۱۳۹۶ جمعه ۴ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۸۵ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۴ بهمن
رخداد

کشف 103  فقره سرقت از یک باند
رئیس‌پلیس آگاهی استان کرمانشاه از انهدام باند سرقت مغازه و منزل و کشف 103 فقره سرقت خبر داد. سرهنگ «محمدرضا امیری» گفت: در پی دریافت چندین فقره پرونده سرقت مغازه و منزل در شهر کرمانشاه، رسیدگی به موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار تیمی از کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی قرار گرفت. او عنوان کرد: کارآگاهان پس از انجام تحقیقات تخصصی یکی از سارقان سابقه‌دار را در این زمینه شناسایی کرده و در عملیاتی غافلگیرانه او دستگیر کردند. رئیس پلیس آگاهی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: متهم در ابتدا منکر ارتکاب هرگونه سرقت بود، اما پس از مواجهه با مستندات به 51 فقره سرقت مغازه، 48 فقره سرقت اماکن خصوصی، دو فقره سرقت منزل، یک فقره اماکن دولتی و یک فقره سرقت دوچرخه با همدستی دو نفر دیگر در شهر کرمانشاه اعتراف کرد. سرهنگ امیری ادامه داد: مأموران پلیس آگاهی در نهایت در عملیاتی منسجم دیگر همدستان او را نیز دستگیر کرده و با تشکیل پرونده به دستگاه قضائی معرفی کردند. او با بیان اینکه چهار مالخر اموال مسروقه نیز شناسایی و دستگیر شده‌اند، گفت: با راهنمایی متهمان محل‌های سرقت بازسازی شده و تمام مال‌باختگان شناسایی شده‌اند. به گفته رئیس پلیس آگاهی استان کرمانشاه، متهمان با صدور قرار مناسب راهی زندان مرکزی کرمانشاه شده‌اند.

انهدام باند سارقان منازل
رئیس کلانتری جوادیه تهرانپارس، با اشاره به دستگیری سه سارق منازل در محدوده شرق تهران، گفت: این متهمان در تعقیب و گریزی یک کیلومتری دستگیر شدند. سرهنگ محمد قربان منصوری اظهار کرد: با وقوع چند فقره سرقت از منازل در محدوده مذکور، تیمی از مأموران این کلانتری برای بررسی موضوع و شناسایی سارق یا سارقان وارد عمل شدند. این مقام انتظامی عنوان داشت: در بررسی‌های انجام‌شده و سرنخ‌های به‌دست‌آمده از محل، مشخص شد تمامی سرقت‌ها از سوی سه سارق حرفه‌ای اماکن خصوصی صورت گرفته است، که بر این اساس، مشخصات سارقان در اختیار مأموران گشت‌های انتظامی قرار گرفت. او افزود: این اقدامات ادامه داشت تا اینکه شب گذشته یکی از مأموران گشت انتظامی کلانتری موفق به شناسایی خودروی این سارقان تحت تعقیب شد و با اعلام به مرکز کنترل کلانتری، برای دستگیری متهمان، از سایر گشت‌های انتظامی درخواست کمک کرد. رئیس کلانتری ۱۴۴ جوادیه، اظهار داشت: با حضور مأموران انتظامی در محل این سارقان تحت تعقیب قرار گرفتند و پس از یک کیلومتر تعقیب‌و‌گریز در نهایت هر سه متهم در یک خیابان بن‌بست گرفتار و دستگیر شدند. سرهنگ منصوری تصریح کرد: هر سه متهم بازداشت شده و به‌همراه خودرویشان به کلانتری منتقل شدند و تحت بازجویی‌های انجام‌شده علاوه بر اعتراف به سرقت از منازل شهروندان این محدوده، به چهار فقره سرقت به شیوه تخریب در ورودی منازل اقرار کردند. با اعتراف متهمان پرونده تکمیل و برای تحقیقات بیشتر به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال شد و در بازرسی از خودروی متهمان نیز ادوات سرقت اعم از میله‌های یو شکل، انبرقفلی، پیچ‌گوشتی‌های سرکج، چاقوی ضامن‌دار، میله‌های آهنی، شاه‌کلید خودرو و یک عدد کلید کامپیوتری و زنجیر کشف شد.

سقوط پاراموتور موجب مرگ خلبان شد
سخنگوی اورژانس مازندران از سقوط یک فروند پاراموتور در این استان خبر داد و گفت که در این حادثه، خلبان این وسیله پروازی تفریحی جان باخت. زکریا اشکپور افزود این حادثه حدود ساعت 15 یکشنبه در سرخرود شهرستان محمودآباد در منطقه مرکزی مازندران رخ داد. او گفت که تکنسین‌های اورژانس پس از دریافت پیام وقوع این حادثه به منطقه ساحلی درویش‌آباد در سرخرود عزیمت کردند، ولی خلبان پاراموتور هنگام سقوط جان باخته بود. سخنگوی اورژانس مازندران توضیح داد: در این حادثه خلبان 25 ساله پاراموتور به دلیل سقوط از ارتفاع و ضربه شدید به سر، قبل از حضور تیم اورژانس فوت کرده بود.


دیدگاه‌ها(۰)