۱۳۹۶ شنبه ۵ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۲۹۸۴ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۰ مهر
خبر

بزرگداشت مام جلال در  تهران
شرق: مراسم بزرگداشت جلال طالبانی، امروز با حضور دفتر اتحادیه میهنی کردستان عراق در تهران، قرارگاه رمضان و کردهای مقیم مرکز برگزار می‌شود. این مراسم از ساعت 16 در مسجد جامع شهرک غرب به آدرس شهرک غرب، ابتدای فاز ٣، ابتدای خیابان شهید حسن سیف برگزار می‌شود. 

شهردار تهران: مدیران قالیباف الزاما طرفدار  او نبودند
ایلنا: شهردار تهران در حاشیه جلسه هیئت‌دولت، درباره ارتقای برخی مدیران دوران قالیباف در شهرداری، گفت: بعضی مدیران قالیباف، مدیران خوبی بودند. از لحاظ خط سیاسی هم لزوما طرفدار آقای قالیباف نبودند. یکی از اولویت‌های من این بود که از بدنه شهرداری نیرو بگیرم؛ چه اصلاح‌طلب چه غیراطلاح‌طلب. محمدعلی نجفی افزود: این روش خوبی است؛ چراکه بزرگ‌ترین گلایه بدنه شهرداری در دوران مدیریت قبلی، این بود که تقریبا اکثر قریب‌به‌اتفاق مدیران رده‌بالا از بیرون شهرداری انتخاب می‌شدند. به نظر من سیاست ما خوب است. اگر کسی که در دوران قالیباف در سطح پایین‌تری کارش خوب بوده حالا ارتقا پیدا کند، چه ایرادی دارد؟ 

قدردانی احمدی‌نژاد از رئیس‌جمهوری فعلی و اسبق
محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور سابق، با ارسال دو نامه جداگانه از رؤسای جمهوری کنونی و اسبق برای ارسال پیام تسلیت به مناسبت درگذشت حاج داوود احمدی‌نژاد، برادر مرحوم خود، قدردانی کرد. او چند روز پیش بابت پیام تسلیت مقام معظم رهبری نیز در پیامی از ایشان تشکر کرده بود. به گزارش ایسنا، در متن پیام رئیس اسبق دولت خطاب به روحانی آمده است: «حجت‌الاسلام‌والمسلمین جناب آقای حسن روحانی، رئیس‌جمهور محترم، از جناب‌عالی برای ارسال پیام تسلیت در سوگ برادر مرحومم قدردانی می‌نمایم. سلامتی و موفقیت شما را در خدمت به مردم و ایران عزیز خواستارم». در پیام دوم او هم آمده است: «حجت‌الاسلام‌والمسلمین جناب آقای سیدمحمد خاتمی، با سلام، از پیام تسلیت جناب‌عالی در سوگ برادر مرحومم سپاسگزارم. از خداوند منان برای شما و خانواده محترم سلامتی و طول عمر مسئلت دارم». در پیام پیشین او خطاب به مقام معظم رهبری هم آمده بود: ««بسم اللّه الرحمن الرحیم. حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای مدظله‌العالی، رهبر معظم انقلاب، با سلام و تحیت، پیام حضرت‌عالی موجب تسلی اعضای خانواده و بستگان به‌ویژه همسر و فرزندان برادر مرحوم این‌جانب گردید. با تشکر، دوام سلامتی حضرت‌عالی را از خداوند منان مسئلت دارم».

موسوی‌لاری: 
تغییر نظام انتخاباتی  امکان‌پذیر نیست
ایلنا: وزیر کشور دوره اصلاحات درباره تغییر نظام انتخاباتی از ریاستی به پارلمانی گفت: افرادی که این حرف‌ها را مطرح می‌کنند، فراموش نکنند که نباید نقش مردم را نادیده گرفت. حجت‌الاسلام سیدعبدالواحد موسوی‌لاری، درباره گزارش کمیته ارزیابی شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: گزارش اولیه این کمیته ارائه شد و بناست که آن را تکمیل کنند. وزیر کشور دولت اصلاحات ادامه داد: در این نظرسنجی از همه گروه‌ها، اشخاص و شخصیت‌های تأثیرگذار نظرخواهی شد و هفته آینده نتیجه آن مشخص می‌شود. این عضو مجمع روحانیون مبارز در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود نظام پارلمانی جایگزین نظام ریاستی در کشور شود، آیا این تغییر به صلاح است یا خیر، عنوان کرد: افرادی که این حرف‌ها را مطرح می‌کنند، فراموش نکنند که نباید نقش مردم را نادیده گرفت. به نظر من اصلا چنین تغییری امکان‌پذیر نیست. 


دیدگاه‌ها(۰)