۱۳۹۶ جمعه ۴ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۸۵ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۴ بهمن
حادثه‌ها

جانشین رئیس‌پلیس پایتخت :
بیشترین درخواست ها مربوط به پلیس امنیت اخلاقی  است
جانشین رئیس‌پلیس پایتخت از رسیدگی به مشکلات شهروندان در مرکز نظارت همگانی پلیس پایتخت خبر داد. سردار حمید هداوند در حاشیه دیدار مردمی در مرکز نظارت همگانی پلیس پایتخت گفت: دیروز به مشکلات ۳۴۰ شهروند رسیدگی و دستورات لازم از سوی رؤسای پلیس تخصصی صادر شد. پلیس تهران همواره به دنبال تکریم شهروندان و رسیدگی به مشکلات و خواسته‌های آنهاست. وی درباره  بیشترین درخواست شهروندان از پلیس گفت: بیشترین درخواست‌ها مربوط به پلیس امنیت اخلاقی، راهور و نظارت بر اماکن عمومی بود. جانشین رئیس‌پلیس تهران با اعلام موضوع مسئولیت‌پذیری و پاسخ‌گویی پلیس پایتخت، گفت: شهروندان بدانند پلیس تهران همیشه پاسخ‌گوی نیازها، خدمات و انتظارات مردم از شهروندان است. دیروز هم در دیدار مردمی به موضوعاتی که قابل رسیدگی بود، رسیدگی و در چارچوب قانون دستوراتی برای تسهیل امور شهروندان صادر شد. وی پلیس تهران را پلیسی پاسخ‌گو دانست و تأکید کرد: پلیس تهران همیشه پاسخ‌گو بوده و سعی شده است تا با تسهیل امور برای شهروندان، خدمات انتظامی به آنها در کمترین زمان ارائه شود. تمامی نقدها، شکایت و تقدیر شهروندان از پلیس که در سامانه ۱۹۷ ثبت می‌شود هم، از سوی بازرسی پلیس رسیدگی می‌شود.

انهدام باند سرقت از منازل
فرمانده انتظامی شهرستان ملارد از دستگیری باند حرفه‌ای سرقت از منازل خبر داد. برزو همتی اظهار کرد: در پی شکایت برخی از شهروندان مبنی بر سرقت منزل، پیگیری موضوع در دستور کار مأموران کلانتری یوسف‌آباد قرار گرفت. وی افزود: مأموران پلیس در تلاش شبانه‌روزی و انجام تحقیقات فنی و دقیق موفق به شناسایی محل اختفای سارقان شدند و پس از اخذ مجوز از مقام قضائی در عملیاتی به محل موردنظر اعزام و سارقان را که قصد فرار داشتند، دستگیر و به کلانتری منتقل کردند. فرمانده انتظامی شهرستان ملارد بیان کرد: سه نفر متهم دستگیرشده در بازجویی‌های به‌عمل‌آمده به بزه ارتکابی معترف شدند و از مخفیگاه‌شان 10 قلم اموال سرقتی کشف شد و سارقان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

اعتراف به 40  فقره سرقت قطعات خودرو
جانشین فرماندهی انتظامی استان قم از دستگیری یک سارق قطعات و داخل خودرو و اعتراف وی به 40 فقره سرقت در قم خبر داد. سرهنگ «صیاد درویشی» اظهار کرد: در پی شکایت فردی مبنی بر سرقت باتری، ضبط و وجه نقد از خودروی او، موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت. وی گفت: تحقیقات پلیس ادامه داشت تا اینکه سارق برای فرار از قانون با حضور به درِ منزل مال‌باخته و استرداد برخی اموال مسروقه خواهان صرف‌نظر وی از شکایت می‌شود. جانشین فرماندهی انتظامی استان قم افزود: پس از اطلاع مأموران آگاهی استان متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر شد. سرهنگ درویشی با بیان اینکه متهم در تحقیقات به 40 فقره سرقت قطعات و داخل خودرو اعتراف کرد، گفت: تاکنون 17 نفر از مال‌باختگان شناسایی شده‌اند که متهم به همراه پرونده متشکله برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

دستگیری سارق منزل و ویلا در چالوس
فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری سارق حرفه‌ای منازل، ویلاها و داخل خودرو با 50 فقره سرقت و کشف بیش از دو ‌میلیارد ریال اموال مسروقه در شهرستان «چالوس» خبر داد. سردار «سیدمحمود میرفیضی» با اعلام این خبر، افزود: در پی وقوع چندین فقره سرقت از منازل، ویلاها و داخل خودرو در شهرستان‌های غرب استان، موضوع در دستور کار فرماندهی انتظامی شهرستان چالوس قرار گرفت. وی تصریح کرد: با اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی، مأموران پلیس آگاهی شهرستان چالوس پس از چند روز موفق به شناسایی سارق حرفه‌ای مرد 39ساله شدند. فرمانده انتظامی استان مازندران اظهار کرد: با شناسایی مخفیگاه متهم به سرقت، مأموران با هماهنگی قضائی در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه این فرد را دستگیر کردند. سردار میرفیضی افزود: متهم در تحقیقات و بازجویی‌های فنی پلیس به بزه انتسابی و بیش از 50 فقره سرقت با همکاری افرادی دیگر اقرار کرد و اموال مسروقه شامل لوازم خانگی، تلویزیون، لوازم داخل خودرو و...  به ارزش بیش از دو‌ میلیارد ریال بوده که در ویلایی در یکی از شهرک‌های مسکونی است که متهم این لوازم و اقلام را در آن محل مخفی کرده بود.
فرمانده انتظامی استان مازندران از تلاش پلیس برای شناسایی و دستگیری همدستان متهم خبر داد و افزود: اموال مکشوفه پس از شناسایی مال‌باختگان با هماهنگی قضائی به آنان تحویل خواهد شد.


دیدگاه‌ها(۰)