۱۳۹۶ شنبه ۵ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۸۴ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۰ مهر
خبر

اتهام تبانی به کلمبیا و پرو
احتمال تبانی در دیدار پرو و کلمبیا در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه وجود دارد. به گزارش ایسنا به نقل از آس، بامداد چهارشنبه پرو و کلمبیا در آخرین هفته مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه 1-1 پایان رسید. با توجه به شکست ۳ بر صفر شیلی مقابل برزیل، پرو توانست به پلی‌آف صعود کند و کلمبیا به صورت مستقیم به جام جهانی راه یافت. بااین‌حال تصاویری از این بازی منتشر شد که نشان می‌دهد احتمال تبانی میان دو تیم وجود داشته است. در جریان بازی رادامل فالکائو بارها با بازیکنان پرو صحبت کرد و هنگام حرف‌زدن جلوی دهانش را می‌گرفت. او حتی با بازیکنان ذخیره پرو صحبت کرد. با توجه به باخت 3 – صفر شیلی به برزيل با تساوی 1-1 پرو و کلمبیا، هر دو تیم به هدفشان می‌رسیدند. پس از صحبت‌های فالکائو دو تیم روی دروازه هم حمله نکردند. این بازی تنها دیداری نبود که با اتهام تبانی روبه‌رو شد. آمریکایی‌ها هم معتقدند مکزیک با شکست تعمدانه به هندوراس موجبات حذف این تیم را فراهم کرد.

مرگ تماشاگر سوری بعد از شکست برابر استرالیا
شکست تیم ملی فوتبال سوریه برابر استرالیا باعث شد تا یک تماشاگر سوری دچار سکته مغزی شود و جانش را از دست بدهد. به گزارش ایسنا و به نقل از روسیا الیوم، تیم ملی فوتبال سوریه در دیدار برگشت انتخابی جام جهانی 2018 روسیه برابر استرالیا به میدان رفت و با نتیجه 2 بر یک تن به شکست داد. جدال دو تیم در پایان وقت اصلی با تساوی 1-1 به پایان رسید تا کار به وقت اضافه کشیده شود. در وقت‌های اضافی استرالیا توسط کیهیل به گل رسید. در‌حالی‌که بازی در آستانه به پایان رسیدن بود، عمر السوما توپی را به تیر دروازه زد تا حسرت سوری‌ها از این حذف‌شدن چند برابر شود. سمیر کوریه یکی از هواداران تیم ملی فوتبال سوریه آن‌قدر از این شکست برابر استرالیا متأثر شد که دچار سکته مغزی شد و جان خود را از دست داد. سمیر از منطقه حسکه سوریه بود و در داروخانه کار می‌کرد.

یک روز تعطیلی عمومی در پاناما
رئیس‌جمهور پاناما بعد از برد تیم ملی فوتبال این کشور مقابل کاستاریکا و صعود به جام جهانی یک روز تعطیل عمومی اعلام کرد. رئیس‌جمهور پاناما دیروز را به دلیل پیروزی تیم ملی فوتبال این کشور مقابل کاستاریکا تعطیل اعلام کرد. پاناما مقابل کاستاریکا با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی رسید و برای نخستین بار به جام جهانی صعود کرد. رئیس‌جمهور پاناما در توییتر خود نوشت: صدای ملت در بزرگداشت روز تاریخی شنیده شد. چهارشنبه روز تعطیلی ملی است. با خانواده خود جشن بگیرید. مدارس خصوصی و دولتی نیز تعطیل خواهند بود.


دیدگاه‌ها(۰)