۱۳۹۶ دوشنبه ۲۸ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۱۰۴ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۷ اسفند
خبر

در حوزه‌هاي موشکي و پهپاد جزء ۵ کشور اول دنيا هستيم
ايسنا: فرمانده نيروي هوافضاي سپاه گفت: اين حرکتي که ما در هشت سال به دستاوردهايي مي‌رسيم که دنيا در 50 سال به آنها رسيده است، تنها در يک سازمان ميسر نيست. امروز خوشبختانه هم در حوزه‌هاي موشکي و هم در حوزه‌هاي پدافندي و راداري و بمب‌هاي هوشمند و حوزه پهپادي، جزء پنج کشور اول و در برخي حوزه‌ها نیز جزء 10 کشور اول جهان هستيم. او ادامه داد: اين مسير بايد ادامه پيدا کند و در جاهايي که ما مشکل داريم، ‌بايد از جوانان عظيم کشور استفاده کنيم. 

آيت‎الله سبحاني:
 مگر  روحانيون در فيزيک‌ و شيمي اظهارنظر مي‎کنند؟

مهر: آيت‎الله جعفر سبحاني با بيان اينکه حجاب واجب الهي است، گفت: افراد غيرمجتهد نبايد درباره حجاب که جزء مسلمات دين است، اظهارنظر کنند. انسان اگر چيزي را بلد نيست، نبايد درباره آن اظهارنظر کند. همان‌طور که روحانيت در مسائل فيزيک و شيمي و علوم ديگر اظهار نظر نمي‌کنند، ديگران هم نبايد درباره حلال و حرام و مسائل ديني که در آن علم ندارند، دخالت کنند. چيزي که حرام است، اجباري‌بودن و نبودن آن معنايي ندارد. حجاب جزء مسلمات دين است و در قرآن کريم آيه‌هاي زيادي دراين‌باره وجود دارد.

روحاني در تماس تلفني رئيس‌جمهور  ترکيه:
ايران و ترکيه آماده استفاده از پول ملي در معاملات مشترک هستند
ايسنا: روحاني عصر چهارشنبه در تماس تلفني «رجب طيب اردوغان»، گسترش همکاري‌هاي بانکي را کليد اصلي توسعه روابط اقتصادي دو کشور برشمرد و گفت: نهايي‌شدن جزئيات به‌کارگيري پول ملي دو کشور در معاملات مشترک، حرکتي تازه و خبري خوب براي دو ملت است که پيوسته خواهان تعميق همکاري‌هاي تهران – آنکارا هستند.  

رايزني ايران و روسيه براي خريد هواپيماهاي سوخو - 100
ايسنا: وزير انرژي روسيه اعلام کرد تهران و مسکو درباره فروش هواپيماهاي سوخو ـ 100 به ايران رايزني کرده‌اند. الکساندر نواک، دراين‌باره گفت: ما با شرکاي ايراني‌مان درباره فروش هواپيماهاي سوپرجت سوخو ـ 100 رايزني و طرحي را براي عملياتي‌کردن آن مشخص کرده‌ايم. ما درباره انتقال واگن‌هاي قطار گفت‌وگو کرده‌ايم. ما تاکنون هزارو 200 واگن را ارسال کرده و قصد داريم حدود سه‌هزارتاي ديگر را در سال 2018 انتقال دهيم. ما همچنين درباره فروش اتوبوس‌هاي ساخت روسيه و وسايل نقليه ساخت شرکت‌هاي UAZ و KAMAZ رايزني‌هايي انجام داده‌ايم.

آژانس در جايگاه تفسير برجام نيست
ايسنا: نماينده دائم ايران در آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در سخناني در سومين روز از نشست فصلي شوراي حکام آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در وين با تأکيد بر اينکه «هرچيزي به‌جز اجراي کامل تعهدات با حسن‌نيت، برخلاف متن و روح برجام است»، در بخشي از سخنانش در واکنش به «برخي تفاسير خودسرانه که برخلاف متن صريح بخش‌هاي مختلف ضميمه يک برجام و سابقه مذاکرات مربوط به آن مطرح شد»، اظهار کرد: آژانس در جايگاه تفسير برجام نيست.

ادعاي وليعهد عربستان:
ترکيه، ايران و گروهک‌هاي تروريستي مثلث شر  هستند

ايسنا: وليعهد عربستان‌سعودي در سفرش به مصر مدعي شد ايران ببر کاغذي است. به گزارش روسيا اليوم، محمد بن‌سلمان، در يک نشست خبري در سفارت رياض در قاهره، عثماني‌ها (ترکيه)، ايران و گروهک‌هاي تروريستي را «مثلث شر» خواند. بن‌سلمان پس از ديدار با عبدالفتاح سيسي، رئيس‌جمهور مصر، در سفري رسمي وارد لندن شد و بوريس جانسون، وزير خارجه انگليس و سايمون کوليز، سفير انگليس در عربستان، از او استقبال کردند. هم‌زمان با ديدار او با ترزا مي،‌ معترضان به اقدامات عربستان‌سعودي در يمن نيز قرار است تظاهراتي در اين رابطه در مقابل دفتر ترزا مي ‌برگزار کرده و اعتراضشان را به کشته‌شدن حدود ۱۰ هزار نفر در حملات ائتلاف متجاوز عربي به يمن و در خطر قرارگرفتن 3.8 ميليون يمني به‌خاطر نبود غذا و کمک‌هاي دارويي اعلام کنند. 

ذوالنور: كروبي نمي‌گويددر انتخابات تقلب شده
ايلنا: مجتبي ذوالنور كه با كروبي در حصر ديدار داشته، گفته است: من با آقاي کروبي صحبت کردم. آقاي کروبي مي‌گويد من نمي‌گويم در انتخابات تقلب شده است، بلکه به مقدمات آن اعتراض دارم.


دیدگاه‌ها(۰)