۱۳۹۶ سه شنبه ۱ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۸۳ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۱ بهمن
خبر

دیدار معاون سیاسی ظریف با مقامات اروپایی در پاریس
معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه کنفرانس یورومانی در پاریس، با آلیستر برت، معاون وزیر امور خارجه انگلیس، دیدار و گفت‌وگو کرد.به گزارش ایسنا، سیدعباس عراقچی پیش از این با مونتاینو دوریویر دبیرکل و مدیر سیاسی وزارت خارجه فرانسه و اوتین، مشاور بین‌الملل کاخ الیزه نیز دیدار کرده بود.در این دیدارها، آخرین وضعیت برجام و نیز مسائل مورد علاقه طرفین در حوزه‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.کنفرانس یورومانی روز پنجشنبه  ۱۹ بهمن با حضور مقامات مالی، بانکی و اقتصادی ایران و اروپا در پاریس برگزار شد و به موضوع ایران اختصاص داشت. عراقچی در جلسه اختتامیه این کنفرانس سخنرانی کرد.

باز گرداندن اضافه‌دریافتی از خریداران خودروهای وارداتی
اضافه‌دریافتی از خریداران خودروهای وارداتی به آنها پس داده می‌شود. به گزارش ایسنا، فرهاد احتشام‌زاد، نایب‌رئیس انجمن واردکنندگان خودرو با بیان این نکته که دولت و به طور خاص وزارت صنعت، معدن و تجارت باید هرچه زودتر در راستای اجرائی‌شدن حکم اخیر دیوان عدالت اداری اقدام كند و تعرفه‌های واردات خودرو را به نرخ‌های سابق بازگردانند، گفت: شرکت‌های واردکننده خودرو نیز پس از بازگشت تعرفه‌های واردات به نرخ‌های سابق، ما‌به‌التفاوت قیمت دریافتی را به مشتریان باز‌خواهند گرداند. نایب‌رئیس انجمن واردکنندگان خودرو درباره سازوکار پس‌دادن این اضافه‌دریافتی‌ها به مشتریان گفت: پس از اقدام عملی دولت در کاهش تعرفه‌ها باید جلسه مشترکی با حضور وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصادی و دارایی و دیگر سازمان‌های دولتی مربوطه و انجمن واردکنندگان خودرو برگزار و فرایند بازگرداندن اضافه‌وجوه پرداختی از سوی شرکت‌های واردکننده خودرو در حدود یک ماه اخیر مشخص و نسبت به این کار اقدام شود. پس از آن نیز شرکت‌های واردکننده خودرو مابه‌التفاوت قیمت‌های پیشین و جدید خودروها را به مشتریان باز‌خواهند گرداند. اواخر هفته گذشته حکم اولیه دیوان عدالت اداری مبنی بر توقف اجرای مصوبه اخیر دولت در زمینه افزایش تعرفه واردات خودرو منتشر شد.  

وزیر نفت: نوسازی تجهیزات نفت ۱۰ میلیارد دلار هزینه دارد
بیژن نامدارزنگنه، وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران با اشاره به مستهلک‌شدن تأسیسات نفتی کشور گفت: از عمر این تأسیسات بیش از 60 سال می‌گذرد و روزانه 20 مورد سوراخ لوله‌های نفت به ما گزارش می‌شود. به گزارش ایسنا، زنگنه که در شورای اداری گچساران سخن می‌گفت، اضافه کرد: ما در صنعت نفت در وضعیتی هستیم که نیاز به کمک داریم زیرا این صنعت دارای مشکلات بسیاری است که می‌توان با همیاری آنها را مرتفع کرد. اگر نفت صدمه یا لطمه‌ای ببیند، صنعت کشور لطمه خواهد دید. 

کمیته تأیید صلاحیت و اهلیت متقاضیان تسهیلات تشکیل شد
علاءالدین ازوجی، مدیرکل توسعه اشتغال و سیاست‌های بازار کار وزارت‌ کار از تشکیل کمیته‌ای برای نظارت بر تسهیلات اشتغال خبر داد و گفت: هم متقاضیان اشتغال و هم متقاضیان توسعه کسب‌وکار می‌توانند در سامانه کارا ثبت‌نام کنند. به گزارش«مهر»، این مقام مسئول وزارت کار با اشاره به بررسی صلاحیت و اهلیت متقاضیان تسهیلات اشتغال گفت: تمام طرح‌های مشمول تسهیلات برای جلوگیری از انحراف منابع، پیش از اجرا، حین اجرا و پس از توسعه و تکمیل طرح از سوی تیم نظارت مورد بازدید قرار می‌گیرند. به گفته ازوجی در سطح ملی یک کمیته ۲۵نفره متشکل از کارشناسان صاحب صلاحیت برای نظارت بر تسهیلات پرداختی اشتغال در استان‌های مختلف تشکیل شده است. مدیرکل توسعه اشتغال و سیاست‌های بازار کار وزارت کار همچنین اضافه کرد: با این نظارت، استان‌ها نمی‌توانند به طرح‌های فاقد‌ صلاحیت، تسهیلات پرداخت کنند؛ در عین حال اگر کارشناسان احساس کردند طرح مربوطه با اهداف ایجاد اشتغال مغایرت دارد، در چارچوب دستورالعمل برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت. 

افزایش سقف برداشت از عابربانک‌ها در شب عید
داوود محمدبیگی، معاون اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی با اشاره به تمهیدات اندیشیده‌شده از سوی بانک مرکزی برای دو ماه پایانی سال گفت: در ماه‌های پایانی سال، بانک‌ها، شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت و همچنین بانک مرکزی در حالت آماده‌باش قرار گرفته و شیفت‌های کاری نیز افزایش می‌یابد. به گزارش «مهر» این مقام مسئول با اشاره به افزایش حدود 20 تا 30 درصدی تراکنش‌ها در این ایام گفت: افزایش سقف برداشت با‌ توجه به شرایط خاص پایانی سال و نیاز مردم به وجه نقد، تا سقف ٥٠٠ هزار تومان به‌صورت داخلی در هر بانک در دستور کار است. 


دیدگاه‌ها(۰)