۱۳۹۶ سه شنبه ۱ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۸۶ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ بهمن
عملیات 48 ساعته پلیس برای انهدام 29 باند تبهکار

شرق: پلیس آگاهی تهران بعد از دو هفته کار اطلاعاتی در عملیاتی 48 ساعته، 29 باند تبهکار را متلاشی کرد. سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت، در‌این‌باره گفت: «مأموران پلیس آگاهی در 48 ساعت گذشته عملیاتی را به مرحله اجرا گذاشتند که بیش از دو هفته روی آن کار اطلاعاتی انجام شده بود».
او با اشاره به دستاوردها و نتایج این عملیات گفت: «در عملیات‌های مأموران پلیس آگاهی، 10 باند سارقان به عنف، زورگیری، کیف‌قاپی و... منهدم شده و در مجموع 40 نفر از سارقان دستگیر شدند».
او با بیان اینکه در این مدت 9 باند سرقت از اماکن، مغازه‌ها و منازل نیز شناسایی و منهدم شد، گفت: «36 نفر نیز در این عملیات دستگیر شدند. همچنین هفت باند سارقان خودرو، موتورسیکلت و لوازم خودرو نیز منهدم شد که از این باندها نیز 29 نفر دستگیر شدند».
رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه سه باند فعال در زمینه جعل و کلاهبرداری نیز از سوی مأموران پلیس آگاهی منهدم شده است، اظهار کرد: «17 نفر نیز در این سه باند فعالیت داشتند که دستگیر شدند».
او با بیان اینکه در مجموع این عملیات‌ها 29 باند شناسایی شد، اظهار کرد: «پلیس در مجموع این عملیات‌ها 82 سارق را دستگیر کرد که 61 درصد آنها پیش‌تر سابقه دستگیری داشته‌اند».
رحیمی افزود: «همچنین یکی‌دیگر از طرح‌های پلیس شناسایی و دستگیری محکومان متواری از زندان بود که در همین راستا 17 نفر از مجرمانی که پس از اخذ مرخصی دیگر به زندان بازنگشته یا تحت تعقیب بودند، دستگیر شدند».
او از شناسایی و دستگیری 13 نفر از اعضای شرکت هرمی نیز خبر داد و گفت: «اعضای این شرکت با وعده استخدام و پولدارشدن در کوتاه‌ترین زمان جذب شده و آنان نیز در حال فریب‌دادن دیگر افراد بودند که خوشبختانه با اقدام به‌موقع پلیس در شمال تهران دستگیر شدند».
رحیمی افزود: «اخیرا نیز باند سه‌نفره‌ای که اقدام به قاچاق گوشی‌های تلفن همراه کرده بود، منهدم شده و از اعضای آن 900 دستگاه گوشی کشف شد».


دیدگاه‌ها(۰)