۱۳۹۶ دوشنبه ۲۸ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۱۰۸ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۲ اسفند
کلاهبرداری ‌میلیاردی با مسابقه رادیویی دروغی

متهمانی که از یک شهروند شیرازی به بهانه برنده‌شدن در برنامه رادیو جوان سرقت کرده بودند، با پول‌های سرقتی گوسفند خریدند.
سرهنگ حبیب‌الله رجبلی، رئیس پلیس فتای استان فارس، گفت: افراد سودجو برای دستیابی به اهداف شوم خود، با ترفندهایی، با ارسال پیامک و تماس تلفنی با این عنوان که «شما برنده خوشبخت جشنواره رادیو جوان شده‌اید» اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.
سرهنگ رجبلی ادامه داد: در پی شکایت یکی از شهروندان، مبنی بر اینکه شخص یا اشخاصی با ترفند تماس از رادیو جوان و اعلام برنده‌شدن در مسابقه به مبلغ ۵۰‌ میلیون ریال وجه نقد و گوشی تلفن همراه، اقدام به گرفتن رمز دوم کارت بانک او کرده و مبلغ چهار ‌میلیارد ریال از حسابش برداشت کرده‌اند، موضوع در دستور کار مأموران پلیس فتا قرار گرفت.
این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: در پیگیری و تحقیقات اولیه مأموران و پس از بررسی مستندات ارائه‌شده از سوی شاکی، مشخص شد مبلغ چهار‌ میلیارد ریال به حساب بانکی فردی برای خرید دام به حساب دامداری واقع در کیانشهر واریز شده است.
سرهنگ رجبلی افزود: در ادامه تحقیقات و بازجویی مأموران از دامدار مشخص شد اشخاصی برای خرید دام به او مراجعه کرده‌ و پس از خرید، مبلغ کلاهبرداری‌شده از شاکی را به حساب دامدار واریز کرده‌اند که در نهایت پس از پی‌جویی‌های تکمیلی پرونده، متهمان اصلی شناسایی و مشخص شد ساکن استان تهران هستند.
او بیان کرد: مأموران پس از اخذ نیابت قضائی، در عملیاتی غافلگیرانه متهمان را دستگیر کردند.


دیدگاه‌ها(۰)