۱۳۹۶ چهارشنبه ۴ بهمن
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۶۱ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۲ شهريور
روزنه

معاون سياسي وزير کشور:
خواهان تعامل با ساير قوا با حفظ شأن وزارت کشور هستم

ايسنا: معاون جديد سياسي وزير کشور، روز گذشته در جلسه تکريم و معارفه معاونان سابق و جديد سياسي وزارت کشور با تشکر از رحماني‌فضلي به‌خاطر حُسن اعتماد در سپردن تصدي حوزه سياسي وزارت کشور به او گفت: «بنده خواهان تعامل با ساير قوا به‌ويژه نمايندگان ملت در مجلس شوراي اسلامي و ساير مراکز تصميم‌گير و تصميم‌ساز با حفظ شأن و استقلال وزارت کشور هستم و رعايت اخلاق و سلسله‌مراتب اداري و تشکيلاتي در انجام مأموريت‌هاي محوله را سرلوحه امور قرار خواهم داد». اسماعيل جبارزاده افزود: «شايسته است تمام تلاش خود را براي خدمت به مردم و جلب رضايت آنها به کار گيريم تا بتوانيم مردم را نسبت به نظام اميدوار نگه‌ داریم و خوش‌بيني آنان را ارتقا دهيم. وزارت کشور دستگاهي است که اگر درست فعاليت کند در همه بخش‌ها مي‌تواند بسيار اثرگذار باشد و يک استاندار قوي و فعال موجب ارتقای شاخص‌هاي پيشرفت در استان خواهد بود». علي‌اصغر احمدي، معاون سياسي سابق وزير کشور نيز با آرزوي توفيق براي معاون جديد سياسي گفت: «آقاي جبارزاده داراي سوابق انقلابي در سال‌هاي دفاع مقدس و از شخصيت‌هاي علمي و دانشگاهي است و بايد ايشان را در انجام مسئوليت جديد ياري کرد». او با تأکيد بر اينکه وزارت کشور عمود خيمه سياست داخلي و امنيت کشور است، افزود: «يکي از افتخارات زرين وزارت کشور در دولت يازدهم برگزاري چند انتخابات بسيار مهم بود و با هدايت مقام معظم رهبري، مشارکت جدي مردم و رعايت مرّ قانون برگ زرين ديگري بر کارنامه پرافتخار وزارت کشور افزوده شد». احمدي با اشاره به لزوم تعامل با ساير قوا با حفظ استقلال وزارت کشور گفت: «تقويت اداره کل سياسي، پيگيري انتخابات الکترونيک و تلاش براي پيگيري تصويب قانون جامع انتخابات از اهم اموري است که مي‌تواند به موفقيت‌هاي بعدي حوزه سياسي کمک کند». معاون سياسي سابق وزارت کشور افزود: «در انتخابات گذشته حتي يک رأي در هيچ شعبه‌اي باطل نشد و همکارانم در ستاد انتخابات کشور بدون کوچک‌ترين جانبداري، مسئوليت‌هاي قانوني خود را دنبال کردند و انتخابات با سلامت، امنيت، مشارکت و رعايت مرّ قانون و حق‌الناس برگزار شد».  او در جمع کارکنان اين حوزه گفت: رسالت ما جلب رضايت مردم و ارتقای خوش‌بيني آنان به نظام است و بايد با رعايت اخلاق در اين مسير حرکت کنيم. او در پايان بار ديگر براي جبارزاده در سمت معاون سياسي وزير کشور آرزوي توفيق کرد.

عضو فراکسيون اميد:
رئيس‌جمهور در انتصاب استانداران از نيروهاي اهل سنت استفاده کند

ايسنا: حجت‌الاسلام احمد مازني، عضو فراکسيون اميد مجلس شوراي اسلامي، با اشاره به نامه‌نگاري صورت‌گرفته بين مولوي عبدالحميد و مقام معظم رهبري درباره ضرورت پرهيز از تبعيض بين مذاهب و قوميت‌ها، گفت: طبعا در ايران اسلامي که محل استقرار حکومت ولايت فقيه است، زمينه تحقق عملي مواضع روشن و صريح رهبري بيش از نقاط ديگر فراهم مي‌شود و مي‌تواند الگوي ساير ملت‌ها باشد. در گذشته شائبه‌هايي درباره برخي رفتارهاي تبعيض‌آميز نسبت به مذاهب و قوميت‌ها وجود داشت که آن را به رهبري نسبت مي‌دادند در‌حالي‌که ما مي‌دانستيم اين‌طور نيست و اينک با نامه هوشمندانه مولوي عبدالحميد و پاسخ روشن و صريح رهبري که به تعبير مولوي فصل‌الخطابي براي مقامات جمهوري اسلامي است، ثابت مي‌شود  اگر چنين رفتاري هم در جايي اتفاق افتاده، با نگاه رهبري همسو نبوده است. نماينده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: توصيه من اين است حالا که اين مکاتبه انجام شده، آقاي روحاني در فرصت‌هايي مثل انتخاب استانداران و مديران کل، نشان دهد اين نگاه تبعيض‌آميز وجود ندارد. اگر از اهل سنت در مديريت‌ها استفاده شود و آنها در کشورمان احساس تبعيض نکنند، ايران مي‌تواند الگويي براي کشورهاي ديگر باشد. توصيه من به دولتمردان و مسئولان دستگاه‌ها اين است که در حدود تعيين‌شده در قانون اساسي و با عنايت به صراحت کلام رهبري، از ظرفيت اقوام و مذاهب در اداره کشور، سازمان‌ها و مديريت بخش‌هاي مختلف استفاده کند.

حتي يك رأي باطل نشد
ايلنا: علي‌اصغر احمدي، معاون سياسي سابق وزير كشور گفت: در انتخابات گذشته، حتي يک رأي در هيچ شعبه‌اي باطل نشد و همکارانم در ستاد انتخابات بدون کوچک‌ترين جانبداري، مسئوليت‌هاي قانوني خود را دنبال کردند و انتخابات با سلامت، امنيت، مشارکت و رعايت مر قانون و حق‌الناس برگزار شد. 


دیدگاه‌ها(۰)