۱۳۹۶ جمعه ۴ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۸۵ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۴ بهمن
رویداد

تهديد نفتي نيروهاي پيشمرگه عليه اقليم
يکي از فرماندهان نيروهاي پيشمرگه، دولت اقليم کردستان عراق را تهديد کرد اگر مقرري ماهانه اين نيروها تأمين نشود، راه را بر تانکرهاي نفتي خواهند بست. به گزارش خبرگزاري مهر، به نقل از سومريه‌نيوز، «ايوب يوسف سعيد»، فرمانده گردان‌هاي سه و هفت ويژه نيروهاي پيشمرگه، در پيامي تأکيد کرد: ما در هيئت نظارت بر اين گردان‌ها رسما به شما ابلاغ مي‌کنيم اوضاع نيروهاي پيشمرگه بسيار بد و بي‌ثبات بوده و به حدي رسيده است که نمي‌توان ديگر ادامه داد.

تأكيد تيلرسون بر همكاري با مصر
وزير خارجه آمريکا پس از ديدار با همتاي مصري خود، اعلام کرد آمريکا در مبارزه با تروريسم در کنار مصر است و واشنگتن به دستيابي به توافق‌نامه دائمي ميان اسرائيل و فلسطين پايبند است. به گزارش ايسنا، به نقل از النشره، رکس تيلرسون، وزير خارجه آمريکا، در کنفرانس مطبوعاتي مشترک با سامح شکري، همتاي مصري خود، در قاهره گفت: در ديدار دوجانبه نگراني‌هاي امنيتي در منطقه، مسئله حقوق بشر و نقش مدني مصر را بررسي کرديم و آمريکا در مقابله با تروريسم در کنار مصر است.

موفقيت آزمايش تازه‌ترين موشک ضدبالستيک روسيه
روزنامه وابسته به وزارت دفاع روسيه به نام «کراسنايا زوزدا» نوشت: نيروهاي روسيه يک موشک ضدبالستيک جديد را تحت مجموعه آزمايش‌هاي «ساري شاگان» در قزاقستان با موفقيت آزمايش کردند.

استقرار سامانه دفاع هوايي  در مرز سوريه
روزنامه يديعوت آحارونوت نوشت: ارتش اسرائيل تصميم گرفته است دفاع هوايي خود را در شمال اراضي اشغالي تقويت کند. به گزارش ايسنا، به نقل از روزنامه يديعوت آحارونوت، اين تصميم اسرائيل به دنبال حوادث روز شنبه اتخاذ شده که در آن پدافند هوايي سوريه يک جنگنده اسرائيلي را از نوع «اف ۱۶» سرنگون کرد.

سفر قريب‌الوقوع لاوروف  به کشورهاي آفريقايي
سرگئي لاوروف، وزير خارجه روسيه، اعلام کرد قصد دارد در روزهاي آتي به تعدادی از کشورهاي آفريقايي ازجمله آنگولا، موزامبيک و زيمبابوه سفر کند.

زخمي‌شدن ابوبكر البغدادي
مديرکل بخش اطلاعات و مبارزه با تروريسم در وزارت کشور عراق اعلام کرد بر اساس اطلاعاتي که بغداد در اختيار دارد، سرکرده داعش به‌شدت مجروح شده و امکان هلاکت او وجود دارد. به گزارش خبرگزاري مهر، به نقل از شفق‌نيوز، «ابوعلي البصري»، رئيس يگان شاهين‌ها و مديرکل بخش اطلاعات و مبارزه با تروريسم در وزارت کشور عراق، اعلام کرد وضعيت جسمي و روحي «ابوبکر البغدادي»، سرکرده داعش، وخيم است.

بازداشت ۶۶ افسر گارد رياست‌جمهوري يمن
دست‌کم ۶۶ نفر از افسران گارد رياست‌جمهوري يمن بازداشت شده‌اند. بر اساس اين خبر، اين افسران نظامي يمني از صنعا راهي عدن شده بودند که در شهر الضالع به دست نيروهاي امنيتي يمني بازداشت شده‌اند. «اکرم القداحي»، فعال يمني وابسته به جريان‌هاي جنوبي اين کشور، با انتشار تصاوير کارت‌هاي شناسايي اين افسران در صفحه فيس‌بوک خود اعلام کرد اين نيروها وابسته به «طارق العفاش»، برادرزاده «علي عبدالله صالح»، رئيس‌جمهوري پيشين يمن، بوده‌‌اند که مي‌خواستند وارد عدن شوند.

88 ميليارد دلار  هزينه بازسازي عراق
بازسازي عراق بعد از سه سال جنگ با داعش، ۸۸‌ميلياردو ۲۰۰ ميليون دلار است که بخشي از آن بايد به صورت فوري در اختيار اين کشور قرار بگيرد. اين موضوع را «اوصي عبدالفتاح»، مديرکل وزارت برنامه‌ريزي عراق، در کنفرانس بين‌المللي کمک به بازسازي عراق که در کويت در حال برگزاري است، اعلام کرد.  

متأثرشدن «جانسون»  از وضعيت مسلمانان روهينگيا
«بوريس جانسون»، وزير خارجه بريتانيا، در ديدار با «آنگ سان سوچي»، رهبر ميانمار، از وضعيت مسلمانان روهينگيا ابراز تأسف کرده و عنوان کرد تاکنون با صحنه‌هايي که در روستاهاي مسلمانان روهينگيا ديده، مواجه نشده بود. جانسون در اين ديدار از سوچي خواست با نمايندگان سازمان‌ ملل براي کمک به بازگشت آوارگان همکاري کند.


دیدگاه‌ها(۰)