۱۳۹۶ سه شنبه ۱ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۸۶ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ بهمن
استقلال در قطر تسليم نشد
پرسپوليس تنها تيم برنده ايران

24 ساعت بعد از شکست ذوب‌آهن و تراکتورسازي، دو نماينده ايران در ليگ قهرمانان آسيا، پرسپوليس، بالاخره اولين برد نمايندگان ايران در اين رقابت‌ها را رقم زد. شاگردان برانکو ايوانکوويچ عصر روز گذشته در حضور 26 هزار هوادار در ورزشگاه آزادي با سه گل تيم نسف قرشي ازبکستان را شکست دادند تا شروعي مقتدرانه در دوره جديد ليگ قهرمانان آسیا داشته باشند. سرخ‌هاي پايتخت که فصل پيش تا مرحله نيمه‌نهايي جام پيش رفته بودند، به وسیله منشا و عليپور (دو گل) به گل رسيدند تا سه امتياز اولين ديدارشان را قطعي کنند. اين تيم که در عصر برانکو براي دهمين بار در ليگ قهرمانان آسيا گل اول را مي‌زد، به بازگشت گادوين منشا، مهاجم نيجريه‌اي‌اش هم دلخوش شد؛ منشا که در رقابت‌هاي ليگ حال و روز خوشي از لحاظ گل‌زني ندارد، خيلي زود روي ضربه سری که حاصل کار گروهي پرسپوليس بود، گل اول را زد تا در مجموع پنجمين گلش در ليگ قهرمانان آسيا را زده باشد؛ آماري به مراتب بهتر نسبت به رقابت‌هاي ليگ برتر چرا‌که منشا اين تعداد گل آسيايي را در عرض پنج بازي زده و آمار خوب يک گلِ زده در هر بازي را تا اينجا از خودش به جا گذاشته است.
پس از اين گل نوبت به هنرنمايي علي عليپور رسيد؛ بهترين گل‌زن ايران در رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا هم شروعی توفاني داشت. مهاجم شمالي سرخ‌هاي تهران که گفته مي‌شود به تيم ملي هم دعوت شده، دو بار در همين بازي گل‌زني کرد تا اولين دبل آسيايي‌اش را رقم زده باشد. او که پيش‌از‌اين در ليگ ايران چهار بار توانسته بود دبل کند (زدن دو گل در يک بازي) اين بار براي پنجمين بار در اين فصل دبل کرد تا نشان دهد آماده‌ترين مهاجم اين روزهاي ايران است. عليپور که در‌حال‌حاضر با 17 گل، عنوان برترين گل‌زن ليگ ايران را يدک مي‌کشد هر دو گلش را به زيبايي وارد دروازه رقيب ازبک کرد تا در انتهاي بازي هم به‌عنوان مرد برتر زمين انتخاب شود.
يک امتياز سخت استقلال از قطر
آخرين نماينده ايران در ليگ قهرمانان آسيا هم استقلال تهران بود که شب گذشته در قطر در ديداري دشوار مقابل الريان به تساوي 2-2 رسيد؛ آبي‌هاي پايتخت که با گل به خودي بازيکنان الريان خيلي زود پيش افتادند، در ادامه دو بار دروازه‌شان باز شد و دست آخر در اواخر بازي بود که روي ضربه سر علي قرباني به تساوي رسيدند. اين نتيجه در شرايطي براي آبي‌هاي تهران رقم خورد که با توجه به 10‌نفره‌شدن تيم رقيب در 10 دقيقه پاياني، شانس رسيدن به برتري را هم داشتند.


دیدگاه‌ها(۰)