۱۳۹۶ پنج شنبه ۳ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۸۵ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۴ بهمن
عادت‌های آسیب‌زننده روزانه

خبرگزاری‌ها: آریانا هافینگتن، مؤسس وب‌سایت «هافینگتن پست»، در کتاب خود «انقلاب خواب» توضیح داد که خواب خوب شبانه این قدرت را دارد که بهره‌وری و شادی را افزایش دهد، منجر به تصمیم‌گیری هوشمندانه‌تری شود و ایده‌های بزرگ‌تر را به ذهن ‌آورد. مطالعات نشان داده که رابطه‌ای مستقیم بین خواب کمتر و ناکارآمدی در محیط کار وجود دارد. کورتکس جلوپیشانی که عملکردهای حل مسئله مغز در آنجا قرار دارد، در صورت نداشتن خواب کافی تضعیف می‌شود. هافینگتن معتقد است که کارکردن در تمام طول شبانه‌روز معادل رفتاری این موضوع است که مست به سر کار برویم. راه داشتن خواب کافی این است که از قبل برنامه‌ریزی داشته باشیم و در زمان مناسب انرژی خود را کاهش دهیم. اما ما عادت‌های اشتباهی داریم که سبب می‌شود در زندگی با مشکلات زیادی روبه‌رو شویم که در این متن به تعدادی از آنها اشاره شده است.
اسنوز: وقتی از خواب بیدار می‌شوید، بدن شما شروع به آزادکردن هورمون‌های هوشیاری می‌کند، با برگشتن به خواب، شما این فرایند را آهسته می‌کنید. این سؤال را همواره از خود بپرسید که فشردن دکمه اسنوز و به‌دست‌آوردن 9 دقیقه چه کمکی به شما خواهد کرد؟
نور LED: نکته مهم دیگری برای داشتن خواب بهتر این است که اجازه ندهید نفوذگران بیرونی خواب شما را خراب کنند. برای مثال، صفحات LED گوشی‌های موبایل، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌های ما چیزی به نام «نور آبی» را از خود ساطع می‌کنند که مطالعات نشان داده می‌تواند بینایی ما را با مشکل مواجه کند.
چک‌کردن ایمیل: متأسفانه هر بار که این کار را انجام دهید، تا ۲۵ دقیقه از زمان کاری خود را از دست می‌دهید. به‌علاوه، تحقیقات نشان داده که چک‌کردن مداوم ایمیل شما را کند ذهن تر نیز می‌کند.
انجام چند کار به‌طور هم‌زمان: با اینکه بسیاری از مردم باور دارند که در انجام دو کار به طور هم‌زمان مهارت دارند، ولی تحقیقات علمی نشان داده که فقط دو درصد جمعیت قادر به مالتی‌تسکینگ به صورت اثربخش هستند.


دیدگاه‌ها(۰)