۱۳۹۶ سه شنبه ۱ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۱۱ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۳ آبان
دريچه

فدراسیون به دنبال  حذف مربیان چاق
میرشاد ماجدی بازیکن سابق استقلال تهران که درحال‌حاضر رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال است، در کنگره فوتبال کلینیک از کسانی بود که مقاله داشت و پس از ارائه مقاله از فیفا مدرک دریافت کرد. به گزارش سایت نود، ماجدی در خلال ارائه مقاله‌اش، به نکات عجیبی اشاره کرد. اینکه در سال‌های گذشته به صورت غیراستاندارد به افراد خواهان مدرک مربیگری در درجه‌های A و B و C مدرک داده شده است. ماجدی گفت در کمیته آموزش با روند قبلی به شدت برخورد می‌کند و اجازه نمی‌دهد دیگر فدراسیون فوتبال و کمیته آموزش به صورت کیلویی به تقاضاکنندگان، مدرک مربیگری بدهد. او از روند جدیدی حرف زد که حتی در آن روند، بازیکنان ملی هم نتوانند به راحتی مدرک بگیرند و سوابق ملی‌شان تأثیری در گرفتن و راحت‌گذراندن دوره مربیگری نداشته باشد. ماجدی در پایان صحبت‌هایش هم گفت: اجازه نمی‌دهیم مربیان چاق مدرک بگیرند. هیکل مربیان هم جزئی از کار مربیگری آنهاست. شما به هیکل زیدان و مورینیو و گواردیولا نگاه کنید. بازیکنی می‌تواند از اینها حساب نبرد؟ بازیکنان معمولا از مربیانی که با هر سابقه ملی و باشگاهی اضافه‌وزن حیرت‌انگیزی داشته باشند، چندان حساب نمی‌برند و همین عامل باعث می‌شود مربیان موفق نشوند. البته این یکی از عوامل موفقیت در مربیگری است و عوامل دیگری هم در موفقیت یک مربی تأثیر دارند.

حدادی و جمشیدی هاديان تیم ملی بسکتبال
فدراسیون جهانی بسکتبال در گزارشی به وضعیت کنونی تیم ملی ایران در مسیر انتخابی جام جهانی پرداخت. به گزارش ایسنا، وب‌سایت رسمی فدراسیون جهانی بسکتبال در قسمت انتخابی جام جهانی در قاره آسیا گزارشی درباره تیم ملی بسکتبال ایران داشته و از وضعیت ملی‌پوشان نوشته ‌است. در گزارشي در صفحه اصلی سایت آمده ‌است: «ایران از این ماه کارش را در رقابت‌های انتخابی جام جهانی بسکتبال آغاز می‌کند. تمام بازیکنانی که تیم ملی را در رقابت‌های کاپ آسیا همراهی کردند حالا در لیست اردوی ملی برای جام جهانی نیز حضور دارند. این بازیکنان با رهبری حامد حدادی و محمد جمشیدی که در بین پنج بازیکن برتر کاپ‌ آسیا حضور داشتند، به تیم ملی بازگشته‌اند. ایران ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه را برای جام جهانی انتخاب کرده‌ است. در این لیست ۹ بازیکن با ۲۳ سال سن یا پایین‌تر هستند و در میانشان ستاره‌های جدید بسکتبال ایران از جمله بهنام یخچالی، سجاد مشایخی و وحید دلیرزهان نیز حضور دارند. روزبه ارغوان، ارسلان کاظمی و اوشین ساهاکیان نیز در اردوی تیم ملی حضور خواهند داشت و قطعا جوانان ایران می‌توانند از تجربه این بازیکنان استفاده کنند. حدادی، جمشیدی، یخچالی و کاظمی رهبران اصلی تیم ملی خواهند بود به‌خصوص از زمانی که نقش اصلی تیم ایران را در کاپ آسیا برعهده داشتند. غافلگیر‌کننده نخواهد بود که بسکتبال ایران شروع بسیار قدرتمندی داشته‌ باشد. ایران در هر دیداری که وارد زمین شود، با قدرتی زیاد همراه خواهد بود که باعث می‌شود همه انتظار داشته باشند در همین ابتدای راه دو برد کسب کند. ایران در گروه چهارم مرحله مقدماتی جام جهانی با قزاقستان، قطر و عراق رقابت می‌کند و در اول راه سوم آذر با عراق در اردن پیکار می‌کند و سپس ششم آذر در تهران به مصاف قطر می‌رود».

برگزاری والیبال نشسته قهرمانی جهان با سبک جدید
هادی رضایی از برگزاری مسابقات قهرمانی جهان با سبک جدید و در پنج شهر کشور هلند خبر داد. به گزارش سایت کمیته ملی پاراالمپیک، مدیر تیم‌های ملی والیبال نشسته در نشست خبری دیروز خود گفت: «این مسابقات با حضور ۱۶ تیم و در دو بخش مردان و زنان برگزار می‌شود که در چهار گروه چهارتیمی انجام خواهد شد. مرحله مقدماتی در یک شهر و هشت تیم برتر در شهر دوم رقابت می‌کنند و چهار تیم برتر نیز در شهر سوم مسابقه خواهند داد. مسابقات بانوان نیز در دو شهر برگزار خواهد شد. مسابقات از ۲۲ تیرماه تا دوم مردادماه برگزار می‌شود». او درباره برگزاری مسابقات لیگ جهانی در ایران هم توضیح داد: «سال گذشته پس از انتخاب رئیس سازمان جهانی پاراوالیبال قرار شد مسابقات لیگ جهانی برگزار شود که چین اولین میزبانی را در بخش بانوان و ایران میزبانی در بخش مردان را برعهده گرفت. در ابتدا برای تیم‌های برزیل، بوسنی، مصر، آلمان، روسیه، آمریکا، هلند، چین و اوکراین دعوتنامه ارسال کردیم که چین از آنجا که سهمیه مسابقات قهرمانی جهان را نگرفت، انصراف داد و مصر نیز به دلیل مسائل سیاسی از حضور در این مسابقات کنار کشید. بوسنی نیز ترجیح داد در تورنمنت‌هایی که ایران حضور دارد، شرکت نکند اما بعد از مدتی پشیمان شد و ما نیز فهرست تیم‌های شرکت‌کننده را بسته بودیم. بنابراین تیم‌های برزیل، آمریکا، روسیه، اوکراین، آلمان و تیم ملی کشورمان شش تیم حاضر در لیگ جهانی هستند».


دیدگاه‌ها(۰)