريور
رخداد

انهدام باند جعل کارشناسی‌های خلاف واقع در مازندران
میزان: حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسدالله جعفری دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران از انهدام باند جعل و تهیه کارشناسی‌های خلاف واقع جهت آزادی زندانیان در استان خبر داد و گفت: در این راستا تاکنون ۹ نفر دستگیر شده‌اند و به تحصیل بیش از 40 میلیارد ریال از خانواده زندانیان اقرار كرده‌اند. این باند متشکل از تعدادی افراد عامی، کارشناسان رسمی کانون و مرکز مشاوران، همچنین کارشناسان قوه قضائیه و خبره بوده که با کارشناسی‌های خلاف واقع و جعل دستور قضائی و اسناد، نسبت به آزادی زندانیان اقدام می‌کردند.  وی ادامه داد: با دستور دادستانی مرکز استان و هماهنگی دادستان‌های شهرستان‌های محل وقوع جرم، متخلفان در یک عملیات پیچیده، به وسيله مأموران حفاظت و اطلاعات دادگستری مازندران با همکاری اداره کل اطلاعات استان، دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند. حجت‌الاسلام‌والمسلمین جعفری با بیان اینکه سه نفر از افراد دستگیرشده از کارشناسان رسمی و خبره هستند، تأکید کرد: دو کارشناس دیگر نیز در این رابطه احضار شده و چند نفر از متهمان که در این خصوص نقش داشته‌اند تحت تعقیب قضائی قرار دارند.

قاتل مأمور نیروی انتظامی گلستان به‌زودی قصاص می‌شود
میزان: قاتل مأمور نیروی انتظامی گلستان به‌زودی قصاص می‌شود. حکم قصاص این فرد که مهر سال گذشته مأمور نیروی انتظامی استان را به شهادت رساند، پیش از این در دیوان عالی کشور تأیید شده بود. رئیس کل دادگستری گلستان اظهار کرد: حکم قصاص قاتل مأمور نیروی انتظامی كه در دیوان عالی کشور تأیید شده بود، به‌زودی اجرا می‌شود. هاشمیان گفت: این فرد به اتهام زورگیری، تیراندازی با اسلحه و ایجاد رعب و وحشت در بین مردم، از سوی مأموران نیروی انتظامی تحت تعقیب بود که در این تعقیب ‌و گریز پنج مأمور نیروی انتظامی را زخمی کرد که یکی از این مأموران به نام گروهبان یکم حسین دیلم‌کتولی بر اثر شدت جراحات وارده، به شهادت رسید. این مقام قضائی اضافه کرد: قاتل و دیگر متهمان که تحت تعقیب بودند همان روز دستگیر شدند و پرونده آنان برای رسیدگی به شعبه بازپرسی دادسرای آق‌قلا فرستاده شد. هاشمیان ادامه داد: پرونده قاتل پس از صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست، برای رسیدگی به شعبه یک کیفری استان فرستاده شد که در این شعبه، متهم به قصاص نفس محکوم و پرونده برای تأیید حکم قصاص به دیوان عالی کشور فرستاده شد. وی همچنین گفت: با تأیید حکم قصاص در دیوان عالی کشور و استیذان (اجازه اجرای حکم قصاص) رئیس قوه قضائیه، به‌زودی این حکم اجرا می‌شود.

دستگیری سارقان  طلافروشی گچساران
ایسنا: فرمانده انتظامی استان کهگیلویه ‌وبویراحمد گفت: در درگیری مسلحانه پلیس و سه سارق طلافروشی که مدتی بود فراری بودند، قاتل افسر پلیس کشته شد و دو همدست دیگر قاتل مأمور پلیس آگاهی استان دستگیر شدند. سردار مهدی انصاری در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی به‌شهادت‌رسیدن یکی از کارکنان پلیس آگاهی استان حین دستگیری یک شرور مسلح فراری در روز هجدهم شهریورماه سال‌ جاری در یکی از روستاهای شهرستان گچساران، پلیس استان عملیات شناسایی و دستگیری عوامل این حادثه را آغاز کرد. وی بیان کرد: بعد از چند روز تحقیق، ساعت شش صبح سه‌شنبه، 21 شهریورماه 96 محل اختفای این شرور فراری و همدستانش در یکی از محلات شهر دهدشت شناسایی و محاصره شد. این افراد شرور که همه مسلح بودند، وقتی خود را در محاصره پلیس دیدند، به سوی مأموران شلیک کردند. فرمانده انتظامی استان کهگیلویه‌وبویراحمد اضافه کرد: در این درگیری مسلحانه «کوروش پورسیامک» قاتل شهید فرزادیان به هلاکت رسید و دو همدست دیگرش نیز دستگیر شدند.


دیدگاه‌ها(۰)