۱۳۹۶ سه شنبه ۱ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۸۶ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ بهمن
انهدام باند سارقان مسلح کارگاه‌های صنعتی

فرمانده انتظامی استان اصفهان از انهدام باند هشت‌نفره سارقانی که اقدام به سرقت‌های خشن و مسلحانه از کارگاه‌های صنعتی می‌کردند، در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی خبر داد و گفت: ارزش اموال به‌سرقت‌رفته از سوی متهمان بیش از 45‌ میلیارد ریال برآورد شده است. سردار «مهدی معصوم‌بیگی» اظهار کرد: در پی وقوع چندین مورد سرقت توأم با خشونت از کارگاه‌های صنعتی و شکایت صاحبان این کارگاه‌ها به پلیس، موضوع به صورت ویژه و تخصصی در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی اصفهان قرار گرفت. وی افزود: با تحقیقات انجام‌شده مشخص شد این سرقت‌ها توسط باندی خطرناک و خشن انجام شده که سرانجام کارآگاهان با پیگیری‌های علمی و تخصصی دقیق در عملیاتی ویژه، متهمان را که به وسیله سه دستگاه خودرو قصد سرقت از کارگاه‌های صنعتی حوالی شهرستان‌های «تیران و کرون و نجف‌آباد» داشتند، مشاهده کردند و بلافاصله برای دستگیری آنان وارد عمل شدند. این مقام مسئول عنوان کرد: سارقان با مشاهده مأموران اقدام به تیراندازی کردند که در این درگیری دو نفر از سارقان مسلح با شلیک گلوله مأموران پلیس مجروح و دستگیر شدند.
وی بیان کرد: در ادامه شش متهم دیگر این پرونده نیز که از صحنه گریخته بودند، در یک عملیات تعقیب‌وگریز از سوی مأموران دستگیر و سه دستگاه خودروی وانت و سواری از آنان توقیف شد.
این مقام انتظامی گفت: در این عملیات یکی از کارآگاهان پلیس آگاهی در درگیری مسلحانه با سارقان مجروح شد که هم‌اکنون حال عمومی او رضایت‌بخش است.
فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: سارقان دستگیرشده از مجرمان سابقه‌دار و حرفه‌ای هستند که با دلایل و مستندات پلیس به سه فقره سرقت مسلحانه، 30 فقره سرقت به عنف و خشن و چندین فقره سرقت عادی از کارگاه‌های صنعتی در شهرستان‌های «اردستان، کاشان، تیران و کرون، نجف‌آباد، برخوار، اصفهان و شاهین‌شهر» اعتراف کردند که در این زمینه تحقیقات با هماهنگی مقام قضائی در حال انجام است.
سردار معصوم‌بیگی با بیان اینکه تاکنون مقادیری اموال مسروقه از سارقان کشف شده، اظهار کرد: بر اساس نظر کارشناسان، ارزش اموال مسروقه توسط این سارقان بیش از 45‌ میلیارد ریال برآورد شده و عمده اموال به‌سرقت‌رفته نیز شامل انواع دستگاه‌های صنعتی، دستگاه جوش، پمپ باد، ابزارآلات، سیم و کابل‌های مسی، ضایعات و... است.
فرمانده انتظامی استان اصفهان به ضرب‌وشتم نگهبان کارگاه‌های صنعتی از سوی اعضای این باند اشاره کرد و افزود: در نتیجه اعمال خشن و بی‌رحمانه سارقان، دو نفر از نگهبانان به‌شدت مجروح شده‌اند که درحال‌حاضر تحت مداوا هستند.
وی از احتمال وقوع سرقت کارگاه‌ها از سوی اعضای این باند در استان‌های همجوار خبر داد و افزود: تحقیقات در این زمینه از سوی کارآگاهان همچنان ادامه دارد.

 


دیدگاه‌ها(۰)