۱۳۹۶ يکشنبه ۲۹ بهمن
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۱۲ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ آبان
خبر

برقراري بيمه بي‌کاري براي کارگران حادثه‌ديده زلزله کرمانشاه
کارگراني که بر اثر حادثه زلزله کرمانشاه آسيب ديده‌اند، با مراجعه به ادارات کار از بيمه بي‌کاري برخوردار خواهند شد. به گزارش فارس، دو شب پيش در مرز ميان ايران و عراق حادثه غمباري براي هم‌وطنانمان رخ داد که براساس آن تاکنون بيش از 430 نفر کشته شده‌اند. براساس اين گزارش، بسياري از کسب‌وکارهاي استان کرمانشاه به‌طور‌ کامل تعطيل شده‌اند و کارگران پس از حادثه زلزله بر اثر شدت تخريب‌ها در واحدهاي توليدي بي‌کار شده‌اند. قرار است کارگران کرمانشاهي که بر اثر حادثه زلزله کار خود را از دست داده‌اند، بيمه بي‌کاري دريافت کنند؛ اين خبر را معاون پارلماني وزير کار اعلام کرد و در‌عين‌حال گفت بسياري از نهادهاي زيرمجموعه وزارت تعاون موظف شدند امکانات لازم را براي آسيب‌ديدگان ارسال کنند. بازماندگان کارگران فوت‌شده نيز مشمول دريافت مستمري خواهند شد که اين موضوع در دستورکار اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان کرمانشاه قرار گرفته است تا بلافاصله پس از مراجعه، پرداخت مقرري با سرعت بيشتري مراحل اداري را طي کند.

آب شرب سرپل ذهاب با رفع کدورت وصل مي‌شود
مديرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با تأکيد بر اينکه با رفع کدورت آب نسبت به توزيع آب در شبکه اقدام مي‌کنيم، گفت: انشعابات آب به‌دليل زلزله تخريب شده است؛ بنابراين به‌دليل احتمال آب‌گرفتگي منازل فعلا نمي‌توانيم آب شرب سرپل ذهاب را وصل کنيم. حميدرضا جانباز در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اينکه شبکه توزيع آب شهري در شهر قصرشيرين تقريبا پايدار است، گفت: پس‌لرزه‌ها باعث افزايش کدورت آب در سر‌پل ذهاب شده است، اما بايد تأکيد کنم که خطوط اصلي آب در اين شهر مشکلي ندارند؛ اما به‌دليل شکستگي انشعابات و احتمال آب‌گرفتگي در منازل فعلا نمي‌توانيم آب شرب را در شبکه به‌طور کامل برقرار کنيم. او با بيان اينکه به‌هر‌حال زلزله مشکلی جدي در تأسيسات آب 150 روستاي کرمانشاه ايجاد کرده، ادامه داد: در مناطقي که در سرپل ذهاب آسب ديده‌اند، در حال احداث سکوهاي برداشت آب هستيم تا هم‌وطنان مشکلي در آب شرب نداشته باشند. جانباز خاطرنشان کرد: در‌حال‌حاضر يک‌و‌نيم ميليون بطري آب معدني توزيع شد و سه دستگاه تجهيزات بسته‌بندي آب راه‌اندازي شده که مي‌تواند روزانه صد هزار آب بسته‌بندي تحويل دهد و ميان زلزله‌زده‌ها توزيع کند. مديرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور خاطرنشان کرد: براي مقابله با هرگونه مشکلي از بابت اينکه آب شرب در مناطق زلزله‌زده آلودگي نداشته باشد، سه آزمايشگاه آب در مناطق شهري و يک آزمايشگاه در روستاها ايجاد شده است.

تنها يک شهر کرمانشاه بي‌آب است
معاون نظارت بر راهبري و بهره‌برداري شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: با پيگيري‌هاي انجام‌شده درحال‌حاضر فقط شهر گيلانغرب مشکل تأمين آب دارد که به‌علت وجود پس‌لرزه‌هاي متعدد کار براي تأمين آب اين شهر با تأخير مواجه شده اما نهايتا تا آخر وقت فردا مشکل اين شهر نيز برطرف خواهد شد. شاهين پاک‌روح در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به وضعيت تأمين آب در شهرهاي حادثه‌ديده اظهار کرد: درحال‌حاضر مشکل تأمين آب تمام شهرهاي کرمانشاه برطرف شده اما مسئله مهم براي ما درنظرگرفتن کيفيت آب است. به‌همين‌دليل تمام تلاش خود را مي‌کنيم تا کدورت آب به‌طور کامل برطرف شود. او با بيان اينکه به‌دليل پس‌لرزه‌هاي متعدد آب دچار کدورت شده است، ادامه داد: در دو شهر هرسين و گيلانغرب با مشکل کدورت آب مواجه بوديم که خوشبختانه مشکل هرسين برطرف شده و فقط در گيلانغرب با مشکلاتي مواجه هستيم. به گفته معاون نظارت بر راهبري و بهره‌برداري شرکت آب و فاضلاب کشور، درحال‌حاضر اکيپ‌هاي فني در شهرهاي حادثه‌ديده مستقر هستند. همچنين ديروز ۲۰۰ هزار و امروز نيز ۲۰۰ هزار بطري آب بسته‌بندي بين مردم توزيع شده است. پاک‌روح ادامه داد: البته براساس دستورالعمل‌هاي ستاد بحران وظيفه ما تأمين آب شرب پايدار براي مردم است؛ به‌همين‌دليل تمام همکاران تلاش خود را براي تأمين آب بهداشتي پايدار مي‌کنند. او با بيان اينکه در‌حال‌حاضر جاده‌ها باز شده و انتقال تانکر آب براي روستاها آسان شده است، گفت: ۲۰ دستگاه تانکر سيار براي ۱۲۳ روستا بسيج شده‌اند. البته اين در شرايطي است که کل روستاهاي متأثر از زلزله در اولين ساعات ۵۵۰ روستا بود که در‌حال‌حاضر نياز آب شرب اين روستاها به ۱۲۰ روستا کاهش پيدا کرده است.معاون نظارت بر راهبري و بهره‌برداري شرکت آب و فاضلاب کشور، بيان کرد: درحال‌حاضر تلاش ما اين است که منابع آب اين روستاها را در اسرع وقت تأمين کنيم.


دیدگاه‌ها(۰)