۱۳۹۶ يکشنبه ۱ بهمن
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۵۹ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۳ دي
تیراندازی مرگبار به مادر و 3 دختر

شرق: پلیس در تعقیب فردی است که صبح دیروز روی چهار زن آتش گشود و آنان را به قتل رساند.
این جنایت حدود ساعت 9 و 55 دقیقه صبح دیروز در آرامستان باغ‌ فردوس شهرستان کرمانشاه رخ داد.
زنی  همراه سه دخترش به آرامستان باغ فردوس رفته بودند که در همین هنگام خودروی پرایدی به آنان نزدیک شد و مردی به‌سوی آنها تیراندازی و به‌سرعت فرار کرد. پس از این حادثه مردم بلافاصله پلیس و امدادگران مرکز فوریت‌های پزشکی را از واقعه مطلع کردند.
پس از حضور تکنیسین‌های اورژانس در محل، مشخص شد هرچهار زن بر اثر اصابت گلوله جان باخته‌اند. در‌این‌میان، کارآگاهان به پرس‌وجو از شاهدان عینی و بستگان مقتولان پرداختند و فهمیدند مقتولان از مدتی قبل با یکی از بستگان خود بر سر مسائل خانوادگی و طایفه‌ای اختلاف داشتند. به‌این‌ترتیب معلوم شد قتل به‌دست یکی از اقوام مقتولان رخ داده است.  
معاون اجتماعی-انتظامی استان کرمانشاه در‌این‌باره گفت: پلیس، عوامل تیراندازی صبح جمعه در باغ فردوس را شناسایی کرده و به‌دنبال دستگیری آنان است. سرهنگ محمدرضا آمویی در‌این‌باره گفت: تیمی ویژه از مأموران انتظامی استان کرمانشاه پیگیر این موضوع هستند و به‌زودی فرد ضارب را دستگیر خواهند کرد.
آمویی با بیان اینکه پلیس قاطعانه با کسانی که امنیت عمومی را خدشه‌دار کنند، برخورد می‌کند، از مردم خواست اختلافات خانوادگی خود را از طریق مراجع قانونی پیگیری کنند.  درحالی‌که هنوز متهم اصلی و همدستانش شناسایی نشده و تحت بازجویی قرار نگرفته‌اند، معلوم شد بعد از قتل مرد میانسال و رضایت اولیای دم که از گذشت ناراضی بودند دست به انتقام گیری زدند.
در شرایطی که تحقیقات درباره این پرونده تازه آغاز شده است، تلاش‌های پلیس در پرونده‌ای دیگر که در آن زنی باز هم قربانی اختلافات خانوادگی شده و با شلیک گلوله به قتل رسیده بود، نتیجه داد و عامل جنایت دستگیر شد.
رئیس دادگستری شهرستان ریگان درباره پرونده پیچیده مفقودی یک دختر جوان در این شهرستان گفت: شامگاه چهارشنبه پس از شش ماه تحقیق فنی مشخص شد خانم جوان به ضرب گلوله به قتل رسیده است.  امین سلطانی‌زرندی توضیح داد: قاتل اختلافات خانوادگی را علت و انگیزه این قتل عنوان کرده است.  او اظهار داشت: در تاریخ ۱۲ تیر سال جاری، پس از اعلام مفقودی دختری ۲۶ ساله، بلافاصله رسیدگی به این موضوع در دستور کار سیستم قضائی و پلیس قرار گرفت.
این مقام قضائی اعلام کرد: پس از تحقیقات اولیه از سوی کارگاهان پلیس آگاهی احتمال به‌قتل‌رسیدن این خانم جوان قوت گرفت و بلافاصله با دستور قضائی، پنج مظنون مرتبط با این حادثه دستگیر شدند.
او ادامه داد: به لحاظ پیچیدگی موضوع تحقیقات تکمیلی در این زمینه ادامه یافت تا اینکه شامگاه گذشته راز این ماجرای پیچیده که شش ماه به‌طول انجامید رمزگشایی شد و قاتل دستگیر و به قتل اعتراف کرد.  زرندی با اشاره به اینکه قاتل از خویشاوندان مقتول است، افزود: اختلافات خانوادگی علت و انگیزه این حادثه دلخراش بوده است.  رئیس دادگستری شهرستان ریگان بیان داشت: قاتل در اعترافات اولیه اقرار کرده است که با طرح نقشه قبلی به‌کمک همدستش مقتول را به بیابان‌های اطراف ریگان منتقل می‌کند و با پنج ضربه گلوله اسلحه کلاشنیکوف به قتل می‌رساند و جنازه او را به درون چاه می‌اندازد.
رئیس دادگستری شهرستان ریگان گفت: تجربه نشان داده است در بسیاری از پرونده‌ها، افراد به‌دلیل سوءتفاهم دست به اقداماتی می‌زنند که خسارت‌های ‌سنگینی برای خود و اطرافیانشان به وجود می‌آورند که دیگر جای جبران  وجود ندارد.
بنا به این گزارش، رسیدگی قضائی به این پرونده نیز آغاز شده است و متهم بعد از گذراندن مراحل قانونی پای میز محاکمه خواهد رفت تا درباره مجازات او تصمیم‌گیری شود.


دیدگاه‌ها(۰)