۱۳۹۶ سه شنبه ۲۹ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۱۰۸ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۲ اسفند
خبر

تمدید تحریم‌های ضدروسی اتحادیه اروپا
اتحادیه اروپا تحریم‌های خود را علیه روسیه برای شش ماه دیگر تمدید کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، این تحریم‌ها شامل ۱۵۰ نفر از شهروندان و ۳۸ شرکت فعال روسیه می‌شود که تا ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۸ ادامه خواهد داشت.

پیروزی‌ راست‌گرایان مخالف فارک در کلمبیا
احزاب راست‌گرای کلمبیا که مخالف توافق صلح این کشور و شورشیان فارک هستند، در انتخابات پارلمانی اخیر این کشور حائز یک پیروزی تاریخی شدند؛، اما نتوانستند در این انتخابات که منجر به ورود شورشیان سابق به کنگره کلمبیا شده، اکثریت را کسب کنند.

شکست حامیان دموکراسی در انتخابات هنگ‌کنگ
بر اساس نتایج نهایی انتخابات میان‌دوره‌ای هنگ‌کنگ که روز گذشته منتشر شد، کاندیداهای حامی دموکراسی، موفق شدند در این انتخابات مربوط به شورای قانون‌گذاری هنگ‌کنگ، فقط دو کرسی از چهار کرسی را به دست بیاورند.

آغاز رزمایش‌های زمینی عربستان و آمریکا
رزمایش زمینی عربستان و آمریکا با عنوان «دوستی 2018» از روز یکشنبه آغاز شده است. به گزارش ایسنا، به ‌نقل از خبرگزاری آناتولی، هدف این رزمایش که چهارمین رزمایش در نوع خود به حساب می‌آید، «تحکیم روابط نظامی متقابل میان دو طرف و تقویت هماهنگی و همکاری مشترک و متحدکردن برنامه‌ریزی‌های نظامی» اعلام شده است.

کشته‌شدن 1000‌ کودک در 2 ماه
به گزارش یونیسف، فقط در ماه‌های ژانویه و فوریه ۲۰۱۸، بیش از هزار کودک در سوریه کشته شده و حدود ۷۵۰‌ هزار کودک نیز دچار معلولیت‌های جسمی و روحی ناشی از جنگ شده‌اند. ۲۰۰‌ هزار کودک نیز در غوطه‌شرقی در محاصره هستند.

 


دیدگاه‌ها(۰)