۱۳۹۶ دوشنبه ۲ بهمن
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۶۲ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۳ شهريور
شهردار تهران با اعلام پذيرش انتقادها
در انتصابات آينده از زنان استفاده مي‌کنم

شرق: محمدعلي نجفي، شهردار تهران، روز گذشته و در حاشيه يازدهمين نمايشگاه زنان و توليد ملي گفت: در روزهاي اخير انتقادهایی درباره انتصابات اخيرم، به‌ویژه درباره به‌کارنگرفتن زنان مطرح شده که آنها را مي‌پذيرم. او تأکيد کرد: به قول خودم درباره توانمندسازي مديريتي زنان در شهرداري متعهدم و قول مي‌دهم در پايان دوره چهارساله حداقل ۳۰ درصد مديريت در شهرداري تهران از زنان باشند. نجفي افزود: انتصابات در شهرداري يک روند اداري دارد و در انتصابات جديد در روزهاي آينده به شرط رسيدن پاسخ استعلام‌ها شاهد حضور زنان در مناصب مديريتي خواهيد بود. شهردار تهران همچنين گفت: در حال شناسايي زنان توانمند و متخصص براي مناصب مديريتي در تهران هستيم. روزنامه «شرق» سه‌شنبه گذشته با انتشار مطلبي با تيتر «زنان، غايب بهشت» نسبت به انتصاب 13 مدير مرد براي شهرداري تهران از ابتداي آغازبه‌کار نجفي انتقاد کرده بود.  
محمدعلي نجفي همچنين در بخش ديگري از اظهارات خود در حاشيه مراسم افتتاح يازدهمين نمايشگاه زنان و توليد ملي، در جمع خبرنگاران به موضوع آسيب‌ديدگان حادثه پلاسکو اشاره کرد و از برگزاري جلسه مشترک با رئيس بنياد مستضعفان براي حل مشکلات آسيب‌ديدگان پلاسکو و تعيين خطوط اصلي همکاري تا دو هفته آينده خبر داد.
شهردار تهران در پاسخ به سؤالي مبني بر حل مشکل آسيب‌ديدگان پلاسکو، خاطرنشان کرد: يکي از محورهاي فعاليت ما در شهرداري هماهنگي و تعامل با دستگاه‌هاي مختلف است. درباره پلاسکو و کساني که از اين حادثه لطمه ديده‌اند نيز مهم‌ترين بخشي که بايد با آن هماهنگي به عمل آيد بنياد مستضعفان است. وي گفت: دو روز پيش با رئيس بنياد صحبت کردم و قرار شد هفته آينده يا هفته بعد از آن، جلسه مشترکي برگزار کنيم و روي طرح‌ها و برنامه‌هايي که مي‌تواند براي حل مشکل کساني که در حادثه پلاسکو خسارت ديده‌اند همفکري کنيم؛ بر‌اين‌اساس در دو هفته آينده حداقل خطوط اصلي برنامه شهرداري و بنياد مستضعفان را درباره آسيب‌ديدگان حادثه پلاسکو مشخص خواهيم کرد.
نجفي همچنين با بيان اينکه موضوع کار و کارآفريني از مهم‌ترين مسائل امروز کشور است، گفت: با مسئوليتي که در شهرداري تهران داريم بايد کاري کنيم زيرساخت‌ها و فضاي مشوق کارآفريني در شهر تهران توسعه پيدا کند و افراد به اين امر تشويق شوند.
وي با اشاره به مشکلات زنان سرپرست خانوار عنوان کرد: علاوه بر همه مسئوليت‌هايي که بر دوش يک زن در جامعه است، زنان سرپرست خانوار يک مسئوليت مضاعف بر دوش دارند، به اين معنا که مسئوليت اداره يک خانواده با تعداد اعضاي متفاوت بر دوش آنان سنگيني مي‌کند؛ بنابراين شهرداري تهران از سال‌هاي پيش در نظر داشته تا‌جايي‌که امکان دارد کمک مؤثرتري به اين گروه از جمعيت شهر تهران کند.
شهردار تهران ادامه داد: يکي از مهم‌ترين کمک‌ها ايجاد اشتغال است؛ کاري که در شهرداري تهران انجام مي‌شود آموزش‌دادن و کمک‌کردن به اين زنان است تا بتوانند در بازار اشتغال به‌طور مستقل عمل کنند. شهردار تهران از شهروندان درخواست کرد ضمن بازديد از يازدهمين نمايشگاه زنان و توليد ملي، محصولات باکيفيت اين نمايشگاه را خريداري کنند.

 


دیدگاه‌ها(۰)