۱۳۹۶ سه شنبه ۱ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۱۱ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۳ آبان
برد ايران مقابل ونزوئلا در ديدار تدارکاتي

ايران با پيروزي يک- صفر مقابل ونزوئلا به کسب نتايج خوبش در ديدارهاي تدارکاتي ادامه داد. تيم ملي در دومين ديدار تدارکاتي خود در اروپا شب گذشته، در نايمخن هلند به مصاف ونزوئلا رفت. ايران پنجشنبه در اتريش پاناما را شکست داده بود و پس از  4 روز دوباره به ميدان رفت.
کي‌روش تغييرات زيادي نسبت به بازي هفته قبل ايجاد کرد و اين بار بيشتر نفرات اصلي در ترکيب قرار گرفتند. عليرضا بيرانوند، مرتضي پورعلي‌گنجي، اشکان دژاگه و سعيد عزت‌اللهي چهار بازيکني بودند که از ترکيب قبلي در ميدان باقي مانده بودند. رامين رضاييان در اين ديدار جانشين وريا غفوري در سمت راست شد و سيدجلال حسيني نيز به جاي روزبه چشمي در مرکز خط دفاعي به ميدان رفت. احسان حاج‌صفي نيز در اين ديدار به جاي سعيد آقايي در سمت چپ خط دفاعي قرار گرفت. در خط مياني علي کريمي، وحيد اميري و عليرضا جهانبخش جانشين احمد عبدالله‌زاده، مهدي طارمي و سامان قدوس شدند. رضا قوچان‌نژاد هم جاي کريم انصاري‌فرد را گرفت. نيمه اول چندان جذاب نبود و دو تيم موقعيت‌هاي زيادي نداشتند. رضا قوچان‌نژاد و وحيد اميري صاحب دو فرصت شدند که نتوانستند دروازه حريف را باز کنند. در آن سو هم اشتباه عليرضا بيرانوند مي‌توانست باعث بازشدن دروازه ايران شود که با جاگيري عالي سيدجلال حسيني توپ وارد دروازه نشد. نيمه اول بدون گل به پايان رسيد. کي‌روش نيمه دوم را با سه تغيير شروع کرد. رشيد مظاهري جاي بيرانوند را گرفت، سامان قدوس و اکبر ايماني هم به ميدان آمدند.
در دقيقه 57 ايران به گل رسيد. پاس دقيق سامان قدوس، وحيد اميري را صاحب موقعيت کرد، اميري هم با يک پاس استادانه عليرضا جهانبخش را در موقعيت تک به تک قرار داد. جهانبخش موفق شد در ورزشگاه تيم سابقش گل بزند. بعد از اين گل اميد ابراهيمي، کاوه رضايي و سردار آزمون هم فرصت بازي پيدا کردند.
يکي از نکات جالب اين تغييرات اين بود که اميد ابراهيمي، هافبک استقلال در 30 دقيقه پاياني در قلب خط دفاعي به کار گرفته شد. ونزوئلا در نيم‌ساعت آخر فشار زيادي روي دروازه ايران وارد کرد که در چند مورد واکنش‌هاي رشيد مظاهري مانع فروريختن دروازه ايران شد. ايران پس از صعود به جام جهاني چهار ديدار تدارکاتي انجام داده که در اين بازي‌ها موفق شد توگو، پاناما و ونزوئلا را شکست دهد و با روسيه در کازان مساوي کرد.

 


دیدگاه‌ها(۰)