۱۳۹۶ جمعه ۴ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۱۱ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۳ آبان
الو شرق 88640260
sharghline@sharghdaily.ir پیامک: 30004699
  • دولت برای جلوگیری ازکارافتادگی افراد بر اثر بیماری و عدم نیاز به درمان‌های ‌گران و پرخطر به‌ویژه برای مردم فقیر حاشیه شهرها اقدام به استخدام نیروهای شرکتی با حقوق ماهی ۹۰۰ هزار تومان جهت انجام مراقبت‌های اولیه کرد که نتیجه آنها شناسایی صدها نفر شد که در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی، سرطان و... بودند. همچنین مراقبت‌های مامایی و کودکان و سایر گروه‌ها ارتقای بالایی پیدا کرد. درحالی‌که رقم ناچیزی از بودجه طرح تحول به نیروهای بهداشتی رسیده و تازه این طرح سروسامان پیدا کرده؛ اما اولین گروهی که مرتب تهدید به اخراج می‌شوند همین افرادی هستند که دستشان از همه جا کوتاه است. چرا؟ 
  • از مسئولان محترم وزارت صنعت می‌خواهیم رابط و واسطه شوند و تجربیات خودروسازان آلمانی در ساخت اتومبیل‌های برقی و ایستگاه‌های شارژ اتومبیل‌های برقی را به گروه‌های خودروسازی کشورمان انتقال دهند تا با جایگزین‌شدن آنها به‌جاي خودروهای بنزینی شاهد کاهش تدریجی آلودگی هوا باشیم. 
  • مدتي پیش در برنامه شهرفرنگ که از شبکه خبر سیما پخش شد، آقای نعیمی‌فر، کارگردان سینما، با پخش فیلم‌های خارجی در سینما مخالفت داشت؛ چراکه ادعا داشت مردم دوست ندارند فیلم سانسورشده ببینند پس این همه فیلم سانسورشده را که از تلویزیون پخش می‌شود چه کسانی می‌بینند؟ آیا غیر از مردم هستند؟ درثانی مردم حق انتخاب دارند. ایشان نمی‌توانند از طرف تمام مردم نظر بدهند. آمارها حکایت از آن دارد حداقل 50  درصد از مردم دوست دارند فیلم سانسورشده را در پرده عریض سینما ببینند. سینما را که نمی‌شود انحصاری کرد. در سینماهای کشورهای اروپایی علاوه بر فیلم‌های داخلی، فیلم خارجی هم نمایش می‌دهند. سینماها نیز می‌توانند فیلم‌هایی را نمایش دهند که کمتر نیاز به سانسور داشته باشند یا می‌توانند فیلم‌ها را درجه‌بندی کنند مثل فیلم‌های کلاسیک. بنده پیشنهاد می‌کنم به صورت آزمایشی چند فیلم خارجی اکران شود، اگر مردم استقبال نکردند آن وقت قضیه پخش این‌گونه فیلم‌ها خودبه‌خود منتفی می‌شود. از 300 سالن سینما در تهران حداقل 20 سالن را باید به این امر اختصاص دهند.

دیدگاه‌ها(۰)