۱۳۹۶ سه شنبه ۱ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۸۶ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ بهمن
حادثه‌ها

حریق در گاراژ هزارو۲۰۰ متری مهار شد
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران از مهار آتش‌سوزی در گاراژی واقع در خیابان «فداییان اسلام» خبر داد. جلال ملکی درباره آتش‌سوزی یک گاراژ در بزرگراه «فداییان اسلام» اظهار کرد: ساعت ۱۷ ‌دقیقه بامداد دیروز آتش‌سوزی در این گاراژ که در خیابان زهره‌وند قرار داشت به سازمان آتش‌نشانی تهران اعلام و آتش‌نشانان از سه ایستگاه به محل اعزام شدند. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در ادامه‌ با اشاره به اینکه آتش‌سوزی در گاراژی به وسعت هزارو ۲۰۰ متر رخ داده بود، خاطرنشان کرد: داخل این گاراژ یک کانکس ۱۰ متری قرار داشت و در آن حدود ۱۹ سیلندر گاز مایع بود و این کانکس کاملا شعله‌ور بود. هر لحظه این امکان وجود داشت که آتش باعث شعله‌ورشدن سیلندرها شود و در صورت بروز این اتفاق وضعیت بحرانی می‌شد. او ‌اضافه کرد: در کنار کانکس نیز دو دستگاه خودروی نیسان و یک پراید قرار داشت که آتش به پراید و یک دستگاه از نیسان‌ها سرایت کرده بود و در حال‌ رسیدن به خودروی سوم بود. همچنین در طرف دیگر گاراژ دو سوله قرار داشت که یکی از آنها کارگاه تولید دستمال کاغذی بود و حجم زیادی از مواد اولیه و تولید‌شده درآن قرار داشت. در سوله دوم نیز کارگاه تولید روکش صندلی بود که مقدار زیادی پارچه، ابر و اسفنج در آن قرار داشت و آتش در حال‌ سرایت به این کارگاه‌ها بود. به گفته ملکی ‌آتش‌نشانان قبل از شعله‌ورشدن سیلندرها، موفق شدند آتش را خاموش کنند و از سرایت به کارگاه‌ها جلوگیری به عمل آوردند. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در پایان با اشاره به اینکه در این حادثه کسی مصدوم نشد، ادامه‌ داد: عملیات در ساعت 1:11 به پایان رسید و محل تحویل عوامل انتظامی و مالکان شد.

خواب‌آلودگی راننده  علت واژگونی اتوبوس
رئیس پلیس‌راه خراسان جنوبی، علت اصلی واژگونی اتوبوس در جاده دیهوک-فردوس را بی‌توجهی به جلو ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی راننده اعلام کرد. سرهنگ حسین رضایی گفت: براساس آخرین آمار که منجر به تشکیل پرونده ازسوی پلیس راه شده است، در حادثه واژگونی اتوبوس در جاده دیهوک-فردوس 9 نفر کشته و 23 نفر زخمی شدند. او افزود: سایر علل واژگونی اتوبوس در این حادثه از سوی کارشناسان پلیس راهور در حال بررسی است. یک دستگاه اتوبوس ساعت 34 : 2دقیقه بامداد دوشنبه در محور دیهوک-فردوس واژگون شد. اغلب سرنشینان این اتوبوس که از گچساران در کهگیلویه‌وبویراحمد راهی مشهد مقدس بود، زن بودند.

مهریه، مادرشوهر را روانه زندان کرد
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: ناتوانی در پرداخت مهریه، به زندانی‌شدن مادر شوهر در تویسرکان منجر شد. یدالله روحانی‌منش اظهار کرد: تضمین پرداخت مهریه ازسوی والدین یکی از آیین‌هایی است که در پای سفره عقد شاهد آن هستیم و این اتفاق در مواردی پای والدین را در صورت اختلافات خانوادگی به دادگاه و حتی زندان می‌کشد. او افزود: در پرونده‌ای که به تازگی در ستاد دیه استان همدان تشکیل شد، با شکایت عروس و تقاضای مهریه، مادر شوهر 45 ساله راهی زندان شد. او یادآوری کرد: 21 اسفند سال 90 یک زوج زندگی مشترک خود را به امید فردایی بهتر آغاز کردند، اما با گذشت کمتر از شش سال بروز اختلاف موجب جدایی آنان شد. مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: پدر داماد در قید حیات نبود و مادر که نقش پدر را نیز برای فرزندانش داشت، هنگام عقد پسرش پرداخت صد سکه از مهریه را تعهد و تضمین کرده بود. روحانی‌منش افزود: این مادر به دلیل جدایی پسر و عروسش و به‌اجرا‌گذاشتن مهریه از سوی زوجه، دی ماه امسال راهی زندان شد. او اضافه کرد: طبق تحقیقات صورت‌گرفته از سوی کارشناسان ستاد دیه، این زن اموالی ندارد و در منزل استیجاری زندگی کرده و پس از مرگ همسرش ماهانه مستمری دریافت می‌کند. مدیرعامل ستاد دیه استان همدان ادامه داد: زندانی‌شدن مادر پس از درخواست مهریه از سوی عروس، دیگر فرزند 11 ساله او را نیز درگیر این ماجرا کرده و او چشم‌انتظار بازگشت مادر به خانه است. روحانی‌منش گفت: درحال‌حاضر پرونده‌ای برای این زن در ستاد دیه استان همدان تشکیل شده است.

قاتل فراری در کمتر از 24 ساعت دستگیر شد
فردی که یک جوان را در اطراف روستایی به قتل رسانده بود، در کمتر از 24 ساعت از سوی مأموران انتظامی شناسایی و دستگیر شد. محمد فلاحی، فرماندار بانه، اظهار کرد: روز دوشنبه جسد جوانی که از یک هفته پیش مفقود شده بود، در اطراف روستای انجینه پیدا شد. بلافاصله تحقیقات مأموران پلیس برای یافتن قاتل و انگیزه قتل آغاز شد. او افزود: با تلاش مأموران انتظامی شهرستان بانه و همکاری دستگاه قضائی، قاتل در کمتر از یک شبانه‌روز دستگیر شد و به قتل این جوان با ضربات جسم سنگین به سر او اعتراف کرد. فرماندار بانه تأکید کرد: قاتل انگیزه خود را اختلافات مالی با مقتول اعلام کرده است.


دیدگاه‌ها(۰)