۱۳۹۶ سه شنبه ۱ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۸۶ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ بهمن
خبر

شرايط ثبت‌نام در مدارس غيردولتي برند اعلام شد
شرق:‌ وزير آموزش‌وپرورش در جلسه شوراي سياست‌گذاري مدارس غيردولتي، حذف آزمون از مدارس تيزهوشان را به معناي حذف اين مدارس ندانست و گفت برگزاري هرگونه آزمون و شبیه آن در مدارس غيردولتي ممنوع است. سيدمحمد بطحايي، در بيست‌ودومين جلسه شوراي سياست گذاري، برنامه‌ريزي و نظارت مرکزي مدارس و مراکز غيردولتي همکاري و همراهي شوراي سياست‌گذاري مدارس غيردولتي با مصوبه اخير شوراي عالي آموزش‌وپرورش را مطلوب دانست و اظهار کرد اجرائي‌کردن مصوبه شوراي عالي آموزش‌وپرورش درخصوص حذف آزمون از دوره ابتدايي با مخالفت برخي افراد مواجه شد که اين امر طبيعي و قابل‌پيش‌بيني بود زيرا همواره هرگونه تغيير و تحول با مقاومت بخش‌هايي از بدنه يک مجموعه مواجه خواهد شد. او افزود: يک ميليون دانش‌آموز پايه ششم ابتدايي داريم که قريب 350 هزار نفر از آنان درگير برگزاري آزمون‌ها برای آمادگي شرکت در آزمون ورودي تيزهوشان و دانش‌آموزان از پايه دوم و سوم ابتدايي آماده آزمون مي‌شوند، هستند به‌طوري‌که يک دانش‌آموز 8 يا 9ساله در يک سال 16 بار در آزمون‌هاي آمادگي که از سوی مؤسسات خارج از آموزش‌وپرورش برگزار مي‌شود، شرکت مي‌کند.250 هزار نفر از آنان در آزمون شرکت مي‌کنند و فقط 15 هزار نفر پذيرفته مي‌شوند و اين تبعات سنگيني را در بر خواهد داشت. بطحايي ادامه داد: در پژوهشي که درخصوص کوله‌پشتي دانش‌آموزان ابتدايي صورت گرفته، وزن کيف يک دانش‌آموز پايه چهارم حدود هشت کيلو و 800 گرم است که از اين مقدار پنج کيلو و 200 گرم آن را وزن کتاب‌هاي کمک‌درسي تشکيل مي‌دهد و اين امر ناشي از برگزاري آزمون‌هاست.
او تصريح کرد: حذف آزمون از ورودي پايه هفتم به معني حذف مدارس تيزهوشان نيست، بلکه آزمون مدارس تيزهوشان نيز شامل مصوبه اخير حذف آزمون مي‌شود؛ بنابراين مدارس تيزهوشان را داريم، اما آزمون نداريم و دانش‌آموزان با استعدادهاي متنوع از طريق اجراي طرح‌هايي مانند طرح شهاب، شناسايي و تقويت مي‌شوند.
وزير آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: برگزاري هرگونه آزمون و شبه‌آزمون در مدارس غيردولتي ممنوع است و پذيرش دانش‌آموز در اين نوع مدارس در صورتي که متقاضي بيش از ظرفيت برخي مدارس باشد، بايد با توجه به اولويت‌هايي مانند: 1- تحصيل دانش‌آموز در پايه ششم در همان نوع مدرسه 2- سکونت در محدوده مدرسه 3- ثبت‌نام در موعد مقرر 4- گفت‌وگو با والدين و بررسي وضعيت تحصيلي دانش‌آموز در پايه‌هاي 5،4 و 6 صورت بگيرد.

حجم ترافيک در سطح معابر چندبرابر شده ‌است
ايلنا: رئيس پليس راهور تهران بزرگ گفت: با توجه به بارندگي سنگين و پايين‌آمدن سرعت تردد خودروها، حجم ترافيک در سطح معابر چندبرابر شده است. سردار مهماندار گفت: توصيه مي‌شود شهروندان عزيز تهراني از رفت‌وآمد‌هاي غيرضروري خودداري کنند و تا جاي ممکن حمل‌ونقل عمومي را براي انجام امور روزمره انتخاب کنند. مهماندار گفت: در صورت استفاده از خودروي شخصي، زماني دو تا سه‌برابر نسبت به روزهاي معمول براي رسيدن به مقصد در انتظارشان خواهد بود. توجه به جلو، سرعت مطمئنه و رانندگي ايمن توصيه پليس به شهروندان تهراني حين رانندگي در روز باراني است.


دیدگاه‌ها(۰)