۱۳۹۶ پنج شنبه ۳ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۸۳ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۱ بهمن
حادثه‌ها

مصدومیت 13 نفر بر اثر واژگونی مرگبار خودروی حامل اتباع افغان
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از واژگونی یک خودروی حامل اتباع افغان و کشته و زخمی‌شدن 14 نفر در این حادثه خبر داد. دکتر سیدمحمد صابری با اعلام این خبر افزود: ساعت 15 و پنج دقیقه پنجشنبه یک خودروی پژو405 در محور باغین-رفسنجان واژگون شد. او سرنشینان این خودرو را از اتباع افغان اعلام کرد و افزود: در این حادثه 13 نفر مصدوم و یک نفر کشته شده است که مصدومان به بیمارستان شهید باهنر کرمان منتقل شده‌اند، ضمن آنکه همه سرنشینان مرد و در رده سنی 18 تا 27 سال هستند.

کشف اجساد مادر و دختر 5 ساله
فرماندار ایذه با اعلام کشف اجساد مادر و دختری پنج ساله‌ در یک منزل مسکونی در این شهرستان جزئیات پیداشدن این اجساد را تشریح کرد. مصطفی سمالی اظهار داشت: در پی تماس شهروندان با پلیس و اعزام نیرو به محل، جسد یک زن و دخترش در منزلی مسکونی در خیابان حافظ شمالی ایذه کشف شد. او با بیان اینکه طبق بررسی به‌عمل‌آمده آثار ضرب‌وجرحی روی بدن این افراد مشاهده نشده است، افزود: این اجساد با حضور مرجع انتظامی و قضائی در محل حادثه به سردخانه منتقل شده و پیگیری‌ قضائی دراین‌باره آغاز شده است. سمالی تأکید کرد: هر دو جسد به پزشکی قانونی منتقل شده است و علت مرگ این مادر و دختر نیز پس از انجام کالبدشکافی در روز‌های آینده اعلام خواهد شد.

دستگیری سارقان بقعه‌ای در گیلان
فرمانده نیروی انتظامی شفت از دستگیری سارقان یکی از بقعه‌های متبرکه این شهرستان و کشف افزون بر 76‌میلیون ریال وجه‌ نقد از آنان خبر داد. سرهنگ علی صداقت گفت: مأموران پلیس آگاهی هنگام گشت‌زنی در نیمه‌های شب به یک دستگاه سواری پراید که اقدام به پوشاندن پلاک‌های خودرو کرده بود، مشکوک شده و دستور توقف خودرو را صادر کردند. او ادامه داد: متهمان به محض دیدن مأموران، فرار کردند ولی خودرو آنان پس از تعقیب و گریز به‌دست گشت‌های مشترک انتظامی و بسیجیان منطقه، در کوچه‌ای بن‌بست متوقف شد. سرهنگ صداقت افزود: پس از دستگیری متهمان 41 و 47 ساله، در بازرسی از خودرو، 76‌میلیون ریال وجه نقد و یک رشته زنجیر طلا کشف شد و متهمان در تحقیقات مأموران پلیس آگاهی، اعتراف کردند که وجه بالا را از بقعه متبرکه منطقه سیاهمزگی سرقت کرده‌اند.

دستگیری اعضای باند سارقان برنج
مأموران نیروی انتظامی رضوانشهر، اعضای باند سارقان برنج را در این شهرستان شناسایی و دستگیر کردند. فرمانده نیروی انتظامی رضوانشهر بیان داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت برنج که به‌طورعمده انجام شد، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت. سرهنگ رضا کوهستانی ادامه داد: با تحقیقات نامحسوس و بررسی آثار و علائم به‌جامانده از صحنه‌های سرقت، یک سارق سابقه‌دار در زمینه وقوع این سرقت‌ها شناسایی شده و او در عملیاتی پلیسی در یک قلیان‌سرا در یکی از روستاهای این شهرستان دستگیر شد. او افزود: سارق دستگیر‌شده در مقابل مستندات پلیس لب به اعتراف گشود و به هشت فقره سرقت برنج و شلتوک به وزن تقریبی چهار‌هزار و 850 کیلوگرم با همدستی چهار متهم سابقه‌دار دیگر اعتراف کرد. سرهنگ کوهستانی با اشاره به دستگیری دو همدست متهم یادشده در بخش شاندرمن شهرستان ماسال، گفت: تلاش پلیس به منظور دستگیری دو متهم دیگر این پرونده ادامه دارد و تاکنون هشت شاکی از متهمان اعلام شکایت کرده‌اند.

انهدام باند سارقان طلا و جواهر
فرمانده انتظامی شهرستان فاروج از متلاشی‌شدن باند چهارنفره سارقان حرفه‌ای طلا و جواهرات خبر داد. سرهنگ یدالله نوروزی گفت: در پی سرقت‌های انجام‌شده از طلا فروشی‌های این شهر، موضوع به‌صورت جدی در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت. فرمانده انتظامی فاروج افزود: با اقدامات فنی و پلیسی مأموران موفق به شناسایی سارقان شدند. این مقام انتظامی بیان کرد: تحقیقات نشان داد سارقان پس از سرقت به یکی از شهرستان‌های هم‌جوار متواری شده بودند. او تصریح کرد: مأموران پس از هماهنگی با مقامات قضائی و اخذ نیابت قضائی در یک عملیات غافلگیرانه چهار نفر از سارقان را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. نوروزی متذکر شد: در‌این‌باره یک نفر مالخر نیز شناسایی و دستگیر شده و پس از تشکیل پرونده باند سارقان به مراجع قضائی معرفی شدند.

 


دیدگاه‌ها(۰)