۱۳۹۶ سه شنبه ۱ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۱۱ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۳ آبان
آواز‌خوانی «دوترته» برای ترامپ

رئیس‌جمهوری فیلیپین که میزبانی نشست آ‌سه‌آن را برعهده دارد، در اولین دیدار با رئیس‌جمهوری آمریکا، برای دونالد ترامپ آواز خواند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا که برای شرکت در نشست آ‌سه‌آن به فیلیپین رفته است، روز گذشته با «رودریگو دوترته»، همتای فیلیپینی خود، دیداری رسمی داشت. حال آنکه ظاهرا یکشنبه‌شب در جریان ضیافت شامی که با حضور سایر میهمانان این نشست برگزار شد، از میزبانی دوترته مستفیض شده است. از قرار، دوترته که به بی‌پروایی در بیان نظراتش درباره سایر رهبران جهان معروف است و درگیری‌های لفظی شدیدی هم با «باراک اوباما»، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا، داشت، در این ضیافت حضار را به یک دهن آواز میهمان کرده و بعد از خواندن آهنگی عاشقانه از یکی از خوانندگان محلی به شوخی گفته است: این آهنگ را به خواست رئیس‌جمهوری آمریکا خواندم. 
این در حالی است که دوترته چند روز پیش گفته بود اگر ترامپ مسائل ضدحقوق‌بشری را که به او نسبت می‌دهند، پیش بکشد، تأکید خواهد کرد؛ دیگر بس است؛ این موضوع به تو مربوط نیست، مربوط به کشور من است. من از کشور خود مراقبت می‌کنم. 
از سوی دیگر، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت فردا بیانیه بسیار جامعی در شرح دستاوردهای سفرش به آسیا ارائه خواهد کرد که شامل مسائلی درباره کره‌شمالی، تجارت و دیگر موضوعات خواهد بود. او که 11 روز در آسیا بوده است، این اظهارات را هنگام دیدار با «مالکوم ترنبول» و «شینزو آبه» نخست‌وزیران استرالیا و ژاپن مطرح کرد و گفت: این بیانیه کاملی درباره تجارت، کره‌شمالی و خیلی مسائل دیگر خواهد بود.


دیدگاه‌ها(۰)