۱۳۹۶ سه شنبه ۱ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۸۶ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ بهمن
گذر

نشت سوخت از کشتی سانچی  به حداقل رسید
سخنگوی شرکت ملی نفت‌کش ایران گفت: میزان آلودگی و نشت سوخت از کشتی نفت‌کش سانچی به حداقل میزان خود رسیده است. کاپیتان محسن بهرامی درباره آخرین وضعیت نشت سوخت از کشتی سانچی که پس از غرق‎شدن در عمق 115 متری دریا آرام گرفته است، به مارین‌تایمز گفت: بررسی‎های کارشناسان حاضر در محل و همچنین گزارش‌هاي دریافتی از ربات کاوشگر نشان می‎دهد که میزان آلودگی و نشت سوخت از کشتی سانچی به حداقل میزان خود رسیده است. این مقام مسئول در شرکت ملی نفت‌کش ایران درباره نشت محموله از مخازن بار کشتی سانچی گفت: نظرات کارشناسان حاکی از نبود محموله در مخازن بار این کشتی است چراکه احتمالا بخش عمده آن سوخته و مابقی نیز با نشت به دریا به دلیل فراربودن تبخیر شده است. بهرامی با بیان اینکه بخش عمده سوخت این کشتی از بین رفته است، گفت: سوخت باقی‎مانده هم در اثر حرارت ناشی از آتش‌سوزی غلیظ شده و‌ به دلیل دمای بسیار پایین آب در عمق 115 متری، درحال‌حاضر احتمال نشت آن بسیار ضعیف است.

50درصد حوادث ناشی از کار  در حوزه ساختمان است
حامد مانی‌فر، مدیرکل دفتر مقررات ملی ساختمان، با اشاره به جشنواره نشان تعالی سلامت، ایمنی و محیط‌زیست (HSE) بیان کرد: 50 درصد حوادث ناشی از کار در حوزه ساختمان است.

11‌ هزار میلیارد هزینه آلودگی هوا
رئیس دهمین همایش بین‌المللی موتورهای درون‌سوز و نفت با بیان اینکه 80 درصد آلودگی‌های هوا مربوط به خودروهاست، افزود: براساس برآوردها هزینه‌های اجتماعی این آلودگی در سال گذشته، 11‌میلیارد تومان بوده است که باید به این میزان، اختلالات روانی ناشی از آلودگی‌های صوتی را نیز افزود. مصطفی میرسلیم کاهش امنیت جسمی و جانی را از دیگر تبعات توسعه خودروها دانست و یادآور شد: از سال 80 تا 96 تعداد 360‌هزار نفر به دلیل تصادفات جان خود را از دست دادند، این عدد به معنی این است که تعداد کشته‌شدگان در تصادفات جاده‌ای بیشتر از کشته‌شدگان در جنگ تحمیلی بوده است.


دیدگاه‌ها(۰)