۱۳۹۶ دوشنبه ۲ بهمن
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۶۲ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۳ شهريور
برانکو نگران روزهاي فشرده پرسپوليس
مصائب يک صعود

برتري پرسپوليس مقابل الاهلي عربستان در يک‌چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا در شرايطي فوتبال ايران را خوشحال و اميدوار به آينده کرده که وضعيت نماينده ايران براي ادامه رقابت‌هاي فوتبالي در اين فصل را دشوارتر کرده است؛ دشواري‌ای که البته شيريني خاص خودش را دارد. ماجرا از اين قرار است که سرخ‌هاي پايتخت با رسيدن به نيمه‌نهايي آسيا، بازي‌هايشان در ليگ و جام حذفي تغيير مي‌کند و از طرفي، نگران حضور بازيکنانشان در ترکيب تيم ملي ايران در راه آماده‌سازي جام جهاني 2018 هم هستند. پرسپوليس براي رقابت در نيمه‌نهايي آسيا بايد روزهاي 4 و 25 مهر به مصاف تيم الهلال عربستان برود؛ خود همين تاريخ‌ها به اين معني است که حداقل سه بازي پرسپوليس در ليگ و يک بازي در جام حذفي براي اين تيم، با تغيير تاريخ روبه‌رو خواهد شد.
داستان جام حذفي براي سرخ‌ها روشن است؛ اين تيم بازي اولش مقابل نفت تهران را هنوز برگزار نکرده و حالا سازمان ليگ هم اعلام کرده اين بازي روز 29 مهر برگزار مي‌شود؛ يعني چهار روز بعد از بازي برگشت اين تيم در نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان آسيا. بااين‌حال سه بازي ديگر سرخ‌ها در ليگ برتر هم دردسرهاي خاص خودش را دارد. شاگردان برانکو در هفته ششم و هفتم ليگ، بايد 26 و 30 شهريور به‌ترتيب به مصاف پيکان و سپاهان بروند. فارغ از دشواربودن اين دو بازي، فاصله سه روز استراحت بين آنها مي‌تواند براي برانکو مشکل‌ساز شود. نبايد فراموش کرد که پرسپوليس درست چند روز بعد از سفر به اصفهان بايد در ليگ قهرمانان آسيا روز چهارم مهر بازي رفت نيمه‌نهايي‌اش را برگزار کند. اينجا درست همان‌جايي است که سرخ‌ها يک بازي در ليگ عقب مي‌افتند، چون طبق برنامه، روز چهارم مهر، سرخ‌هاي تهران در ليگ بايد به مصاف صنعت نفت آبادان بروند که اين بازي به تعويق مي‌افتد. دومين بازي پرسپوليس هم که در ليگ بايد جابه‌جا شود مربوط به ديدار حساس داربي و تقابل با استقلال است که طبق برنامه قبلي قرار شده بود روز 28 مهرماه برگزار شود. از آنجا که پرسپوليس 25 مهرماه بازي برگشتش در نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان آسيا و روز 29 مهر بازي عقب‌افتاده‌اش در جام حذفي را برگزار مي‌کند، داربي به تاريخ ديگري موکول مي‌شود؛ تاريخي که طبق اعلام مسئولان سازمان ليگ، پنجم آبان‌ماه است. با فرض اينکه اين ديدار برگزار شود، باز هم تکليف يک بازي عقب‌افتاده شاگردان برانکو در ليگ که بازي با صنعت نفت است نامشخص باقي مي‌ماند.
تداخل با برنامه‌هاي تيم ملي؟
تداخل برنامه با بازي‌هاي ليگ برتر يکي از مشکلات پرسپوليس بوده و ديگري مربوط به تداخل نسبي اين بازي‌ها با برنامه‌هاي تيم ملي است؛ اگرچه کارلوس کي‌روش، سرمربي پرتغالي تيم ملي ايران، از پيش برنامه اردويي‌اش را جوري چيده بود که هيچ تداخلي با برنامه‌هاي پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا نداشته باشد (و البته ندارد)، اما انجام دو بازي دوستانه که در تقويم تيم ملي گنجانده شده، براي سرخ‌ها محل سؤال است. اولين بازي دوستانه تيم ملي روز 13 مهر مقابل توگو و ديگري روز 18 مهر مقابل روسيه است؛ محل انجام بازي اول که مشخص نشده، ولي بازي دوم که اتفاقا در «فيفادي» برگزار مي‌شود، در روسيه است؛ حالا درست طبق برنامه سازمان ليگ، پرسپوليس دو روز بعد از آن تاريخ؛ يعني روز 20 مهر بايد در جريان هفته نهم، به مصاف استقلال خوزستان برود. از آنجا که اين تيم ملي‌پوشان زيادي دارد، به نظر مي‌رسد اين بازي پرسپوليس در ليگ هم با يکي، دو روز جابه‌جايي به عقب‌تر بيفتد تا شرايط بدني ملي‌پوشان اين باشگاه چندان به‌هم نريزد. البته هنوز مسئولان سازمان ليگ درباره اين دو بازي؛ يعني بازي با صنعت نفت در هفته هشتم و بازي با استقلال خوزستان در هفته نهم، نظري نداده‌اند و مشخص نيست که تاريخ برگزاري اين بازي‌ها دقيقا به چه زماني موکول خواهد شد.

 


دیدگاه‌ها(۰)