۱۳۹۶ يکشنبه ۶ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۲۸ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۶ آذر
پرسپولیس رکورد شکست
پایان خوش براي استقلال در نیم‌فصل

با انجام بازی‌های روز گذشته، نیم‌فصل رقابت‌های لیگ برتر ایران به پایان رسید؛ هرچند که هنوز هم پرسپولیس و صنعت نفت یک بازی عقب‌افتاده دارند، ولی تقریبا تکلیف تیم‌ها در این 15 هفته مشخص شد.
رقابت‌های هفته پانزدهم روز چهارشنبه شروع و دو بازی حساس در این روز برگزار شد؛ اولی جدال تیم‌های پارس جنوبی با سیاه‌جامگان بود که در نهایت با برتری یک بر صفر جمی‌ها به پایان رسید. شاگردان تارتار که چندهفته‌ای بود در شکست‌دادن رقبا به دردسر افتاده بودند، در این بازی با پنالتی دیرهنگامی که داور برایشان گرفت، به برد یک بر صفر رسیدند. پارسی‌ها در شرایطی در میان اعتراض بازیکنان و کادر فنی سیاه‌جامگان با این پنالتی به برتری رسیدند که در مجموع رقابت‌های نیم‌فصل برای هشتمین‌بار بود که صاحب پنالتی می‌شدند. به‌هرحال با همین نتیجه، پارسی‌ها 29 امتیازی شدند و عنوان دومی‌شان در نیم‌فصل اول را قطعی کردند. در سوی دیگر اما در جدالی حساس‌تر، دو تیم سایپا و پیکان هم روز چهارشنبه با هم دیدار کردند که سایپا با برتری یک بر صفر به سه امتیاز ارزشمند این بازی رسید. نکته این دیدار، توقف دوباره پیکانی‌ها بود؛ تیمی که با مجید جلالی هفت هفته رؤیایی را سپری کرد، ولی در سه هفته گذشته از رسیدن به پیروزی بازمانده است. پیکان با همین شکست فرصت نزدیک‌شدن به صدر جدول را از دست داد. این بازی‌ها روز گذشته هم با انجام چند دیدار دیگر پیگیري شد که بعضا با نتایج عجیبی هم همراه شد؛ عجیب‌ترین نتیجه را در این میان تیم گسترش‌فولاد تبریز رقم زد که در مشهد و در ورزشگاه امام رضا(ع) توانست با دو گل، تیم مدعی پدیده را شکست دهد. پدیده که در نیم‌فصل شرایط خوبی را سپری کرده و در میان تیم‌های بالانشین جدول است، سومین باخت فصلش را تجربه کرد. در آن‌سو اما گسترش‌فولاد که با آمدن فیروز کریمی روزهای ایده‌آلی را سپری می‌کند، ششمین بردش را تجربه کرد و تا میانه‌های جدول بالا آمد. مشهدی‌ها هنوز در ورزشگاه امام رضا(ع) برنده نشده‌اند.
فرار پرسپولیس با رکوردشکنی
جدال پرسپولیس صدرنشین با سپیدرود رشت، یکی از دو تیم ته‌جدولی لیگ، هم دیگر دیدار مهمی بود که روز گذشته برگزار شد؛ این بازی که با استقبال خوبی همراه شده بود، بازی جذابی از آب درآمد و درنهایت با برتری سرخ‌پوشان تهرانی به پایان رسید. علی علیپور، زننده تنها گل این بازی، برای پرسپولیس بود تا هم تیمش را 33 امتیازی کند و هم اینکه خودش را با هشت گل زده در کنار محمد قاضی در صدر جدول گل‌زنان قرار دهد. نکته اینکه پرسپولیس با این برد 33 امتیازی شد و رکورد امتیازاتش در نیم‌فصل را در مقایسه با فصل پیش شکست. این تیم در نیم‌فصل گذشته 32 امتیاز گرفته بود؛ ضمن اینکه نباید فراموش کرد سرخ‌های تهرانی هنوز یک بازی کمتر دارند و می‌توانند این رکورد را بهبود هم ببخشند. دیگر نکته این دیدار اما بسته‌ماندن مجدد دروازه پرسپولیس بود؛ شاگردان برانکو که در شش بازی گذشته کلین‌شیت کرده بودند، برای هفتمین‌بار متوالی دروازه‌شان را بسته نگه داشتند تا همچنان با شش گل خورده بهترین خط دفاعی را در اختیار داشته باشند. توقف تراکتورسازی مقابل فولاد (يك بر يك) و البته پیروزی 2 بر صفر ذوب‌آهن مقابل نفت که منجر به بقای قلعه‌نویی در این تیم اصفهانی شد، دیگر نتایجی بود که قبل از بازی استقلال – سپاهان رقم خورد. سرانجام در آخرین بازی این هفته و آخرین بازی نیم‌فصل هم تیم استقلال، شب گذشته در ورزشگاه آزادی توانست با ارائه یک بازی زیبا و جذاب با سه گل از سد تیم سپاهان بگذرد و سروسامانی به وضع تعداد گل‌های زده‌اش در لیگ برتر بدهد. این تیم که با آمدن شفر آلمانی در خط دفاعی منسجم شده بود، با این سه گل توانست از عنوان بدترین خط حمله لیگ در نیم‌فصل اول بگذرد و تعداد گل‌هایش را به عدد 11 برساند. ستاره استقلالی‌ها در این بازی سرور جپاروف، هافبک ازبکستانی این تیم، بود که در این دیدار دبل کرد. دیگر گل آبی‌های تهران را علی قربانی با ضربه‌ای زیبا در همان اوایل نیمه‌ اول زد. استقلال با این برد ارزشمند ضمن اینکه برای پنجمین‌بار متوالی کلین‌شیت کرد، تعداد امتیازاتش را به عدد 20 رساند و به کارش در نیم‌فصل اول با ایستادن در رده هشتم جدول پایان داد.


دیدگاه‌ها(۰)