۱۳۹۶ يکشنبه ۶ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۲۸ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۶ آذر
پرسپولیس از بازی با عربستانی‌ها معاف شد
حضور استقلال در گروه مرگ لیگ ‌قهرمانان آسیا

قرعه‌کشی فصل جدید ليگ قهرمانان آسیا دیروز در کوالالامپور مالزی برگزار شد و استقلال در سخت‌ترین گروه ممکن قرار گرفت. سهمیه ایران در لیگ‌قهرمانان 2018 مانند امسال 1+3 است. تیم‌های پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی به‌صورت‌ مستقیم در این مسابقات حضور دارند. ذوب‌آهن هم که جانشین نفت تهران شده است، از بازی‌های پلی‌آف کار خود را شروع می‌کند. ذوب‌آهن باید در مرحله پلی‌آف با تیمی از کشور هند روبه‌رو شود كه در صورت صعود از مرحله پلی‌آف در گروه B قرار می‌گیرد. گروه‌های منطقه غرب به این صورت است:
گروه A: الجزیره امارات، الاهلی عربستان، تراکتورسازی، برنده پلی‌آف الغرافه قطر و پاختاکور ازبکستان.
گروه B: الوحده امارات، الدحیل قطر، لوکوموتیو ازبکستان، برنده پلی‌آف ذوب‌آهن ایران و آیزوال هند.
گروه C: الوصل امارات، پرسپولیس ایران، السد قطر، برنده پلی‌آف نسف قارشی ازبکستان و الفیصلی اردن.
گروه D: برنده پلی‌آف العین امارات و المالکیه بحرین، الهلال عربستان، استقلال ایران، الریان قطر
گروه استقلال از سه حریف دیگر سخت‌تر است. این تیم با قهرمان عربستان و نایب قهرمان آسیا، الهلال، هم‌گروه است. الریان قطر دیگر تیم گروه D است؛ تیمی که در فصل قبل در لیگ ستارگان قطر دوم شد. بدترین اتفاق برای استقلال اما حضور احتمالی العین در این گروه است. العین که سال قبل شش گل به استقلال زد، در مرحله پلی‌آف حضور دارد و به احتمال فراوان به مرحله گروهی می‌رسد. الهلال، العین و الریان، تیم‌های هم‌گروه استقلال، همه‌شان تیم‌های قدرتمندی‌اند. ضمن اینکه بازی الهلال-استقلال در زمین بی‌طرف برگزار خواهد شد.
ویندسور جان، دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا، پس از پایان مراسم قرعه‌کشی مسابقات فصل ۲۰۱۸ لیگ ‌قهرمانان آسیا در جايگاه AFC تأیید کرد که بازی‌ نمایندگان ایران و عربستان همانند دو سال اخیر در زمین بی‌طرف برگزار خواهد شد. او که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، تأکید کرد که فقط نمایندگان این دو کشور باید در زمینی بی‌طرف بازی كرده و نمایندگان کشورهای دیگر در زمین خود باید از حریف میزبانی کنند؛ این بدین معناست که نمایندگان امارات باید به ایران و قطر سفر کنند.
ویندسور جان در ادامه گفت که بازی‌های رفت نمایندگان ایران و عربستان در زمینی بی‌طرف برگزار خواهد شد و AFC  درباره بازی‌های برگشت نیز تصمیم‌گیری خواهد کرد و تأکید کرد هر اتفاقی ممکن است، رخ دهد. استقلال با الهلال و تراکتورسازی با الاهلی عربستان هم‌گروه است.
از آنجا که در این فصل لیگ‌قهرمانان آسیا فقط دو تیم از عربستان حضور دارند، پرسپولیس و ذوب‌آهن (در صورت صعود) از بازی با تیم‌های عربستانی معاف‌اند.  با اینکه استقلال در سخت‌ترین گروه ممکن گرفتار شده است، اما وینفرد شفر، سرمربی آلمانی استقلال، از این قرعه استقبال کرد و در پیامی کوتاه از آمادگی تیمش خبر داد.  پرسپولیس که به‌سبب قهرمانی در لیگ ایران سرگروه بود، از قرعه‌اش راضی است. قرمزها در گروه C با الوصل (تیم دوم امارات)، السد قطر (قهرمان جام حذفی قطر) و برنده پلی‌آف نسف قارشی ازبکستان و الفیصلی اردن هم‌گروه است. السد، حریف جدی پرسپولیس، نيز در این گروه است. پرسپولیس اگر می‌خواهد از بازی با الهلال در مرحله یک‌هشتم نهایی خلاص شود، باید در این گروه اول شود.  گروه تراکتورسازی هم اصلا آسان نیست. این تیم در گروه A با الجزیره (قهرمان امارات)، الاهلی عربستان (نایب قهرمان عربستان) برنده پلی‌آف الغرافه قطر و پاختاکور ازبکستان هم‌گروه شده است. هر سه حریف تراکتورسازی تیم‌های قدرتمندی‌اند.
ذوب‌آهن هم در صورت صعود در گروه متعادلی قرار می‌گیرد. حریف این تیم در پلی‌آف یک تیم هندی است که حریف ایده‌آلی برای ذوب‌آهن خواهد بود. این تیم در گروه B با الوحده (قهرمان جام حذفی امارات)، الدحیل قطر (قهرمان لیگ ستارگان قطر) و لوکوموتیو ازبکستان مصاف خواهد کرد.  همانند فصل گذشته، مسابقات منطقه غرب آسیا در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه برگزار می‌شود. هفته اول 23 و 24 بهمن خواهد بود.

 


دیدگاه‌ها(۰)