۱۳۹۷ پنج شنبه ۲ فروردين
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۱۰۴ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۷ اسفند
رویداد

استعفاي مشاور عالي اقتصادي ترامپ
کاخ سفيد مي‌گويد که گري کوهن، مشاور ارشد دونالد ترامپ، رئيس‌جمهور آمريکا، از پست خود استعفا مي‌دهد. اين آخرين مورد از يک رشته کناره‌گيري‌هاي خبرساز مقام‌هاي دولت ترامپ است.

تهديد به شيوه پوتين
رئيس‌جمهوري روسيه گفت مسکو تنها براي حمله واکنشي از تسليحات هسته‌اي خودش استفاده خواهد کرد. به گزارش ايسنا، به نقل از اسپوتنيک، ولاديمير پوتين گفت: در رابطه با اين مسئله بايد بگويم که بسيار حساس و مهم است. طرح ما براي تسليحات هسته‌اي اين است که از آنها تنها براي يک حمله واکنشي استفاده کنيم.

خروج نام وليد بن‌طلال از فهرست فوربس
مجله آمريکايي «فوربس» نام وليد بن‌طلال، از ثروتمندان عربستان، را از فهرست «ميلياردرها»ي خود خارج کرد. به گزارش ايسنا، به نقل از النشره، مجله «فوربس» آمريکا تصميم حذف برجسته‌ترين تجار عربستاني از فهرست ثروتمندان جهان و عرب و در رأس آنها وليد بن‌طلال را دور از انتظار توصيف کرد.

عمليات سوريه براي آزادي «مسرابا» در غوطه ‌شرقي
يگان‌هاي ارتش سوريه روز چهارشنبه عمليات جديدي را براي بازپس‌گيري «مسرابا» در غوطه شرقي آغاز کردند. اين در حالي است که وزارت خارجه روسيه تأکيد کرد، عمليات ارتش سوريه در اين منطقه مغايرتي با قطع‌نامه اخير شوراي امنيت ندارد.

فراخوان رهبر القاعده براي جنگ با فرانسه
ايمن الظواهري، رهبر القاعده، در پيامي تصويري به فرانسوي‌ها گفت: کساني که پدران نسل جديد مسلمانان در مغرب عربي با آنها جنگيدند و طردشان کردند، اکنون بازگشته‌اند تا برادران مسلمان ما را بکشند و به آنها بگويند که همچنان تحت اشغال و استعمار فرانسه هستند.


دیدگاه‌ها(۰)