۱۳۹۶ جمعه ۴ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۱۱ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۳ آبان
خبر

مقام معظم رهبری:
 پدیده ‌عظیم ‌اربعین نشانه گسترش روح جهاد و شهادت در راه خداست

پایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، مقام معظم رهبری، صبح روز گذشته در دیدار جمعی از مسئولان و فعالان فرهنگی استان‌های آذربایجان‌شرقی و قم، با تجلیل از پدیده باشکوه و حیرت‌انگیز راهپیمایی اربعین و با دعا و آرزوی قبولی زیارت زائران، از دست‌اندرکاران برگزاری این مراسم تقدیر و تشکر کردند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای راهپیمایی عظیم اربعین را نشانه گسترش روح مبارزه و مجاهدت در راه خدا و آمادگی برای شهادت در همه دنیای اسلام دانستند و افزودند: حضور این جمعیت عظیم از نقاط مختلف دنیا با وجود تهدیدهای تروریستی، پدیده‌ای عظیم و نشان‌دهنده اوج‌گرفتن تفکر مبارزه در راه خدا و آمادگی عمومی و همگانی در این راه است. مقام معظم رهبری پدیده‌ الهی و معنوی راهپیمایی اربعین را بی‌سابقه و غیرقابل توصیف خواندند و با تشکر از دست‌اندرکاران برگزاری این حرکت عظیم، گفتند: از دولت عراق که وسایل برگزاری این حرکت باشکوه را فراهم کرد، از ملت عزیز عراق که این‌گونه مخلصانه و شادمانانه از زائران حضرت اباعبدالله علیه‌السلام پذیرایی کرد، از جوانان مبارز عراقی و حشد‌الشعبی و دست‌اندرکاران تأمین امنیت مراسم و از مسئولان عتبات در نجف اشرف و کربلای معلی، قلبا تشکر می‌کنیم و برکات الهی را برای آنان خواستاریم. 

در نهمین گزارش مدیرکل تأیید شد؛ 
پایبندی ایران به برجام از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در نهمین گزارش فصلی خود از زمان اجرائی‌شدن برجام، پایبندی ایران به تعهداتش را تأیید کرد. این اولین گزارش فصلی آژانس بعد از اقدام «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا، در تأییدنکردن پایبندی ایران به مفاد توافق هسته‌ای برجام است. به گزارش «فارس»، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در این گزارش ذخایر اورانیوم کم‌غنای ایران تا تاریخ پنج نوامبر را برابر با 96.7 کیلوگرم اعلام کرده است که بسیار پایین‌تر از محدوده 202.8 سقف تعیین‌شده در توافق هسته‌ای است. این گزارش همچنین میزان ذخایر آب سنگین ایران را برابر با 114.4 متریک تن دانسته که زیر سقف ۱۳۰ تن تعیین‌شده در توافق هسته‌ای است. گزارش آمانو به علاوه تأیید کرده سطح غنی‌سازی ایران از 3.67؛ یعنی سقف تعیین‌شده در برجام بالاتر نرفته است. در بخش نهایی این گزارش آمده است: «در تاریخ 29 اکتبر 2017، مدیرکل در تهران با حسن روحانی، رئیس‌جمهور، علی‌اکبر صالحی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران دیدار کرد. مدیرکل در این دیدارها بر اهمیت اجرای کامل تعهدات مرتبط هسته‌ای ذیل برجام از سوی ایران تأکید کرد». درهمین‌حال به گزارش «مهر»، رضا نجفی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در بیانیه‌ای به گزارش آژانس واکنش نشان داد. نجفی در این بیانیه نوشت: «گزارش جدید آژانس که نهمین گزارش از روز اجرای برجام و هشتمین گزارش فصلی به شورای حکام در مورد راستی‌آزمایی اجرای برجام به شمار می‌رود، برخلاف ادعاهای آمریکا بار دیگر تأیید می‌کند که اقدامات و فعالیت‌های هسته‌ای ایران کاملا منطبق با برجام است». او بیانیه خود را این‌گونه به پایان برد: «همچنان انتظار ایران و همه کشورهای عضو آژانس این است که دبیرخانه آژانس به کار حرفه‌ای و بی‌طرفانه خود بر اساس استانداردهای پادمانی به راستی‌آزمایی اجرای برجام ادامه داده و همان‌طور که تاکنون نظارت بر اجرای پروتکل الحاقی در ایران را همانند بقیه صدوبیست کشوری که آن را اجرا می‌کنند دنبال می‌کرده، به کار خود ادامه دهد». 

۶۲۰‌میلیارد تومان بودجه پیشنهادی مجلس در سال ۹۷
ایسنا: اعضای هیئت‌رئیسه مجلس و کمیسیون برنامه‌وبودجه در جلسه مشترک امروز (دوشنبه) خود بودجه پیشنهادی مجلس در سال ۹۷ را ۶۲۰‌ میلیارد تومان تعیین کردند. جلسه مشترک هیئت‌رئیسه مجلس با کمیسیون برنامه‌وبودجه دیروز برگزار شد و با توجه به اینکه بودجه مجلس باید به تصویب هیئت‌رئیسه و کمیسیون برنامه‌وبودجه برسد، این موضوع در جلسه مشترک مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این جلسه اعضای کمیسیون تأکید کردند که به حداقل افزایش برای بودجه مجلس اکتفا و چارچوب سازمان برنامه‌وبودجه در این زمینه رعایت شود. بودجه مجلس در سال ۹۶، ۴۶۷‌ میلیارد تومان بوده و در صورت تصویب نهایی این پیشنهاد پنج درصد رشد در سال ۱۳۹۷ خواهد داشت. در جلسه امروز کمیسیون برنامه‌وبودجه همچنین اختصاص ۳۰۰‌ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به آبرسانی روستایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر ضرورت رعایت شاخص‌ها در توزیع این اعتبارات تأکید شد.


دیدگاه‌ها(۰)