۱۳۹۶ جمعه ۴ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۸۵ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۴ بهمن
کریمی در کمیته انضباطی حاضر شد
این‌بار از فوتبال بروم دیگر برنمی‌گردم

علی کریمی دیروز قبل از حضور در جلسه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال روبه‌روی خبرنگاران قرار گرفت و یک بار دیگر اعتراض‌هایش به مدیریت فوتبال را بیان کرد. سرمربی سپیدرود رشت ابتدا اعتراضش درباره جرائم نقدی کمیته انضباطی را عنوان کرد. او در واکنش به صحبت‌های خبرنگاری مبنی بر اینکه «مربی بدنساز تیم ملی فوتبال مدرک مربیگری ندارد»، گفت: «مربی بدنساز اصلا یک نفر دیگر است، شما اشتباه می‌کنید، نام این آقا «سباستین» است. او مدرک مربیگری نداشت، نمی‌گویم از طرف فدراسیون، چون نمی‌خواهم گناه کسی را بشویم، اما وقتی او آمد، کارلوس (کی‌روش) با روابطی که داشت او را فرستاد و یک مدرکی گرفت. شما (خبرنگاران) که برای حضور من در کمیته انضباطی زحمت کشیدید و به اینجا آمدید، هنوز هم که هنوز است بابت اخراج دستیاران ایرانی جواب نگرفته‌اید». کریمی در واکنش به ادامه صحبت‌های خبرنگاری که به او گفت «شما خودتان برای بیرون‌آمدن از تیم ملی هنوز چیزی نگفته‌اید»، تصریح کرد: من قبلا هم گفتم. چیزی که فکر می‌کردم، نبود. با شرایطی که می‌دیدم احتمالش را می‌دادم که چنین اتفاقاتی رخ بدهد. به خاطر همین زودتر خودم کنار کشیدم. بعدا حتی آقای نکونام هم به‌عنوان مربی وارد تیم ملی شد، اما ادامه نداد. او با اشاره به صحبت‌های اخیر مهدی تاج مبنی بر اینکه به‌زودی خیلی از چیزها را خواهد گفت، خاطرنشان کرد: کِی می‌خواهند بگویند؟ احتمالا این صحبت‌ها بعد از جام جهانی انجام می‌شود، چون در آستانه جام جهانی برای تیم ملی حاشیه درست می‌کند. 
استعفا نداده‌ام
وی در پاسخ به این پرسش که «اگر کمیته انضباطی شما را محروم کند با توجه به اینکه از سمت خود در تیم سپیدرود استعفا کرده‌اید، وضعیت به شکل خواهد بود؟»، گفت: اگر محرومم کنند دیگر کاری نمی‌توان کرد، هرچند  من استعفا نکرده‌ام، اما این حق مالک باشگاه است که اگر فکر می‌کند مقصر کسب این نتایج کادرفنی است با کمال میل هر تصمیمی که مالک باشگاه بگیرد، برای من قابل اجراست، بدون هیچ برو برگردی. این دست باشگاه است و فکر می‌کنم کمتر مربی‌ای این کار را انجام می‌دهد، ولی من این کار را انجام دادم برای اینکه یک‌موقع خدای نکرده حق تیم سپیدرود ضایع نشود. اگر مشکل بحث فنی تیم و کادرفنی است هر تصمیمی که مالک باشگاه بگیرد من درخدمت‌شان هستم و با دل و جان قبول می‌کنم. کریمی راجع‌به عدم شفافیت مالی در باشگاه پرسپولیس گفت: من پیش از این هم گفتم، هر کاری که به‌نوعی به باشگاه و بازیکن ضربه می‌زند یا روی روحیه و اعصاب تیمی می‌رود که بیشترين هوادار را دارد  هر جایی اتفاق بیفتد، درست نیست. مگر من این کار را تأیید کردم؟! بحث الان این است که این صحبت‌هایی که در دو، سه هفته اخیر در ماجرای آقایان طاهری، هدایتی و طارمی اتفاق افتاد، مربوط به افرادی است که از باشگاه رفته‌اند. الان این صحبت‌ها به‌غیر از اینکه به تیم پرسپولیس ضربه می‌زند، مگر کار دیگری هم انجام می‌دهد؟ در ادامه یکی از خبرنگاران به کریمی گفت: «این صحبت‌های شما الان به تیم ملی که خودش را برای جام جهانی آماده می‌کند، ضربه می‌زند». او در این حین با عصبانیت گفت: کدام تیم ملی؟ الان اردو دارند؟ ما فقط یکی، دو سؤال کردیم. به من ربطی ندارد؟ مگر من چه‌کاره باشگاه پرسپولیسم؟ این سعادت نصیب ما شده بود که چندسالی بازیکن این تیم بودیم و الان هم اگر هواداران قابل بدانند، طرفدار پرسپولیس هستم؛ تمام شد و رفت. من فقط یک سؤال می‌پرسم؛ چرا دو، سه برنامه پشت‌سر هم  به این موضوع اختصاص می‌دهند، ولی مشکلات فدراسیون که تمام فوتبال مملکت ما دستش است، دو جلسه پشت‌سر هم درباره آن صحبت نمی‌کنند؟ من خودم مسئول تیم دیگری هستم و حرفه‌ای هم نیست که راجع‌به باشگاه دیگری صحبت کنم. 
این‌بار از فوتبال بروم دیگر برنمی‌گردم! 
ستاره سابق پرسپولیس در واکنش به اینکه «افرادی مانند علی دایی از صحبت‌های اخیر مبنی بر شفاف‌سازی در فدراسیون فوتبال حمایت کرده‌اند»، عنوان کرد: اینها از من حمایت نکنند. من امروز در این فوتبال هستم و شاید فردا نباشم. خیال‌تان را راحت بکنم، این‌دفعه هم بروم، دیگر من را در این فوتبال نمی‌بینید، ولی چطور از من حمایت کردند؟ همین آقای دایی کجا از من حمایت کرد؟! بعد از بازی برابر استقلال هم گفتم که این آقایان قابل احترام هستند، اما من کار خودم را می‌کنم. من که دیگر نمی‌خواهم در این فوتبال باشم، اما فقط می‌توانم این را بگویم برای اینهایی که می‌خواهند باشد که اگر سکوت کنند، وضعیت روزبه‌روز بدتر می‌شود. کریمی ادامه داد: برای انتخاب یک عضو هیئت‌رئیسه وقتی این همه «بگیر و ببند» اتفاق می‌افتد، فکر نمی‌کنم «حالاحالاها» کس دیگر به‌غیر از افرادی که در این دایره هستند، این شرایط را پیدا کنند. الان وقت آن است که فردی بیاید که این فوتبال را درست کند و تکراری هم نباشد. هرچند با این آیین‌نامه‌ای که وجود دارد، فکر نمی‌کنم «حالاحالاها» این‌طور باشد. نوش جان آنهایی که سکوت می‌کنند و همین‌طور کار خودشان را انجام می‌دهند. کریمی پس از حضور در کمیته انضباطی عنوان کرد حضورش در جلسه به خاطر نشست خبری بعد از بازی با استقلال خوزستان بوده است. 


دیدگاه‌ها(۰)