۱۳۹۷ جمعه ۳ فروردين
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۱۰۴ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۷ اسفند
تداوم حرکت رو به رشد رضایت مشتریان از خدمات پس ‌از ‌فروش ایران‌خودرو

شرکت خدمات پس از فروش ایران‌خودرو موفق شد ضمن ادامه روند رو به رشد خود، با برداشتن گامی‌ دیگر در مسیر ارتقای رضایت مشتریان، باز هم مهر تأییدی بر تلاش‌های خود در راستای افزایش رضایت مشتریان از شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، دریافت کند و صعودی 18‌پله‌ای را از ابتدای سال جاری تا پایان دی‌ماه تجربه کند.     
 به گزارش ایکوپرس معاون شبکه خدمات پس از فروش ایران‌خودرو (ایساکو) گفت: شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، هر ماه با نظرسنجی از مشتریان میزان رضایت آنها را از خدمات پس از فروش خودروسازان داخلی و واردکنندگان خودرو ارزیابی می‌کند. ارزیابی اخیر این شرکت از خدمات پس از فروش ایران‌خودرو نیز بر طبق نظرسنجی از مشتریان، مبیّن رشد شش‌امتیازی در دی‌ماه در مقایسه با آذر جاری و تداوم روند صعودی این شرکت در شاخص یادشده است. گفتنی است با این رشد، امتیاز نهایی شرکت ایساکو از ابتدای سال تاکنون به عدد 749 رسیده است. شهریار سلطانی گفت: قطعا دستیابی به چنین امتیازی در شاخص رضایت مشتریان علاوه بر برنامه‌ریزی و تلاش بی‌وقفه شبکه نمایندگی‌ها، حاصل اجرای برنامه‌های بهبود، ارائه خدمات پس از فروش استاندارد و طراحی و ارائه خدمات نوین براساس نیاز مشتریان بوده است.
او در ادامه ضمن اشاره به مهم‌ترین عوامل مؤثر در تداوم روند رو به رشد امتیاز مشتریان در حوزه خدمات پس از فروش ایران‌خودرو گفت: اجرای مدل ارتقای رضایت مشتریان در نمایندگی‌هایی که امتیاز رضایت مشتریان آنها از میانگین عدد شرکت پایین‌تر است، برگزاری کارگاه‌های تخصصی مشتری‌مداری برای مدیران و صاحبان امتیاز نمایندگی‌های مجاز به صورت منطقه‌ای و همچنین برگزاری 360 ‌هزار نفر/ ساعت دوره‌های آموزشی تئوری و عملی برای کارشناسان پذیرش و کارشناسان فنی نمایندگی‌ها با هدف ارتقای دانش ایشان در نحوه برخورد و تعامل با مشتری بخشی از اقدامات و طرح‌هایی است که در این رشد امتیاز مشتریان مؤثر بوده است. او افزود: تأمین مناسب و به‌موقع قطعات مورد نیاز، برگزاری دوره‌های آموزش در محل نمایندگی (OJT) و همچنین توسعه خدمات خودروها و محصولات جدید در سطح کشور با هدف افزایش سطح دسترسی مشتریان، از خدمات پس از فروش ایساکو بوده است. به گفته سلطانی برنامه‌ریزی و اجرای نظارت‌های دوره‌ای و مستمر در همه ‌نمایندگی‌های سطح کشور با به‌کارگیری قریب به 400 نیروی متخصص غیرمتمرکز در 11 منطقه کشور و همچنین بازدیدهای محسوس و نامحسوس تیم‌های مدیریتی و کارشناسی به صورت مدون و تخصیص تجهیزات به نمایندگی‌ها با هدف ارتقای کیفی سطح خدمات جزء موارد اثرگذار در ارتقای خدمات بوده است. اظهارات معاون خدمات پس از فروش ایساکو درباره اقدامات مؤثر در رشد امتیاز مشتریان در حالی است که ایساکو در سال‌های اخیر در افزایش رضایت مشتریان گام‌های بسیاری برداشته است که از‌جمله آنها می‌توان به خدمات نوین این شرکت به مشتریان، توسعه خدمات الکترونیک، سامانه همراه ایساکو (اپلیکیشن) و اتوکلیک (خدمت فوری در محل برای تعویض روغن، فیلترها و...) اشاره کرد. رشد شاخص رضایت مشتریان از خدمات پس از فروش ایران‌خودرو از این نظر مهم و ستودنی است که این شرکت در میان شبکه گسترده خدماتی و با وجود 800 نمایندگی و بیش از هزار فروشگاه، موفق به کسب چنین امتیازی شده است. بی‌تردید افزایش یک امتیاز نیز در این شبکه گسترده و با وجود حجم عظیم مشتریان، گام مهمی ‌در راستای جلب رضایت مشتریان در مجموعه شرکت ایساکو محسوب می‌شود.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان
محصولات ایران‌خودرو از ارمنستان راهی بازار اوراسیا خواهد شد

سفیر ایران در ارمنستان گفت: ایران توانسته از طریق ارمنستان به بازار کشورهای اوراسیا و اتحادیه اروپا دسترسی پیدا کند و ایران‌خودرو می‌تواند با ارائه محصول با‌کیفیت و قیمت رقابتی وارد این بازار شود. به گزارش ایکوپرس، کاظم سجادی ورود محصولات ایران‌خودرو به ناوگان پلیس را اقدامی ارزشمند توصیف کرد و گفت: پلیس مرجع مهمی برای تأیید کیفیت محصولات ایران‌خودرو است و موفقیت در این بخش می‌تواند محصولات ایران‌خودرو را وارد حوزه‌های دیگر ناوگان حمل‌ونقل ارمنستان کند. او افزود: تلاش زیادی از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران برای حذف برخی تعرفه و عوارض غیرمنطقی واردات محصولات ایرانی صورت گرفته که به‌زودی به نتیجه‌های مطلوبی خواهیم رسید. او کیفیت را مزیت رقابتی در بازار ارمنستان دانست و گفت: عامل موفقیت محصولات ایرانی در بازار ارمنستان عرضه محصول باکیفیت است. سجادی تأکید کرد: ایران‌خودرو باید با عرضه محصول مورد نیاز ارمنستان با کیفیت و قیمت رقابتی الگویی برای دیگر تولیدات ایرانی باشد. سفیر ایران در ارمنستان با اشاره به بهره‌مندی ایران‌خودرو از نیروی کار متخصص گفت: باید کارکنان متخصص در بخش خدمات پس از فروش در اختیار نماینده این شرکت در ارمنستان قرار گیرد تا مشتری با رضایت کامل از خدمات استفاده کند. او با اشاره به تعهد بالا و تلاش نماینده ایران‌خودرو برای فروش محصولات گفت: مالکان سایر خودروها را نیز به سمت نماینده ایران‌خودرو اعزام می‌کنیم تا با آشنایی با محصولات ایران‌خودرو به خرید از آن ترغیب شوند. او افزود: بازار ارمنستان تشنه محصولات نو و جدید است و دولت ارمنستان نیز از واردات آن از ایران استقبال می‌کند. او در پایان تأکید کرد: ما امروز در ارمنستان از فرصت بهینه‌ای برخوردار هستیم که می‌توانیم با بهره‌مندی از آن به بازار پنج کشور اتحادیه اوراسیا و اتحادیه اروپا دسترسی یافته و کالا و محصولات ایرانی را صادر کنیم.


دیدگاه‌ها(۰)