۱۳۹۶ جمعه ۴ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۶۱ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۲ شهريور
خبر

خبر خوب تاج برای استقلال و پرسپولیس: 
خودشان بلیت‌فروشی کنند

رئیس فدراسیون فوتبال از واگذاری بلیت‌فروشی اینترنتی به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خبر داد و گفت: «با مدیران عامل این دو باشگاه درخصوص فروش بلیت اینترنتی به تفاهم رسیده‌ایم و قرار بر این است که بلیت‌فروشی اینترنتی به خود باشگاه‌ها واگذار شود تا سهم خوبی را از این مسئله ببرند. به سازمان لیگ اعلام کرده‌ایم که خود را وارد این کار نکند و سهم خودش را از بلیت‌فروشی دریافت کند». مهدی تاج در جمع خبرنگاران درباره برنامه‌های تیم‌ ‌ملی فوتبال بعد از صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه هم توضیح داد: «تا امروز هیچ کشوری در آسیا دیده نشده که بعد از صعود به جام جهانی دو بازی دوستانه انجام دهد. ما برای اینکه بتوانیم حضور خوبی در جام جهانی روسیه داشته باشیم، دو بازی دوستانه هماهنگ شده و هشت بازی طی درخواست سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال پیش‌بینی کرده‌ایم. یک بازی دوستانه با روسیه خواهیم داشت که خود این کشور هزینه را پرداخت کرده است و یک بازی هم با توگو که یکی از تیم‌های آفریقای جنوبی است که این هم بنا بر پیشنهاد کارلوس کی‌روش بوده است؛ زیرا او معتقد است که ما در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به احتمال زیاد با یک تیم آفریقایی مواجه خواهیم بود و بهتر است با انجام دیدار با یک تیم آفریقایی، خود را برای جام جهانی آماده کنیم. این تیم، تیم بسیار خوبی است و ۱۴ بازیکن آن لژیونر هستند. تمام هزینه‌های تیم توگو را فدراسیون فوتبال پرداخت می‌کند اما بازی اولی که با روسیه داریم، تمام هزینه‌ها از سوی فدراسیون فوتبال روسیه پرداخت خواهد شد. رئیس فدراسیون فوتبال درباره پاداش تیم‌ ‌ملی فوتبال بعد از راهیابی به جام جهانی روسیه، گفت: «فوتبالیست‌ها بخشی از پاداش خود را دریافت کرده‌اند و تا امروز به جز بازی با تیم‌ ‌ملی فوتبال سوریه که به نتیجه‌ مساوی ختم شد، تمام پاداش‌ها که عدد چشمگیری بود و یکی از این پاداش‌ها حدود هشت هزار دلار بود، به بازیکنان فوتبال پرداخت شده است. ما سعی می‌کنیم پاداش جام جهانی را نیز در مراسمی به بازیکنان فوتبال پرداخت کنیم».

شکست دوم دختران فوتبالیست
تیم‌ ‌ملی فوتبال جوانان بانوان ایران، در تورنمنت چهار‌جانبه چین حضور دارد و دیروز ‌در دومین دیدار خود با نتیجه‌ 5 بر یک مقابل ژاپن شکست خورد. تک‌گل ایران را فاطمه گرائیلی به‌ ثمر رساند. ملی‌پوشان در سومین دیدار خود به مصاف آمریکا خواهند رفت. تیم‌ ‌ملی فوتبال جوانان بانوان در نخستین دیدار خود نیز مقابل چین با نتیجه‌ 8 بر صفر مغلوب شده بود. ایران، چین، ژاپن و آمریکا چهار تیم حاضر در این تورنمنت هستند.  معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، از همکاری مجموعه ورزشي آزادی با شهرداری تهران برای حضور بانوان در ورزشگاه آزادی خبر داد. محمدرضا داورزنی، دیروز درباره پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه قرار است برای حضور بانوان در ورزشگاه آزادی بخشی از ورزشگاه آزادی مسقف شود، توضیح داد: «این تعاملاتی است که بین نجفی، شهردار تهران و سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان صورت گرفته است که یک بخش از ورزشگاه آزادی مسقف شود. همچنین قرار بر این است که یک پروژه‌ 40‌‌هزار‌نفری برای بانوان در استادیوم آزادی که از سال‌های قبل قول آن داده شده است، عملیاتی شود».

رحیمی و زهرا نعمتی در میان
 ۱۰ پاراکماندار تماشایی رقابت‌های جهانی

دو پاراکماندار ایران، از سوی کمیته بین‌المللی پارالمپیک، در جمع ۱۰ پاراکمانداری قرار گرفته‌اند که مدال طلای رقابت‌های جهانی چین را هدف گرفته‌اند. به‌گزارش سایت کمیته ملی پارالمپیک، رقابت‌های پاراتیراندازی با کمان با حضور ۱۵۰ شرکت‌کننده در پکن برگزار می‌شود و این نخستین رویداد رسمی این رشته پس از بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو به حساب می‌آید. غلامرضا رحیمی و زهرا نعمتی، در جمع ۱۰ پاراکمانداری قرار گرفته‌اند که تماشای عملکرد آنها از سوی کمیته بین‌المللی توصیه شده است. در این مطلب درباره رحیمی به‌عنوان پاراکماندار شماره یک این فهرست، آمده است: رحیمی در ماده ریکرو مردان در صدر رنکینگ قرار دارد، ضمن اینکه عنوان قهرمانی پارالمپیک را نیز یدک می‌کشد. رحیمی به‌خاطر استعداد و شخصیتش مورد احترام است. رحیمی، در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۵ دوناشینگن آلمان به مدال برنز رسید. در این مطلب همچنین درباره نعمتی عنوان شده است: نعمتی، که روی حضور در رقابت‌های افراد سالم تمرکز کرده بود، اکنون در رقابت‌های قهرمانی جهان به صحنه بازگشته است و باید با «چونیان وو» از چین دوباره رقابت کند. او دو مدال طلای بازی‌های پارالمپیک را در کارنامه دارد و شاید مشهورترین پاراتیرانداز جهان باشد. دور مقدماتی رقابت‌های قهرمانی جهان از امروز آغاز می‌شود. 


دیدگاه‌ها(۰)