۱۳۹۶ پنج شنبه ۳ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۸۵ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۴ بهمن
تشریح جزئیات «مهارت‌آموزی به سربازان نظام وظیفه»

ایلنا: فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان نیروهای مسلح با اشاره به اینکه طرح مهارت‌آموزی برای سربازان کل کشور اجرا می‌شود، از طراحی سامانه «سرباز ماهر» خبر داد و گفت: برای سربازان زیر دیپلم تا سربازانی که تحصیلات عالیه دارند، یک برنامه مهارت‌آموزی ویژه آن مقطع خواهیم داشت.
سردار مهدی فرحی در اولین نشست همایش ملی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه که روز گذشته در سازمان مرکزی دانشگاه فنی و‌‌حرفه‌ای برگزار شد، ضمن بیان این آمار که ۴۰ تا ۵۰ درصد سربازان دارای تحصیلات دانشگاهی و عمدتا متخصص و خبره‌ هستند، اظهار كرد: این حجم گسترده از سربازان، ثروت عظیمی از جنس معادن طلا و نقره محسوب می‌شوند. ستاد کل نیروهای مسلح با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در راستای شناسایی استعداد و شکوفایی آن در مدت خدمات سربازی، اقداماتی در دستور کار دارد تا علاوه بر اینکه فرصتی برای مهارت‌آموزی باشد، از سوی دیگر به رفع بی‌کاری در سطح کشور کمک کند.
فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان نیروهای مسلح  با اشاره به اینکه برای اجرائی‌کردن اقدامات، باید دو گام برداشته شود، گفت: نخست آنکه دستگاه‌های مرتبط در این عرصه باید همکاری داشته باشند و به ما کمک کنند؛ دوم اینکه با مدیریت‌کردن زمان مهارت‌آموزی به سربازان، آموزش‌ها باید پیش از خدمت انجام شود؛ چراکه یک‌سری از افراد علاقه‌مند هستند مهارت‌ها را قبل از خدمت سربازی فرا بگیرند تا در مدت خدمت، از آن مهارت استفاده کنند.
سردار مهدی فرحی با اشاره به اینکه آموزش‌ها باید به گونه‌ای باشد که سربازان پس از ترخیص خدمت گواهی‌نامه آن را دریافت کنند، افزود: سربازان در این دو سال با مهارت‌هایی که آموزش می‌بینند، ورزیده می‌شوند.
فرحی از طراحی سامانه‌ای به نام «سرباز ماهر» خبر داد و گفت: در این سامانه انواع مهارت‌ها، امتیازات، مشوق‌ها و مراکز آموزشی که مهارت‌ها را ارائه می‌دهند، مشخص شده است و افرادی که هنوز به خدمت سربازی نیامده‌اند، می‌توانند به این سامانه در آینده نزدیک مراجعه کرده، قبل از خدمت مهارت‌های مورد نیاز را فرا بگیرند و از امتیازات آن بهره‌مند شوند.
فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان نیروهای مسلح با اشاره به اینکه هدف ما این است که آموزش این مهارت‌ها را به قبل از خدمت سوق دهیم، گفت: این طرح برای سربازان کل کشور اجرا می‌شود و ما برای سربازان زیر دیپلم تا سربازانی که تحصیلات عالیه دارند، یک برنامه مهارت‌آموزی ویژه آن مقطع خواهیم داشت.
او با بیان اینکه مهارت‌آموزی برای سربازان می‌تواند ارزش‌آفرین باشد و می‌توان از مهارت آنها در محل خدمت استفاده کرد، تصریح کرد: این موضوع بهترین مشوق برای آنهاست و دو سال سابقه کار برای آنها محسوب می‌شود. اگر قرار باشد در حین خدمت مهارتی به سربازان آموزش داده شود، در راستای همان مهارتی خواهد بود که قبل از ورود به خدمت آموزش دیده‌اند.

 


دیدگاه‌ها(۰)