۱۳۹۶ جمعه ۴ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۶۱ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۲ شهريور
دریچه

پورعلی‌فرد: تیم ملی پاورلیفتینگ بانوان جعلی است
رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش‌اندام به شایعه تشکیل تیم ملی پاورلیفتینگ بانوان واکنش نشان داد. به‌گزارش «ورزش سه»، ناصر پورعلی‌فرد، رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام و پاورلیفتینگ گفت: تیم ملی بانوان پاورلیفتینگ یک عنوان غیرقانونی و جعلی است و با متولیان این اقدام غیرقانونی برخورد جدی خواهیم داشت. متأسفانه اخیرا مشاهده شده است که برخی افراد و گروه‌ها به‌طور غیرقانونی اقدام به فریب و اعزام بانوان تحت‌عنوان «تیم ملی پاورلیفتینگ بانوان» می‌کنند. این اقدامات غیرقانونی و جعلی است و به‌صراحت اعلام می‌کنیم عوامل اصلی این اتفاقات را به مراجع قانونی و ذی‌صلاح معرفی می‌کنیم. 

پرداخت بخشی از  بدهی فدراسیون شطرنج به فیده
رئیس فدراسیون شطرنج از تأمین‌شدن قسط دوم بدهی مربوط به برگزاری رقابت‌های قهرمانی زنان جهان در تهران به فیده خبر داد. رتبه شطرنج‌بازان ایران از ابتدای ماه جاری میلادی به دلیل آنچه پرداخت‌نشدن بدهی 120هزاردلاری جوایز رقابت‌های قهرمانی زنان جهان از سوی فدراسیون شطرنج به فیده عنوان شد، در سایت فدراسیون جهانی حذف شد. حذف ریتینگ (رتبه) شطرنج‌بازان ایرانی از سایت فدراسیون جهانی شائبه تعلیق فدراسیون شطرنج ایران را در پی داشت. ریتینگ شطرنج‌بازان ایران از دوشنبه در پی تعامل فدراسیون شطرنج و نهاد بین‌المللی این رشته مجددا ثبت شد. «مهرداد پهلوان‌زاده»، رئیس فدراسیون شطرنج به ایرنا گفت: فدراسیون شطرنج برای میزبانی رقابت‌های شطرنج قهرمانی زنان جهان سه حامی مالی جذب کرد که پیش‌تر دو حامی مالی به تعهدات خود عمل کردند. اکنون با تأمین قسط دوم از سوی یک حامی مالی دیگر، به‌مبلغ دو‌ میلیارد ریال و تبدیل آن به ارز، بخش دیگری از تعهدات ایران به فیده پرداخت می‌شود. رئیس فدراسیون شطرنج اضافه کرد که برای پرداخت قسط آخر در حال مذاکره با حامیان دیگر مالی هستیم و با حمایت وزارت ورزش و جوانان نیز این بخش پرداخت خواهد شد. بدهی فدراسیون شطرنج به فیده مربوط به رقابت‌های شطرنج قهرمانی زنان جهان است که سال گذشته به میزبانی ایران برگزار شد. هزینه جوایز به گفته رئیس فدراسیون شطرنج 650 هزار دلار بوده که تاکنون 530 هزار دلار آن پرداخت شده است و با پرداخت قسط دوم در دو روز آینده این رقم به 590 هزار دلار می‌رسد. با پرداخت قسط دوم تنها یک قسط 60‌ هزاردلاری باقی می‌ماند. 

شکایت بهنام پیشرو کیش در دادسرا ثبت شد
شرکت بهنام پیشرو کیش در پی واگذاری باشگاه نفت به شرکتی دیگر اقدام به شکایت از واگذارکننده و همچین خریدار کرد. به گزارش ایسنا، در خبری که در کانال اطلاع‌رسانی باشگاه نفت منتشر شده، این‌طور آمده است: «این شکایت کیفری سه‌شنبه در دادسرا ثبت شد. شرکت بهنام پیشرو کیش که تاکنون بیش از ۱۰‌ میلیارد تومان هزینه کرده است، پیش از این نیز اعلام کرده بود که در صورت واگذاری باشگاه به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر، از خریدار و فروشنده شکایت خواهد کرد».

افزایش پارالمپیکی‌های طلایی‌ توکیو و جاکارتا
دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک از افزایش پاداش مدال‌آوران طلا در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا و پارالمپیک ۲۰۲۰ خبر داد. مسعود اشرفی، دراین‌باره گفت: «پاداش به مدال‌آوران و قهرمانان براساس سیاست‌گذاری صورت‌گرفته بر این مبنا است که ما از رشته‌ها و ورزشکارانی که شانس کسب مدال طلا را در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا و پارالمپیک توکیو دارند، حمایت خواهیم کرد. البته رشته‌ها و ورزشکارانی که مدال نقره و برنز می‌گیرند نیز مورد توجه هستند، اما این مسئولیت برعهده فدراسیون‌های مربوطه هم گذاشته می‌شود؛ یعنی ما با این سیاست‌گذاری به این سمت حرکت می‌کنیم که از برترین‌ها حمایت می‌کنیم. آنچه جایگاه ما را در جدول مسابقات تعیین می‌کند، کسب مدال طلاست».


دیدگاه‌ها(۰)