۱۳۹۶ سه شنبه ۱ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۰۸۶ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ بهمن
خبر

ایران جام جهانی کشتی آمریکا را تحریم کرد
پس از عدم پذیرش درخواست ایران از سوی اتحادیه جهانی کشتی، برای تغییرنیافتن زمان جام جهانی کشتی فرنگی از فروردین به آذرماه سال ۹۷، فدراسیون کشتی به‌صورت رسمی اعلام کرد در جام جهانی کشتی آزاد در آمریکا شرکت نمی‌کند‌. به گزارش فدراسیون کشتی، اتحادیه جهانی در پاسخ به نامه ایران در مورد تغییرنکردن زمان جام جهانی کشتی فرنگی اعلام کرد ضمن اینکه متوجه نگرانی‌های فدراسیون ایران در این خصوص است، موافق برگزاری مسابقات در فروردین ماه نیست و در صورتی که ایران نتواند مسابقات را در آذرماه سال ۹۷ برگزار کند، میزبانی جام جهانی را به کشور دیگری واگذار می‌کند. در پی این نامه، فدراسیون کشتی ایران به اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد که به دلیل برهم‌خوردن برنامه‌های فنی مسابقات ملی خود، در جام جهانی کشتی آزاد در آمریکا شرکت نمی‌کند و با توجه به لزوم مذاکره مجدد با حامیان مالی به‌زودی در مورد قبول میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی در آذرماه سال ۹۷ نظر خود را اعلام می‌کند. با توجه به نزدیکی رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی به مسابقات اروپا، کشورهای اروپایی خواستار تغییر زمان مسابقات فرنگی در اهواز شدند که این موضوع اعتراض کشتی ایران را در پی داشت. جام جهانی کشتی فرنگی که قرار بود اردیبهشت در اهواز برگزار شود، از تقویم اتحادیه جهانی حذف و تاریخ برگزاری این مسابقات به آذرماه موکول شده است.  فدراسیون کشتی در نامه‌ای به اتحادیه جهانی اعلام کرده که حاضر است جام جهانی کشتی فرنگی را در فاصله دوروزه از جام جهانی کشتی آزاد برگزار کند و در این شرایط زمانی که کشورهای اروپایی حاضر می‌شوند به جام جهانی کشتی آزاد بروند، باید در جام جهانی کشتی فرنگی نیز شرکت کنند. در همین رابطه این فدراسیون تهدید کرد که اگر تاریخ مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی به آذرماه موکول شود، در نتیجه‌ برنامه رقابت‌های انتخابی تیم‌های ملی کشتی ایران نیز بر هم می‌خورد و با این شرایط تیم‌ ‌ملی کشتی آزاد ایران حاضر به شرکت در جام جهانی کشتی آزاد نیز نخواهد بود.

حذف 2 نماینده اسکی ایران در المپیک زمستانی 2018
نمایندگان ایران در بازی‌های المپیک زمستانی 2018 پیونگ‌چانگ از صعود به مرحله دوم رقابت‌های اسکی باز ماندند. سیدستار صید در مرحله مقدماتی مسابقات اسکی کراس کانتری رشته ‌اسپرینت در بین ۸۰ نفر در جایگاه هفتادوهفتم ایستاد. او با زمان سه‌دقیقه‌و۵۶ثانیه‌و هشت‌صدم ثانیه با بیش از  ۴۷ ثانیه اختلاف نسبت به نفر اول نتوانست به مرحله نیمه‌نهایی راه پیدا کند. سمانه بیرامی‌باهر، نیز در همین ماده با زمان چهار‌دقیقه‌و‌۴۷ثانیه‌و ۹۱صدم ثانیه در بین ۶۸ نفر گروهش به ‌عنوان آخر دست یافت و با یک‌‌دقیقه‌و۳۹ثانیه‌و ۱۷صدم ثانیه اختلاف نسبت به نفر اول کارش را در این رشته به پایان رساند.

عليپور به تيم ملي دعوت شد
همسر علي عليپور خبر داد که مهاجم تيم پرسپوليس به تيم ملي دعوت شده است. به گزارش «ورزش سه»، علي عليپور که در فصل جاري عملکرد بسيار خوبي داشته، پس از ماه‌ها انتظار به تيم ملي دعوت شد. همسر عليپور اين خبر را در اينستاگرام داد و ابراز اميدواري کرد که همسرش در جام جهاني روسيه نيز حاضر باشد. او که چهارمين فصل حضور در پرسپوليس را سپري مي‌کند، در ليگ هفدهم، 17 گل به ثمر رسانده و عنوان آقاي گلي را با اختلاف به دست آورده است. او در جام حذفي و ليگ قهرمانان آسيا درخشش بسيار خوبي داشته و لايق پوشيدن پيراهن تيم ملي است. با دعوت‌شدن علي عليپور به تيم ملي، ترافيک در خط حمله تيم کارلوس کي‌روش بيشتر از اين نيز خواهد شد.


دیدگاه‌ها(۰)