۱۳۹۶ سه شنبه ۱ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۱۱ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۳ آبان
خبر

جلسه دايي با  تاج  درباره فساد  در فوتبال
نشست مشترک مهدي تاج و علي دايي صبح ديروز برگزار شد و طرفين به بررسي بحث فساد پرداخته و معتقد بودند بايد کار کارشناسي در اين زمينه صورت بگيرد تا اين معضل از جامعه فوتبال ريشه‌کن شود. به گزارش سايت رسمي فدراسيون فوتبال، علي دايي، کاپيتان سابق تيم ملي فوتبال، درباره بحث فساد و موضوعاتي که اخيرا دراين‌باره مطرح شده است، گفت: «انتظار ما اين است که با بحث فساد به صورت جدي برخورد شود و با کار کارشناسي و اجراي برنامه‌هاي مختلف، اين معضل ريشه‌کن شود. فساد در جامعه وجود دارد و فوتبال نيز از اين قاعده مستثنا نيست.
بر همين ‌اساس معتقدم نبايد بيش از حد بحث فساد در فوتبال را برجسته کرد و با سياه‌نمايي شرايطي فراهم شود که اين رشته پرطرفدار مظلوم واقع شود». سرمربي سايپا ادامه داد: «فدراسيون فوتبال در راستاي بررسي و رفع معضلات فساد در فوتبال، قول هرگونه همکاري را داد تا با استفاده از داشته‌هاي خود و همکاري با کميته اخلاق، پليس امنيت و دستگاه‌هاي نظارتي بتواند در رفع اين مسئله بکوشد. درواقع اين موضوع نياز به کار کارشناسي، تحقيقي و برنامه‌ريزي دقيق و زيربنايي دارد که بايد ساختارش شکل بگيرد و باشگاه‌ها در کنار هيئت‌هاي فوتبال استان‌هاي سراسر کشور در اين زمينه فعاليت‌هاي گسترده‌اي را انجام دهند. اگر حمايت و همدلي جامعه فوتبال در اين بخش وجود داشته باشد، بدون‌شک مي‌توان شاهد نتايج مؤثري در رفع اين معضل بود. تاج از پيشنهاد جلسه با تمامي دست‌اندرکاران و پيش‌کسوتان فوتبال استقبال و اعلام کرد که با اعضاي کميته‌هاي اخلاق و انضباطي و همچنين دستگاه‌هاي نظارتي، جلسه‌اي در اين خصوص برگزار خواهد کرد و از اظهارنظرات گفته‌شده به‌هيچ‌وجه ناراحت نبوده و اين مطالب را موجب رشد و شکوفايي فوتبال مي‌داند».

صعود سوئيس و کرواسي  به جام جهاني
با صعود سوئيس و کرواسي، تعداد تيم‌هاي حاضر در جام جهاني به ۲۸ تيم رسيد. در ادامه انتخابي جام جهاني 2018 روسيه در قاره اروپا، يکشنبه‌شب دو ديدار برگزار شد. در يکي از ديدارها دو تيم کرواسي و يونان به مصاف هم رفتند. اين ديدار در حالي برگزار شد که کرواسي در ديدار رفت توانست با نتيجه 4 بر يک بازي را به سود خود به پايان برساند. اين ديدار در نهايت برنده نداشت و بازي با تساوي بدون گل به پايان رسيد تا اين کرواسي باشد که به جام جهاني راه پيدا می‌کند. تيم ملي سوئيس با تساوي بدون گل برابر ايرلند شمالي به جام جهاني صعود کرد. سوئيس با توجه به پيروزي يک بر صفر در ديدار رفت، مسافر جام جهاني ۲۰۱۸ روسيه شد.

سپاهان خواستار مذاکره  با سروش رفيعي شد
باشگاه سپاهان اصفهان براي جذب سروش رفيعي، بازيکن سابق پرسپوليس، ابراز تمايل کرد. به گزارش وب‌سايت 90، مدتي است که بحث حضور سروش رفيعي در سپاهان به گوش مي‌رسد، اما اين خبر از سوي مسئولان باشگاه سپاهان تاکنون تأييد يا تکذيب نشده بود، اما محسن طاهري، مديرعامل سپاهان، تأکيد کرد که باشگاه سپاهان در يک صورت خواهان به‌خدمت‌گرفتن سروش رفيعي است و آن هم اين است که تکليف اين بازيکن با باشگاه قطري الخور مشخص شود. اگر اين بازيکن قصد ادامه همکاري با الخور را نداشته باشد، باشگاه سپاهان براي جذب سروش رفيعي با او مذاکره مي‌کند.

پریسا روحانیان  در جام جهانی تیروکمان مراکش نقره گرفت
به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های جام جهانی داخل سالن تیروکمان که در بخش ریکرو و کامپوند انفرادی و تیمی زنان و مردان و در رده سنی جوانان برگزار شد، پریسا روحانیان تنها نماینده ایران از باشگاه پارت‌آرچر در ریکرو انفرادی جوانان موفق به کسب مدال نقره شد. مرحله دوم رقابت‌های جام جهانی تیروکمان داخل سالن آذرماه به میزبانی تایلند، مرحله سوم دی‌ماه به میزبانی فرانسه و مرحله پایانی این رقابت‌ها بهمن‌ماه در آمریکا در تمام رده‌های سنی برگزار خواهد شد.


دیدگاه‌ها(۰)