۱۳۹۶ چهارشنبه ۴ بهمن
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۶۱ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۲ شهريور
خبر

روحاني درگذشت پدر شهيدان والامقام محمدزاده را تسليت گفت
ايلنا: رئيس‌جمهور در پيامي درگذشت مرحوم حاج حسينجان محمدزاده، پدر شهيدان والامقام ابوالقاسم، ابوالحسن و هادي محمدزاده را تسليت گفت و از درگاه خداوند متعال براي ايشان رحمت واسعه و هم‌جواري با فرزندان شهيدش و براي عموم بازماندگان صبر و اجر مسئلت کرد. در اين پيام آمده است: اين اسوه ايثار و صبوري که با دلي سرشار از ايمان به خدا و اعتقاد راسخ به آموزه‌هاي بلند اهل‌بيت عليهم‌‌السلام، فرزندان عزيز و غيور خود را تقديم اسلام و ايران کرد، شأني رفيع در پيشگاه الهي و منزلتي ماندگار در تاريخ خواهد داشت. اين‌جانب اين مصيبت را به مردم شريف مازندران و خانواده محترم اين پدر قهرمان‌پرور تسليت مي‌گويم و از درگاه خداوند متعال براي ايشان رحمت واسعه و هم‌جواري با فرزندان شهيدش و براي عموم بازماندگان صبر و اجر مسئلت دارم.

دادگاه بقايي 25 مهرماه
ايلنا: دادگاه حميد بقايي ۲۵ مهر برگزار مي‌شود. وکيل بقايي از محاکمه موکل خود در ٢٥ مهر خبر داد. بقايي پيرامون اظهاراتش پس از آزادي از زندان، با قرار کفالت آزاد شده بود. سيدعلي‌اصغر حسيني، افزود: «امروز در ملاقاتي که با قاضي محترم دادگاه آقاي حيدري داشتم، اصرار خودمان مبني بر برگزاري علني جلسات دادگاه با حضور مردم و اصحاب رسانه‌ها را به ايشان اعلام کردم. موکل بنده آقاي حميد بقايي معتقد است بايد دادگاه به صورت علني برگزار شود تا مردم در جريان حقايق ماجرا قرار گيرند. اتهامات مندرج در کيفرخواست دادستان تهران همان موارد قبلي است و نکته جديدي وجود ندارد».

موسي اسوار «عضو پيوسته فرهنگستان زبان فارسي» شد
ايسنا: رئيس‌جمهور در حکمي آقاي موسي اسوار را به عنوان «عضو پيوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسي» منصوب کرد. متن حسن روحاني به اين شرح است:در اجراي ماده (4) اصلاحي اساسنامه فرهنگستان زبان و ادب فارسي مصوب 27/12/1370 شوراي عالي انقلاب فرهنگي و بنا به انتخاب شوراي آن فرهنگستان، به موجب اين حکم به عنوان «عضو پيوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسي» منصوب مي‌شويد. توفيق جناب‌عالي و ساير اعضاي محترم آن فرهنگستان را در انجام وظايف محوله با رعايت اصول قانون‌مداري، اعتدال‌گرايي و منشور اخلاقي دولت تدبير و اميد از خداوند متعال مسئلت مي‌نمايم.

وزير کشور سرپرست استانداري آذربايجان‌شرقي را تعيين کرد
ايسنا: وزير کشور با صدور حکمي، سعيد شبستري‌خياباني را به عنوان سرپرست استانداري آذربايجان‌شرقي تعيين کرد. در حکم رحماني‌فضلي، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري آذربايجان‌شرقي به عنوان سرپرست اين استانداري منصوب شده است.

هيئت‌هاي مذهبي سبب آزار همسايگان نشوند
انتخاب: آيت‌الله مكارم‌شيرازي گفت: بايد هيئت‌هاي مذهبي مراقبت کنند که سبب آزار همسايگان و مجاوران خود نشوند که اين نيز ازجمله آفت‌هاي عرصه مداحي در کشور است. اجراي مداحي با سبک‌هاي ترانه و امثالهم با بهانه جذب جوانان، جز دوري از اهل‌بيت(ع) را در پي نخواهد داشت. 


دیدگاه‌ها(۰)