۱۳۹۶ يکشنبه ۱ بهمن
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۵۹ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۳ دي
پرسپولیس بی‌رقیب، رقابت بر سر دومی
حسینی جاودانه شد و گل خورد

استقلال در روز رکوردشکنی حسین حسینی سرانجام گل خورد تا یک برد شیرین را از دست بدهد. آبی‌ها دیروز میزبان سایپا بودند که با تک‌گل نیمه ‌اول داریوش شجاعیان از حریف پیش افتادند. شاگردان علی دایی دیروز نمایش بدی نداشتند و در نهایت با گل رضا اسدی در دقیقه 85 مزد بازی خوب خود در نیمه ‌دوم را گرفتند. این بازی جذاب در نهایت با تساوی یک-یک به پایان رسید. استقلال پس از 9 بازی در این بازی گل خورد. نوار گل‌نخوردن‌های استقلال در این بازی از بین رفت؛ اما نام حسین حسینی در تاریخ فوتبال ایران جاودانه شد. 
 دروازه‌بان جوان استقلال در هفته قبل موفق شد رکورد گل‌نخوردن در تاریخ لیگ برتر را بشکند و حالا او رکورددار گل‌نخوردن در تاریخ فوتبال ایران با 872 دقیقه بسته نگه‌داشتن دروازه تیمش است. 
حسینی در بازی هفته گذشته مقابل تراکتورسازی تبریز یک‌ بار دیگر دروازه خود را بسته نگه داشت تا به رکورد ٧٨٧ دقیقه گل‌نخوردن برسد؛ رکورد گل‌نخوردن متوالی در لیگ برتر. این رکورد تا قبل از این فصل در اختیار آرمناک پطروسیان، دروازه‌بان پیشین سپاهان، با ٧٠٤ دقیقه گل‌نخوردن بود. علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان پرسپولیس، در بازی با فولاد خوزستان موفق شد از رکورد پطروسیان عبور کند؛ اما دقایقی پس از رکوردشکنی گل خورد. رکورد گل‌نخوردن در تاریخ لیگ برتر تنها دو هفته در دست بیرانوند باقی ماند و حسینی هفته پیش از آن عبور کرد. 
 دروازه‌بان آبی‌ها به تاریخ‌سازی خود ادامه داد و با 58 دقیقه بسته نگه‌داشتن دروازه‌اش مقابل سایپا رکورد بهرام مودت را شکست. مودت، دروازه‌بان پیشین تیم ملی، در مقطعی در پرسپولیس ٨٤٤ دقیقه متوالی دروازه‌اش را بسته نگه داشت. بعد از او ناصر حجازی در استقلال، رکورد ٨٣٧ دقیقه‌ را ثبت کرد. سومین نفر احمدرضا عابدزاده بود که در لیگ آزادگان با پیراهن پرسپولیس، ٨٠٢ دقیقه به صورت سریالی اجازه بازشدن دروازه‌اش را نداد.  حسینی دیروز از هر سه نفر عبور کرد. او برای شکستن رکورد مودت به 57 دقیقه نیاز داشت و با رسیدن به دقیقه 58 بازی رکورد را شکست. حسینی البته کمی هم خوش‌اقبال بود و در آستانه شکستن رکورد مودت توپ به تیر دروازه‌اش خورد. دروازه حسینی سرانجام در دقیقه 85 فرو ریخت تا دقایق گل‌نخوردن‌های او در 872 دقیقه متوقف شود.  گل رضای اسدی در دقیقه 85 علاوه بر اینکه به تاریخ‌سازی حسینی پایان داد، باعث شد تا استقلال رتبه چهارم جدول را به ذوب‌آهن واگذار کند و به رده پنجم نزول کند. سایپا هم تیم هفتم جدول است. استقلال و سایپا هم امتیازند. 
گل 3 امتیازی علیپور
پرسپولیس در صدر جدول لیگ برتر دست‌نیافتنی شد. صدرنشین لیگ دیروز در مشهد میهمان سیاه‌جامگان بود و با یک تساوی صفر-صفر تنها چند دقیقه فاصله داشت؛ اما گل ارزشمند علی علیپور در دقیقه 90 سه امتیاز شیرین را به حساب پرسپولیس واریز کرد. 
پرسپولیس پس از توقف در هفته قبل مقابل نفت تهران برای برد مقابل تیم انتهای جدولی سیاه‌جامگان راهی مشهد شده بود. سیاه‌جامگان هم با هدایت رضا عنایتی از سه بازی اخیر پنج امتیاز گرفته بود و به جداشدن از ته جدول امیدوار بود. مهاجمان بی‌دقت پرسپولیس، سیاه‌جامگان را به کسب یک امتیاز امیدوار کردند؛ اما مقاومت مشهدی‌ها در دقیقه 90 شکست. همکاری سیامک نعمتی و وحید امیری یک فرصت عالی برای علی علیپور، بهترین گل‌زن لیگ، ایجاد کرد. دوازدهمین گل فصل علیپور یک گل سه‌امتیازی بود. پرسپولیس با این برد 44 امتیازی شد و حالا 11 امتیاز بیشتر از تیم دوم جدول دارد. 
 فولاد برای دومین هفته متوالی مساوی کرد. این تیم در شرایطی که با یک گل از میزبان خود گسترش فولاد پیش بود، برد را با تساوی یک-یک عوض کرد. پارس جنوبی در زمین صنعت نفت آبادان میهمان این تیم بود که این بازی 1-1 شد.
در صدر جدول پرسپولیس تیمی دست‌نیافتنی به نظر می‌رسد. چند تیم از‌جمله فولاد، پارس جنوبی، استقلال، سایپا، پیکان و ذوب‌آهن برای دوم‌شدن رقابت نزدیکی با هم دارند. 
روند صعودی قلعه‌نویی
ذوب‌آهن دیگر تیم موفق دیروز بود که موفق شد در داربی اصفهان دو بر یک همشهری خود سپاهان را ببرد. این باخت اولین شکست زلاتکو کرانچار در داربی اصفهان و اولین پیروزی امیر قلعه‌نویی مقابل کرانچار بود.  ذوب‌آهن در نیم‌فصل دوم به شرایط مطلوبی رسیده است. این تیم در پنج بازی اخیر خود 13 امتیاز کسب کرده و حالا خود را مدعی نایب‌قهرمانی می‌بیند؛ اما سپاهان همچنان بحران‌زده است و باید دید مدیران این تیم تا چه زمانی به زلاتکو کرانچار اعتماد می‌کنند. 
اولین برد افاضلی
سه دیدار هفته نوزدهم پنجشنبه برگزار شد. موفق‌ترین تیم نفت تهران بود که موفق شد با دو گل عیسی آل‌کثیر در دقایق پایانی بازی یک برد ارزشمند را کسب کند. این دومین حضور هومن افاضلی روی نیمکت نفت تهران بود. نفت از این دو بازی چهار امتیاز گرفته و گلی هم نخورده است. نفت پس از هشت بازی برنده شد. دیدار پیکان و سپید‌رود با تساوی بدون گل به پایان رسید. پیکان هشت هفته است نمی‌برد. این تساوی اولین امتیاز علی کریمی در سپیدرود بود. استقلال خوزستان هم پس از چهار باخت موفق شد با یک گل پدیده را ببرد تا به بقا امیدوار شود. در انتهای جدول سیاه‌جامگان، استقلال خوزستان، سپیدرود، نفت تهران و سپاهان در شرایط خطر قرار دارند. 


دیدگاه‌ها(۰)