۱۳۹۶ يکشنبه ۶ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۸۴ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۰ مهر
رويداد

معاون پژوهشی وزارت علوم خبر داد:
اصلاح بودجه سال ۹۷ پارک‌های علم‌وفناوری
مهر: معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: به دنبال اصلاح بودجه پارک‌های علم‌وفناوری برای سال ۹۷ هستیم.  وحید احمدی در نشست رؤسای پارک‌های علم‌وفناوری در وزارت علوم اظهار کرد: بودجه پارک‌های علم‌وفناوری بسیار کم است و قرار است در سال ۹۷ این بودجه اصلاح شود. پارک‌های علم‌وفناوری به‌طور میانگین دهه دوم فعالیت خود را دنبال می‌کنند که باید بررسی دقیق و جدی در فعالیت آنها صورت گیرد تا این مراکز بتوانند در موضوع اقتصاد دانش‌بنیان
نقش داشته باشند.
معاون پژوهشی وزارت علوم تأکید کرد: زمانی که یک استاندار یا فرماندار به وزارت علوم می‌آید و درخواست می‌کند یک مرکز رشدی در استان او راه‌اندازی شود، این به آن معنی است که موضوع پارک‌های علم‌وفناوری در کشور در حال تقویت‌شدن است و لایه‌های میانی مدیریتی به این موضوع توجه می‌کنند.  احمدی اظهار کرد: با وجود اینکه بیش از ۱۰ سال از عمر پارک‌های علم‌وفناوری کشور گذشته بود، این پارک‌ها زمین نداشتند که در سه سال گذشته مشکل آنها حل شد. او عنوان کرد: پارک‌های علم‌وفناوری ایران در مازندران با مشکل زمین مواجه بودند که مشکل آنها را حل کردیم. در این نشست همچنین معاون پژوهشی وزارت علوم اظهار کرد: برنامه داریم در سال ۹۷ به‌طور کامل موضوع مسائل و زمین پارک‌های علم‌وفناوری برطرف شود. در این نشست همچنین رئیس امور تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه گفت: درحال‌حاضر در بودجه کل کشور ۱۵۷ ردیف بودجه‌ای درباره امور تحقیقات و فناوری وجود دارد.  بهزاد قره‌یاضی‌ تأکید کرد: امور تحقیقات و فناوری ۱۵۷ ردیف بودجه‌ای در کشور دارد که فعالیت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بنیاد ملی نخبگان، ستادهای زیر‌مجموعه معاونت علمی و فناوری، فرهنگستان‌ها، جهاد دانشگاهی، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم‌وفناوری زیرمجموعه این ردیف‌های بودجه‌ای قرار می‌گیرند. به گفته او اعتبارات هزینه‌ای پارک‌های علم‌وفناوری ۲۵ درصد در سال‌های گذشته افزایش یافته و اعتبارات هزینه‌ای در امور فناوری کشور نیز 18.7 درصد در سال‌های گذشته رشد داشته است. او اظهار کرد: همچنین بودجه تعمیر و تجهیز پارک‌های علم‌وفناوری 26.2 درصد رشد داشته است.  او عنوان کرد: در سال‌های ۹۵ و ۹۶، بودجه تعمیر و تجهیز پارک‌های علم‌وفناوری به صورت صددرصدی اختصاص داده شد.  رئیس امور تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه افزود: پارک‌های علم‌وفناوری از منابع عمومی دیگری نیز بودجه‌های خود را تامین می‌کنند مانند معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و معاونت پژوهشی وزارت علوم.  

درباره کاهش هزینه‌ اینترنت  وحدت نظر  وجود دارد
ایسنا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توضیحاتی درباره وضعیت بسته‌های اینترنتی ارائه کرد و گفت که وحدت نظری در رابطه با کاهش هزینه‌ها و خارج‌شدن از حالت حجمی وجود دارد.  محمدجواد آذری‌جهرمی درباره با تغییر بسته‌های اینترنتی گفت: این موضوع و تعرفه‌های اینترنت یکی از موضوعات ثابتی بوده که ما از روز اولی که مشغول به کار شدیم، تأکید داشتیم به آن بپردازیم.  او ادامه داد: طبق وعده‌ای که دادیم قرار بود این بسته نهایی و در صد روز اول اجرائی شود که مباحث کارشناسی آن همچنان با اپراتورها و کمیسیون تنظیم و مقررات مرجع تصویب تعرفه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. فکر می‌کنم در جلسه بعدی کمیسیون، برای تصمیم نهایی وارد شور شویم. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد: با توجه به اختلاف‌نظراتی که وجود دارد، جزئیات آن پس از تصویب نهایی اعلام خواهد شد. اما اصل بحث این است که وحدت نظری در رابطه با کاهش هزینه‌ها و خارج‌شدن از حالت حجمی وجود دارد.

قابلیت‌های تلگرام  در آپدیت جدید اعلام شد
مهر: مؤسس پیام‌رسان تلگرام از قابلیت‌های تازه در نسخه جدید این شبکه پیام‌رسان خبر داد.  پاول دوروف در پیامی اعلام کرد در روزهای جدید آپدیت‌هایی برای تلگرام معرفی خواهد شد.  این آپدیت‌ها شامل ویژگی‌های جدید مانند قابلیت مکان‌یابی زنده (Live Locations) و اشتراک‌گذاری آن و پلیر جدید موسیقی می‌شود. همچنین UI 4.4 تلگرام از زبان‌های بیشتر مانند فرانسه، اندونزی، مالایی، روسی، اوکراینی و در آینده نزدیک فارسی پشتیبانی می‌کند. در همین راستا این شبکه اجتماعی امروز Telegram Localization Platformرا معرفی می‌کند. این بستر به کاربران تلگرام اجازه می‌دهد برای عباراتی که در Telegram UI می‌یابند، ترجمان ارائه دهند.   به گفته دوروف تلگرام برخلاف اپلیکیشن‌های دیگر اصلاحات را در نسخه‌های منطقه‌ای این برنامه اجرا می‌کند.


دیدگاه‌ها(۰)