۱۳۹۶ يکشنبه ۲۹ بهمن
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۱۲ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ آبان
خبر

امام جمعه اصفهان:
 من نگفتم بي‌حجابي سبب بيماري‌هاي معده و‌ روده مي‌شود

 باشگاه خبرنگاران: حجت‌الاسلام مهدوي خبر منتسب به خود مبني بر «بي‌حجابي سبب بيماري‌هاي معده و‌ روده مي‌شود» را تکذيب کرد. اين عضو مجلس خبرگان در اين باره گفته است: اصل کلام اين است که آقاي دکتر آلکسيس کارل که متخصصي سرشناس است و در همه جهان به تخصص او اعتراف دارند، مي‌گويد اکثر بيماري‌هاي معده و روده ناشي از ناآرامي و اضطراب است. اين کجايش ايراد دارد؟! اگر مي‌خواهيد به اين جمله ايراد بگيريد، خب بايد به يک متخصص ايراد بگيريد؛ درحالي‌که همه متخصصان دنيا اين جمله را مي‌شنوند و هيچ‌وقت هم مسخره نمي‌کنند. اين، جمله‌اي است که من بارها از ايشان نقل کرده‌ام؛ بعد گفته‌ام يکي از چيزهايي که سبب آرامش انسان مي‌شود، پوشش کامل است. اين دو جمله را شما کنار هم نگذاشتيد. بگذاريد کنار هم، ببينيد کجايش قابل ايراد است.

جزئيات جلسه کميسيون شوراها؛
تعيين تابعيت فرزندان حاصل ازدواج زنان ايراني با مردان خارجي تا ۱۴۰۴ تمديد شد

ايلنا: اصغر سليمي، سخنگوي کميسيون شوراها از بررسي طرح اصلاح قانون تعيين تکليف فرزندان حاصل از ازدواج زنان ايراني با مردان خارجي در اين جلسه خبر داد و گفت: بر اساس تبصره يک اين قانون مربوط به سال ۸۵ به افرادي که سنشان ۱۸ سال تمام بود، يک سال فرصت داده بودند تا نسبت به تعيين‌تکليف وضعيت تابعيت خود اقدام کنند و صرفا تا سال ۸۶ قادر به اين کار بودند. او افزود: به اين اعتبار اين افراد مي‌توانستند تا سال ۸۶ نسبت به تعيين‌تکليف وضعيت تابعيت خود اقدام کنند و با اين حال، برخي افراد بنا به دلايل مختلف نتوانستند در اين راستا اقدام کنند و حدود ۱۰ سال اخير بسياري از اين افراد بلاتکليف بودند. پيش از اين بنابر قانون افرادي که در ايران ازدواج کرده و فرزندشان در کشورمان متولد شده‌اند، صرفا قادر بودند تا ۱۹سالگي درخواست تابعيت دهند ولي در جلسه ديروز با نظر نمايندگان، اين امکان براي اين افراد تا ۲۵سالگي افزايش يافت.

پیام تسلیت عبدالله نوری به مناسبت زلزله غرب کشور
شرق: حجت‌الاسلام عبدالله نوری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در پیامی حادثه زلزله در استان کرمانشاه را تسلیت گفت. در این پیام آمده است: فارغ از اینکه حوادثی با این وسعت تا کجا ناشی از دست تقدیر خداوندی است و تا کجا ‏می‌توان از این مشیت ره به سلامت برد، لکن توجه به تجارب سودمندی که کشورهای توسعه‌‏یافته به‌خصوص مناطق زلزله‌خیزی چون خاور دور در اختیار بشریت قرار داده است، به ما ‏می‌آموزد که با تصمیم و اراده مردم و تدبیر، درایت، دقت و نظارت صادقانه مسئولان و دولت‌مردان تا چه میزان می‌توان از ‏حجم عوارض ناشی از زلزله و تخریب آن جلوگیری نمود و از مرگ زودهنگام فرزندان این ‏مرز و بوم که در این خطرات ناگهانی جان می‌بازند فاصله گرفت.‏

تکذیب تماس تلفنی ولیعهد ابوظبی با روحانی
ایرنا: بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه، درباره خبر منتشرشده در فضای مجازی مبنی بر تماس تلفنی وليعهد ابوظبی با رئیس‌جمهوری اسلامی ایران و پيشنهاد كمک امارات به زلزله‌زدگان غرب كشور گفت: اين خبر اساسا جعلی و کذب است و چنين تماس و پیشنهادی انجام نشده است. 

کمالي‌پور تأکيد کرد:
ضرورت ورود مدعي‌العموم به تخريب مسکن مهر در پي زلزله کرمانشاه

ايسنا: نايب‌رئيس کميسيون حقوقي و قضائي مجلس با تأکيد بر اينکه «جان و مال مردم براي ما حرمت دارد» گفت: «هر عملکردي که موجب خدشه به جان و مال مردم شود قابل پيگرد قضائي است، لذا در موضوع تخريب مسکن مهر در پي زلزله غرب استان کرمانشاه لازم است مدعي‌العموم ورود کند». يحيي کمالي‌پور گفت: «وظيفه دستگاه‌هاي قضائي و سيستم‌هاي نظارتي برخورد با هرگونه قصور از ناحيه هر شخص حقيقي و حقوقي به جان و مال مردم است چون جان و مال مردم براي ما حرمت دارد». کمالي‌پور گفت با توجه به بروز خسارات ناشي از تخريب مسکن مهر در زلزله غرب استان کرمانشاه لازم است مدعي‌العموم وارد شده و اقدامات خلاف قانون صورت‌گرفته را به اطلاع مردم برساند. همه ما بايد پاسخ‌گوي مردم باشيم».


دیدگاه‌ها(۰)