۱۳۹۶ سه شنبه ۱ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۱۲ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ آبان
جامعه ورزش امروز در شیرودی گلریزان می‌کند
حراج مدال کیانوش برای مردم کرمانشاه

شرق: اهالی ورزش به‌طور رسمی برای کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور پیش‌قدم شدند. ورزشی‌ها بعد از اینکه با انتشار پیام‌های تسلیت، ابراز همدردی خود را با خانواده‌های داغدیده اعلام کردند، از روز گذشته دست به کارهای بزرگی زدند.
کیانوش رستمی، وزنه‌بردار قهرمان بازی‌های المپیک 2016 ریودوژانیرو که خود از دیار کرمانشاه است، در حرکت مهمی، مدال طلای خود در این بازی‌ها به حراج گذاشت.
او که این اقدام پسندیده را برای کمک به زلزله‌زدگان انجام داده، دراین‌باره می‌گوید: «این‌جانب کیانوش رستمی، فرزند کوچک این ملت بزرگ که هنوز در این چند روز خواب به چشمانم نیامده، بر خود وظیفه دانستم قدمی هرچند کوچک برای هم‌وطنان زلزله‌زده کشورم بردارم و مدال طلای بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو را که درواقع متعلق به همین مردم است، به آنها بازگردانم. تصمیم گرفتم این مدال را برای کمک به مردم زلزله‌زده به حراج بگذارم و عواید حاصل از آن را به این عزیزان اختصاص دهم».
این وزنه‌بردار کرمانشاهی همچنین با انتشار عکسی از کارت بانکی خود در صفحه اینستاگرام شخصی‌اش، از مردم خواست در صورت تمایل به کمک نقدی به زلزله‌زده‌های شهرستان‌های غربی، وجه‌های خود را به حساب او واریز کنند.
کشتی‌گیران تیم ملی در مناطق زلزله‌زده
بیشترین خسارت وارده از زلزله 7.3 ریشتری یکشنبه‌شب غرب کشور، در شهرستان‌های سرپل‌ذهاب و قصر شیرین بوده است. بر همین اساس، کشتی‌گیران تیم‌های ملی آزاد و فرنگی در راستای احترام به مردم پهلوان‌پرور کرمانشاه و به ‌یاد همراهی تاریخی مردم شریف این خطه با کشتی، ورزش ملی کشور، امروز راهی کرمانشاه می‌شوند. کمیل قاسمی، قاسم رضایی، حسن رحیمی، سعید عبدولی، مسعود اسماعیل‌پور و...، از چهره‌های مطرح کشتی ایران هستند که در این سفر حضور خواهند داشت. این کشتی‌گیران همچنین برخی اقلام مورد نیاز زلزله‌زدگان را که از سوی مردم به آنها و فدراسیون کشتی ارائه شده است، میان زلزله‌زدگان توزیع خواهند کرد. در جریان رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد که اواخر بهمن سال گذشته در شهر کرمانشاه برگزار شد، مردم کشتی‌دوست این استان با حضور حداکثری خود در سالن رقابت‌ها و میهمان‌نوازی بسیار خوب از تیم‌های خارجی، حمایت بی‌نظیری از تیم ملی کشتی آزاد ایران داشتند؛ حمایتی که در نهایت موجب قهرمانی تیم ملی با غلبه بر آمریکا در دیدار نهایی شد.
کمک‌های باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس
دو‌ هزار تخته پتو و چادر، اهدایی مدیران، بازیکنان و کادر فنی تیم‌های فوتبال باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به هم‌وطنان زلزله‌زده غرب کشور بود که روز گذشته به مناطق زلزله‌زده ارسال شد.
بازیکنان پرسپولیس همچنین قصد دارند برای کمک به مردم زلزله‌زده کرمانشاه، پیراهنی را که در دربی از آن استفاده کردند، به حراج بگذراند.
راه‌اندازی کمپین از سوی علی دایی
علی دایی، اسطوره فوتبال ایران، نیز که پیش‌تر از نیروهای امدادی خواسته بود تمام توان خود را برای کمک به آسیب‌دیدگان به کار بگیرند، بلافاصله کمپینی در اینستاگرام خود راه انداخت تا مردم از این طریق کمک‌های خود را برای زلزله‌زده‌ها بفرستند. او شماره تلفن همراهی را در این صفحه منتشر کرد و از افرادی که مایل به کمک‌رسانی هستند، خواست با شماره اعلام‌شده تماس بگیرند.
دایی دراین‌باره گفت: «از تمام مردم عزیزی که در این چند روز برای یاری به مردم زلزله‌زده شهرهای مرزی با ما همگام و همراه شدند، تشکر می‌کنم. مطمئن باشید تمام این کمک‌ها به دست مردم زلزله‌زده خواهد رسید و تمام اطلاعاتی که در صفحه من منتشر می‌شود، از سوی خود من اداره می‌شود. ما اگر با هم باشیم، می‌توانیم کارهای خیلی بزرگی انجام بدهیم».
 مشابه این اقدام برای جمع‌آوری کمک را کریم باقری در هنگام زلزله ورزقان انجام داده بود و به وسیله کمک‌های مردمی توانست مدرسه‌ای در مناطق زلزله‌زده استان آذربایجان‌شرقی بسازد.
اجتماع جامعه ورزش در ورزشگاه شهید شیرودی
چهره‌های ورزشی و قهرمانان کشور نیز به همراه مدیران ورزش و رؤسای فدراسیون‌ها، در کنار سایر اقشار جامعه ضمن ابراز همدردی با زلزله‌زدگان استان‌های غربی ایران، آمادگی خود را برای دریافت کمک‌های مردمی اعلام کردند. از این رو، جامعه ورزش امروز در ورزشگاه شهید شیرودی گرد هم می‌آیند تا با کمک‌ هم‌وطنان بتوانند مرهمی بر زخم‌های بازماندگان این حادثه باشند. جامع ورزشی امروز از ساعت 9:30 صبح تا 15 در ورزشگاه شهید شیرودی واقع در خیابان مفتح جنوبی، منتظر دریافت کمک‌های مردمی هستند.


دیدگاه‌ها(۰)