۱۳۹۶ سه شنبه ۱ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۱۲ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ آبان
فوتبال

آدیداس تاریخ رونمایی  از لباس ایران را تعیین كرد
شرکت تأمین‌کننده پوشاک ورزشی آدیداس روز ۱۵ اسفند از لباس تیم ملی ایران در رقابت‌های جام‌جهانی رونمایی می‌کند. به گزارش ایسنا، درحالی‌که کشورهای مختلفی مانند آلمان، اسپانیا، آرژانتین و... از لباس اول در جام‌جهانی با برند آدیداس رونمایی کرده‌اند، این سؤال پیش آمد که چرا این شرکت آلمانی از پوشاک ایران در این رقابت‌ها رونمایی نمی‌کند و شاید اصلا قراردادی میان فدراسیون فوتبال و آدیداس منعقد نشده باشد. بااین‌حال، این شرکت آلمانی که در حال طراحی پیراهن تیم ملی فوتبال ایران است، روز شش مارس (۱۵ اسفند) از لباس اول و دوم تیم‌های ایران، مصر و مراکش رونمایی می‌کند. کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، نظارت مستقیمی بر طراحی این پیراهن دارد تا همه‌چیز مطابق انتظارات کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران باشد. البته طبق اعلام فیفا همه تیم‌های ملی از تاریخ ۱۰ تا ۱۲ بهمن باید لباس اول و دوم خود را به فیفا اعلام کنند که فدراسیون فوتبال ایران هم مانند همه کشورها، لباس خود در این رقابت‌ها را به فیفا اعلام خواهد کرد.

تراکتورسازی  قهرمان جام شهدا شد
تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز با برتری برابر سایپا به مقام قهرمانی جام شهدا دست یافت. به گزارش ایسنا، در دیدار فینال جام شهدا که از ساعت ۱۵ دیروز بین تیم‌های تراکتورسازی تبریز و سایپا برگزار شد، سپیدپوشان تبریزی موفق‌شدن با نتیجه ۳ بر صفر سایپای علی دایی را شکست دهند و قهرمان این دوره از مسابقه‌ها شوند. گل‌های تراکتورسازی را در این دیدار فرزاد حاتمی در دقایق ۲۶ و ۷۳ و امید عالیشاه در دقیقه ۸۶ وارد دروازه سایپا کردند. تراکتورسازی موفق شده بود با برتری ۷ بر ۶ برابر پدیده در ضربات پنالتی به این مرحله صعود کند و سایپا نیز با شکست ۳ بر ۲ پارس جنوبی جم فینالیست این رقابت‌ها شده بود. پدیده نیز دوشنبه موفق شد در ضربات پنالتی پارس جنوبی را شکست دهد و به مقام سوم این رقابت‌ها دست پیدا کند. سومین دوره مسابقه‌های جام شهدا با شرکت چهار تیم تراکتورسازی، سایپا، پدیده و پارس جنوبی جم در ورزشگاه تختی برگزار شد.

سرپرست موقت پرسپولیس:
 برانکو می‌ماند
سرپرست موقت باشگاه پرسپولیس می‌گوید برانکو می‌ماند و کارش را با قدرت ادامه می‌دهد؛ چون این موضوع مورد تأکید وزیر ورزش و هیئت‌مدیره باشگاه است. حمیدرضا گرشاسبی به پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان گفت‌: «با تلاش و حمایت وزارت ورزش و جوانان بخشی از مطالبات ما از حامی مالی برای پرداخت درصدی به کادر فنی و بازیکنان دریافت شده و به‌زودی به آنان پرداخت می‌شود. تمرینات پرسپولیس با برنامه و منظم دنبال می‌شود. هواداران اصلا نگران نباشند. با دریافت مجوز حرفه‌ای از کنفدراسیون فوتبال آسیا که با پیگیری مستمر وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال صورت گرفت، مانند استقلال و تراکتورسازی از این بابت هم نگرانی نداریم». سرپرست موقت باشگاه پرسپولیس درباره قرارداد برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم توضیح داد: «خود من دراین‌باره با توجه به عملکرد مناسب و مطلوب سرمربی پرسپولیس و رضایت وزیر ورزش و جوانان و هواداران از برانکو، با او جلسه‌ای خواهم داشت و در نهایت با حضور هیئت‌مدیره، برانکو در پرسپولیس می‌ماند؛ چرا‌که عاشق ایران و پرسپولیس است».

پیش‌بینی سایت ایتالیایی از وضعيت ایران در جام جهانی
یک سایت ایتالیایی پیش‌بینی کرد، تیم‌های ملی ایران و مکزیک شگفتی‌ساز جام جهانی روسیه لقب گیرند. به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از پایگاه اینترنتی داریو اسپورتیو در جام جهانی فوتبال به‌ نظر می‌رسد یکی از تیم‌هایی که توان شگفتی در جام جهانی را دارد، مکزیک باشد که می‌تواند در این دوره تا مراحل پایانی خود را برساند. آنها تیم بسیار خوبی را در اختیار دارند که از نظر تکنیکی از سطح بالایی برخوردارند. دیگر تیمی که توان شگفتی‌سازی در جام جهانی روسیه را دارد، تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران است؛ تیمی که بعد از تیم‌ ‌ملی فوتبال برزیل جواز حضور در جام جهانی روسیه را به دست آورد. ایران البته تاریخ خیلی موفقی در فوتبال ندارد. قهرمان سه دوره جام ملت‌های آسیا در چهار دوره جام جهانی حاضر بوده است. آنها تحت هدایت کارلوس کی‌روش توانستند عملکرد بسیار خوبی داشته باشند. یکی از ستاره‌های جوان ایرانی در این تیم سردار آزمون است که در تیم روبین‌کازان فعالیت می‌کند و در همین سن کم بیش از ۲۰ گل برای تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران به ثمر رسانده است. ایران اگر در گروه خوبی قرار گیرد، می‌تواند شگفتی‌ساز جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه باشد.


دیدگاه‌ها(۰)