۱۳۹۶ جمعه ۴ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۶۲ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۳ شهريور
رويداد

برنامه دیدار نخست‌وزیر لبنان  با پوتین
سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، با اشاره به برنامه دیدار حریری با ولادیمیر پوتین و دیمیتری مدودف، رئیس‌جمهوری و نخست‌وزیر روسیه، گفت امیدوار است در این دیدارها راستای همکاری‌های راهبردی دو کشور تعیین شود.

انصراف سوچی از شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل
سخنگوی دولت میانمار اعلام کرد که آنگ‌سان سوچی «مشاور ارشد دولت» برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر نخواهد کرد و به جای او، معاون رئیس‌جمهوری در این اجلاس حضور خواهد داشت. همچنین میانمار انتقاد کمیسر عالی حقوق‌بشر سازمان ملل دایر بر اینکه رفتار با مسلمانان روهینگیا معادل «پاک‌سازی قومی» است را محکوم کرده است.

مذاکره دولت ونزوئلا با مخالفان
رئیس‌جمهوری ونزوئلا دعوت برای دور جدید مذاکرات با اپوزیسیون این کشور را برای مقابله با بحران سیاسی در کشور پذیرفته است. مادورو در نشست کابینه گفت: زاپاترو و رئیس‌جمهوری دومینیکن به‌خوبی می‌دانند من به‌دنبال مذاکره هستم و به‌همین‌دلیل پذیرفتم دور جدید مذاکرات با اپوزیسیون برگزار شود.

محدودیت‌های جدید دیپلمات‌های آمریکایی در روسیه
مسکو قصد دارد شرایط کار دیپلمات‌های آمریکا در روسیه را با شرایط کار دیپلمات‌های روسیه در آمریکا یکسان کند. سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه، با اعلام این خبر گفت: روسیه خواهان عادی‌سازی اوضاع است و فقط چند امتیاز که دیپلمات‌های آمریکایی در روسیه از آنها برخوردار بودند، سلب می‌شود.

وعده مدیر سیا برای دستگیری الظواهری
درحالی‌که حجم گسترده‌ای از اسناد طبقه‌بندی‌شده اسامه بن‌لادن که از سوی کماندوهای آمریکایی در سال ۲۰۱۱ در حین عملیات دستگیری بن‌لادن جمع‌آوری شده بود برای دسترسی عموم منتشر شد؛ مدیر سازمان سیا از بازداشت قریب‌الوقوع الظواهری و پسر بن‌لادن خبر داد.

رد اختلاف با حزب عبدالله صالح
جنبش مردمی انصارالله یمن در این بیانیه که روز سه‌شنبه منتشر شده، تأکید کرد: ما و هم‌پیمانان و شرکایمان با تمامی امکانات همواره از تجربه موفق مشارکت ملی با کنگره مردمی سراسری یمن و هم‌پیمانانش حمایت کرده‌ایم و می‌کنیم، ما در موقعیت‌های مختلف با وجود اتهام‌زنی‌ها، مانع‌تراشی‌ها و بدنام‌سازی‌های برنامه‌ریزی‌شده، مشکلات را پشت ‌سر گذاشته‌ایم.


دیدگاه‌ها(۰)