۱۳۹۶ يکشنبه ۱ بهمن
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۶۲ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۳ شهريور
الو شرق 88640260
sharghline@sharghdaily.ir پیامک: 30004699
  • قابل توجه شهرداری منطقه 16: میدان بازار دوم نازی‌آباد از نظر سوق‌الجیشی تجارت میدان پراهمیتي بوده و درعین‌حال پرتردد و پرازدحام است؛  چه از نظر رفت‌وآمد عابران و چه از نظر ترافیک. یک سال است که شهرداری منطقه دست به تحول بنیادی در این میدان زده و به‌ناگاه آن را دگرگون کرده است. بدین قرار که جناح شرقی میدان را از بین بردند و رفت‌وآمد خودروها به جناح غربی میدان محدود شد. در عوض از فضای میدان برای آسایش شهروندان به‌عنوان بوستان استفاده شد. حوضی فراهم آمد و پلی و در زیر پل اشکوبی از پایه‌های پل و سایه‌گاهی برای اطراق همه بزهکاران، ولگردان، معتادان، کارتن‌خوابان و قس‌علیهذا. در نتیجه آن،  مختصر امنیتی که در این میدان فراهم بود آن هم رفت به طوری که تردد و گشت و‌گذار و پارک خودروها با مشکل ناامنی دستبرد و سرقت و امثالهم مواجه شد و میدان که قرار بود مکانی زیبا برای تمدد اعصاب شهروندان باشد،  به بیغوله‌ای برای تشتت اعصاب شهروندان مبدل شد. 

عبدالحمید حسین‌نیا

  • ساخت‌وسازهای مرموزانه! مدت‌هاست مقابل ایستگاه مترو شهدا و شرکت برق واقع در خیابان 17 شهریور، بالاتر از میدان شهدا، کانتینرهایی وجود دارد و بخش‌هایی از پیاده‌رو مسدود است. بهتر نیست این‌گونه ساخت‌وسازها به وسیله بنر، اطلاع‌رسانی شود و زمان تکمیل آنها اعلام شود؟ 

سیدمحمد علوی

  • علت آمار بالای مرگ‌ومیر در جاده‌ها،  افزایش تعداد خودروها بدون افزایش سطح راه‌ها‌ست.  اگر درآمدی که از تولید و فروش خودرو حاصل شده خرج احداث جاده شود،  تلفات جاده‌ها بسیار کاهش می‌یابد.
  • از مسئولان محترم سازمان بازرسی کل کشور و ‌رسیدگی به تخلفات اداری خواهشمندیم سری هم به مراکز صداوسیمای استان‌ها ازجمله اصفهان بزنند و ببینند چند نفر افراد بازنشسته این سازمان و ادارات دیگر مانند سازمان‌ بهزیستی و آموزش‌وپرورش، که (برای دورزدن بخشنامه‌های صوری و مصوبه‌های قانونی) مدتی قبل از آنجا رفته بودند، مجددا به همان‌جا برگشته‌اند و به‌خاطر برخی ملاحظات با دوستان و همکاران شاغل خود عملا جای نیروهای مخلص و جوان،   مستعد و علاقه‌مند و نیازمند به کار و درآمد را پر کرده‌اند. 

دیدگاه‌ها(۰)