۱۳۹۶ يکشنبه ۶ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۲۸ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۶ آذر
خبر

دلار رکورد ۹۶ را شکست
نرخ دلار در يک هفته اخير با افزايش بيش از ۸۰ توماني از نرخ چهار‌هزار‌و 200 تومان عبور کرد تا بالاترين قيمت براي اين نوع ارز در سال جاري ثبت شده باشد. به گزارش ايسنا، قيمت دلار در ادامه روندي صعودي خود، ۱۴ آذر به بالاتر از چهارهزارو 200 تومان رسيد که بالاترين نرخ در سال جاري براي اين نوع ارز است. نرخ دلار از اواخر مهر امسال به بيش از چهار هزار تومان رسيد و حدود يک ماه اخير نيز در کانال چهار‌هزار‌و صد تومان قرار داشت؛ اما در دو هفته گذشته شيب قيمت دلار بيشتر شد و در نهايت با رکوردشکني به چهار‌هزارو 210 تومان رسيد. اين نرخ براي دلار در سال جاري بالاترين قيمت محسوب مي‌شود. در اواخر سال گذشته هم در مقطعي نرخ دلار به حدود چهار‌هزارو 200 تومان رسيد؛ اما در فاصله کوتاهي با دخالت بانک مرکزي در بازار، کاهشي شد. از طرف ديگر دلار مبادله‌اي به بيش از سه‌هزارو 500 تومان رسيده است تا فاصله دلار آزاد و دلار مبادله‌اي به کمترين مقدار خود برسد؛ چرا‌که در هيچ دوره زماني ديگري فاصله بين دلار آزاد و دلار مبادله تا اين ميزان پايين نبوده است.

براي پرداخت سود سهام عدالت قرار نيست اجازه بگيريم
رئيس سازمان خصوصي‌سازي مي‌گويد اين سازمان براي پرداخت سود سهام عدالت مربوط به سال مالي ۱۳۹۵ با فرد يا ارگان خاصي مذاکره نمي‌کند؛ بلکه فقط پاره‌اي از مسائل اداري مانده که پس از انجامشان، سودها واريز شود. علي‌اشرف عبدالله‌‌پوري‌حسيني در گفت‌وگو با ايسنا در پاسخ به اينکه آيا درباره زمان واريز سود سال مالي ۱۳۹۵ سهام عدالت به جمع‌بندي نهايي رسيده‌ايد و آيا براي اين موضوع با ارگان خاصي در حال مذاکره هستيد؟ اظهار کرد: ما در‌اين‌باره با کسي مذاکره نمي‌کنيم. مسير پرداخت سود به مشمولان در حال طي‌شدن است و در زمانش اطلاع‌رساني خواهيم کرد.

قرارداد زمين شهرک‌هاي علمي وثيقه تسهيلات مي‌شود
به گزارش مهر، بانک‌ها موظف‌اند قراردادهاي مربوط به حق بهره‌برداري از زمين و خدمات زيربنايي در شهرک‌هاي علمي و تحقيقاتي، پارک‌هاي علم و فناوري، مراکز رشد و مراکز نوآوري را هم‌رديف اسناد رسمي پذيرفته و تسهيلات اعتباري و حقوقي مربوط به اسناد رسمي را درباره اين قرارداد‌ها اعمال کنند.

۱/۵ ميليون چک مهرماه برگشت خورد
بالغ بر ۱.۵ ميليون فقره چک به مبلغي حدود ۱۲۶ هزار ميليارد ريال در مهرماه ۱۳۹۶ در کل کشور به دلايل کسري يا فقدان موجودي برگشت داده شده است. به گزارش بانک مرکزي، بالغ بر ۱.۵ ميليون فقره چک به مبلغي حدود ۱۲۶ هزار ميليارد ريال در مهرماه ۱۳۹۶ در کل کشور به دلايل کسري يا فقدان موجودي برگشت داده شده است که در واقع در کل کشور از نظر تعداد ۹۷.۲ درصد و از نظر مبلغ ۹۶.۴ درصد از کل چک‌هاي برگشتي به دلايل کسري يا فقدان موجودي بوده است. در ماه گزارش‌شده، در استان تهران حدود ۵۱۷ هزار فقره چک به مبلغي بالغ بر ۶۷ هزار ميليارد ريال به دلايل کسري يا فقدان موجودي برگشت داده شده است. در واقع در استان تهران از نظر تعداد ۹۶.۵ درصد و از نظر مبلغ ۹۶ درصد از کل چک‌هاي برگشتي به دلايل کسري يا فقدان موجودي بوده است. در ماه یادشده در بين ساير استان‌هاي کشور، بيشترين نسبت مبالغ چک‌هاي برگشتي  به ترتيب به استان‌هاي بوشهر (۹۸.۵ درصد)، هرمزگان (۹۸.۴ درصد) و ايلام و يزد هر يک (۹۷.۹ درصد) اختصاص يافته است.


دیدگاه‌ها(۰)