۱۳۹۶ دوشنبه ۲۸ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۱۰۴ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۷ اسفند
دریچه

افزایش دمای هوا در برخی مناطق کشور
ايسنا: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور از افزایش دمای هوا در برخی مناطق خبر داد.
احد وظیفه با اشاره به ورود سامانه بارشی از سمت شمال غرب کشور تصریح کرد: این سامانه بارشی در روز جمعه‌ ( ۱۸ اسفند) برای استان‌های شمال غرب و غرب باعث بارش باران، گاهی وزش باد و در ارتفاعات سبب بارش برف می‌شود. به گفته وظیفه افزایش دما در روزهای پنجشنبه و جمعه در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل رخ خواهد داد. او در ادامه گفت: ‌روزهای پنجشنبه و جمعه (۱۷ و ۱۸ اسفند) برای استان‌های آذربایجان غربی،‌ اردبیل، تهران، قم، مرکزی، اصفهان، کرمانشاه و خراسان رضوی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و برای برخی مناطق خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست.مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران در روز آینده اظهار کرد:‌ آسمان تهران ۱۸ اسفند صاف تا کمی ابری در بعضی ساعات وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۲ سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع مدارس سمپاد
ايلنا: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به دغدغه‌ خانواده‌های دانش‌آموزان مدارس سمپاد و تغییرات مطرح‌شده، گفت: قرار شد این موضوع در شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از کارشناسی‌های لازم مطرح شود و هر تصمیمی که شورا بگیرد، رویه اجرا باشد. دکتر محمدرضا مخبر دزفولی با اشاره به دغدغه‌های خانواده‌های دانش‌آموزان مدارس سمپاد و تغییرات مطرح‌شده، گفت: قرار شد این موضوع در شورای عالی انقلاب فرهنگی، پس از کارشناسی‌های لازم مطرح شود و هر تصمیمی که شورا اتخاذ کند، رویه اجرا باشد. دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: همچنین مقرر شد تا تصمیم‌گیری شورای عالی انقلاب فرهنگی هرگونه اقدام غیر از این مسیر در این زمینه متوقف شود تا نگرانی‌های به‌وجودآمده مرتفع شود.

هزینه نوروزی بلیت قطار هواپیما و هتل‌ها افزایش نمی‌یابد
تسنيم: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: نوروز امسال بلیت قطار و هواپیما افزایش پیدا نمی‌کند و هزینه هتل‌ها نیز افزایش نخواهد داشت و حتی کاهش قیمت نیز وجود دارد. علی‌اصغر مونسان، با تشریح تسهیلات عیدانه به مردم و به‌خصوص مسافران نوروزی به بیان چند عیدی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پرداخت و اظهار كرد: برنامه‌های ویژه‌ای نیز براي کاهش هزینه‌های سفر داریم که امسال بلیت قطار و هواپیما افزایش پیدا نخواهد کرد. همچنین بلیت هتل‌ها افزایش قیمت نخواهد داشت و در خیلی از استان‌ها کاهش قیمت هم خواهیم داشت. او ادامه داد: همچنین تخفیف ویژه رستوران‌ها و مراکز پذیرایی را خواهیم داشت. در راستای این تخفیف، مجتمع‌ها و بازارهایی با ما همکاری و در جشنواره عیدانه گردشگری حضور پیدا کردند و کاهش قیمت دارند که اکنون نیز در خیلی از بازارها می‌توانید این مسئله را ببینید. مونسان خاطرنشان کرد: برنامه ویژه‌ای نیز داریم برای افزایش شادی و نشاط که آقای رئيس‌جمهور امسال خیلی تأکید داشتند که فضای امیدبخش، شادی و نشاط‌آور تزریق شود تا مردم در ایام عید، فضایی بانشاط ببینند که در همه ادارات کل ما نیز یک بودجه ویژه‌ای برایشان لحاظ شده است که بتوانند برنامه‌های مفرح و شادی را داشته باشند.

تحویل دوربین‌های جدید طرح ترافیک به پلیس در هفته آینده
ايسنا: مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران از تحویل دوربین‌های محدوده طرح ترافیک به پلیس برای تست اجرای طرح ترافیک جدید خبر داد. سیداحسان جاهد با بیان اینکه شرکت کنترل ترافیک آمادگی اجرای طرح ترافیکی جدید در سال آتی را دارد، گفت: از آنجا که طرح ترافیک جدید در سال 97 قابلیت اجرا دارد و از آنجا که در این طرح نظام ثبت تردد ورود و خروج و همچنین زمان حضور در محدوده مهم است، تجهیز دوربین‌های محدوده طرح ترافیک در دستور کار قرار گرفت. وی با بیان اینکه در طرح ترافیک جدید کنترل معابر ورودی و خروجی مهم است، ادامه داد: تعداد دوربین‌های ورودی به محدوده طرح ترافیکی کامل بود اما این دوربین‌ها کالیبره شده و از لحاظ کیفیت ثبت تخلفات ارتقا یافت و در قسمت خروجی نیز تعدادشان تکمیل شدند به گونه‌ای که از 91 معبر موجود، 50 دوربین نصب شده بود و مابقی نیز در حال نصب است. هفته آینده این دوربین‌ها در اختیار پلیس قرار داده می‌شود تا نسبت به تست آنها اقدام کند.


دیدگاه‌ها(۰)