۱۳۹۶ يکشنبه ۱ بهمن
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۵۹ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۳ دي
حضور احتمالی فرنوش شيخي در لیگ والیبال بانوان بلژیک
زوج ایرانی در شارلروا

شرق: اروپا منتظر ستاره‌ای دیگر از والیبال زنان ایران است. پس از مائده برهانی و زینب گیوه، حالا خبر لژیونرشدن احتمالی فرنوش شیخی سر زبان‌ها افتاده است. والیبالیستی که این روزها بعد از ازدواجش با کاوه رضایی، عضو تیم ملی فوتبال، نامش در رسانه‌ها زیاد دیده می‌شود. مقصد شیخی حضور در لیگ والیبال بلژیک است. جایی که همسرش هم در آنجا لژیونری بسیار موفق است و برای تیم فوتبال «شارلروا» بازی می‌کند. پس از پیوستن رضایی به این تیم بود که شیخی از حضور در اردوهای تیم ملی والیبال بانوان انصراف داد و تصمیم گرفت همسر خود را در راه سفر به بلژیک همراهی کند. او در سال جاری در هیچ تیم باشگاهی و تیم ملی بازی نکرد تا شانس خود را برای لژیونرشدن بیازماید. 
شیخی که در یکی، دو ماه گذشته با تیم والیبال زنان شارلروا تمرین کرده حالا در تلاش است تا از موقعیتی که کاوه رضایی در این باشگاه دارد، استفاده کرده و رسما قراردادی را با این تیم منعقد کند. هر‌چند برخی از کارشناسان والیبال زنان می‌گویند بعید است شیخی با شرایط فیزیکی‌ای که دارد، شانس زیادی برای قرار‌گرفتن در پست سرعتی‌زن تیم شارلروا داشته باشد؛ مگر اینکه پست خود را تغییر داده باشد. قد شیخی یک متر و 83 سانتی‌متر است، این در حالی است که گفته می‌شود بهترین سرعتی‌زن‌های بلژیک و اروپا بالای یک‌متر و 90 سانتی‌متر هستند. با‌این‌حال  مدیر تیم شارلروا در‌این‌باره به سایت DH online بلژیک گفته است: «حضور شیخی در تیم ما تاکنون هیچ هزینه‌ای برایمان نداشته است. او در سطح بازیکنان بلژیکی فعالیت می‌کند و با نظر کاوه به اینجا آمده است. هنوز کارهای اداری برای قرارداد با این بازیکن به سرانجام نرسیده است و در حال مذاکره با فدراسیون والیبال هستیم». صحبت‌های مدیر تیم شارلروا اما در حالی است که کمیته بانوان فدراسیون والیبال در شرایط کنونی بدون مسئول اداره می‌شود. نایب‌رئیسی فدراسیون والیبال در امور بانوان برعهده فریبا صادقی بود که او چندی پیش، قبل از اتمام دوره ریاست محمدرضا داورزنی در این فدراسیون از سمت خود استعفا داد. با‌این‌حال هیچ مقامی در کمیته بانوان وجود ندارد که خبر لژیونر‌شدن احتمالی فرنوش شیخی را تأیید کند؛ حتی شخص رئیس فدراسیون.  احمد ضیایی، رئیس این فدراسیون در‌این‌باره به «شرق» می‌گوید: «من بشخصه هیچ اطلاعی از حضور خانم فرنوش شیخی در این تیم بلژیکی ندارم و از طرف این باشگاه هم هیچ صحبتی با ما نشده است. سعی می‌کنیم تا یک‌ماه‌و‌نیم دیگر نایب‌رئیس بانوان فدراسیون را معرفی کنیم».
با‌این‌حال باشگاه‌های بانوان در اروپا اتحادیه‌هایی دارند که هر تصمیمی در این باشگاه‌ها باید با تأیید آن از سوی اتحادیه‌های مربوطه باشد. اینکه یک بازیکن زن محجبه می‌تواند در لیگ والیبال بلژیک حاضر شود یا خیر، باید به تأیید اتحادیه برسد. 
 سال گذشته مائده برهانی و زینب گیوه به بلغارستان ترانسفر شده بودند و این کار با پذیرش بازی با حجاب از سوی اتحادیه یا فدراسیون بلغارستان میسر شد. شرط فرنوش شیخی برای پیوستن به تیم شارلروا نیز حفظ حجاب اوست که هنوز در‌این‌باره صحبتی به میان نیامده است.  تیم والیبال شارلروا بر خلاف تیم فوتبال آن در پایین جدول لیگ برتر والیبال بانوان این کشور به سر می‌برد و با 4 برد و 8 باخت در رده دهم قرار دارد. گفته می‌شود شیخی هم‌اکنون در اسپانیا به سر می‌برد و در انتظار تصمیم مسئولان والیبال بلژیک است.  شیخی که سرعتی‌زن تیم ملی والیبال بانوان ایران است، در دوران حضورش در این تیم، در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا و رقابت‌های انتخابی قهرمانی جهان برای کشورمان به میدان رفته است. او در مسابقات مالدیو که مرحله اول مقدماتی قهرمانی جهان بود به همراه سودابه باقرپور به‌عنوان برترین بازیکنان پست خود انتخاب شدند. این ملی‌پوش در رقابت‌های باشگاهی هم سابقه حضور در تیم‌های بانک سرمایه، سایپا، پارسه و گاز را دارد. 
طلسم لژیونرشدن بانوان والیبالیست ایرانی سال گذشته ابتدا با پیوستن مائده برهانی و سپس زینب گیوه به تیم شومن کلاب صوفیه بلغارستان شکسته شد. پس از درخشش خیره‌کننده کاوه رضایی در لیگ فوتبال بلژیک، حالا همه در شارلروا منتظر تماشای بازی‌های همسر او در تیم والیبال این باشگاه‌ هستند. 


دیدگاه‌ها(۰)