۱۳۹۶ دوشنبه ۲۸ اسفند
شماره‌های پیشین:
شماره ۳۱۰۸ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۲ اسفند
راند دوم نبرد ايران و امارات به نفع حريف
صعود استقلال به بازي با الريان کشيده شد

استقلال فرصت انتقام از العين را از دست داد. اين هفته ليگ قهرمانان آسيا نبرد تيم‌هاي ايراني و اماراتي بود. استقلال که قصد داشت انتقام بازي رفت و باخت 6 بر يک فصل گذشته را از العين بگيرد، در حضور 80 هزار تماشاگر پرشور ورزشگاه آزادي با حريف قدرتمند خود يک-يک کرد. در دقيقه 42 فرشيد اسماعيلي با زيرکي از مدافع حريف پنالتي گرفت. مامه تيام مهاجم موفق اين روزهاي آبي‌ها با خونسردي توپ را وارد دروازه حريف کرد. نيمه اول اين بازي با همين تک‌گل به پايان رسيد. العين که در اين بازي نمايش خوبي ارائه کرد، در نيمه دوم موفق شد کار را به تساوي بکشد. اين بازي حساس درنهايت مانند بازي رفت دو تيم با تساوي به پايان رسيد. استقلال با اين حال همچنان صدرنشين گروه سخت خودش است.
در ديگر بازي گروه D ليگ قهرمانان آسيا، الهلال عربستان در ادامه نتايج ضعيفش در اين فصل 2-يک به ميزبان خود الريان قطر باخت. الهلال فيناليست فصل قبل تنها دو امتياز دارد و در انتهاي گروه قرار گرفته است. در جدول گروه، استقلال و الريان هر دو شش‌امتيازي‌اند و حتي تفاضل گل و گل زده برابر دارند، اما فعلا استقلال اول است. العين هم با چهار امتياز از چهار تساوي در رده سوم قرار دارد. معادلات اين گروه که گروه مرگ آسياست، پيچيده شده است. استقلال در بازي بعدي ميزبان الريان است و بايد در آن بازي صعود خود را قطعي کند. استقلال اگر الريان را ببرد، حتي اگر در بازي آخرش هم ببازد باز هم صعود خواهد کرد. ذوب‌آهن ديروز شکست سنگيني را متحمل شد. اين تيم که در دور رفت شش امتياز کسب کرده بود، ميهمان تيم بدون امتياز الوحده امارات بود و با سه گل مغلوب شد. ذوب‌آهن در بازي رفت 2-صفر برنده شده بود اما ديروز نمايش ضعيفي ارائه کرد. پيش از اين بازي در ديگر بازي گروه B الدحيل قطر با دو گل ديرهنگام خود لوکوموتيو را در تاشکند شکست داد. در اين گروه الدحيل با 12 امتياز صعود کرد. ذوب‌آهن با شش امتياز در رده دوم باقي ماند. لوکوموتيو و الوحده هم سه امتياز دارند.
پرسپولیس و تراکتورسازی  به دنبال پایان خوش سال
در ادامه دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا و مصاف تیم‌های ایرانی و اماراتی امروز پرسپولیس ميهمان الوصل امارات است. برد در بازی رفت باعث شد پرسپولیس علاوه بر اینکه حواشی باخت در داربی را فراموش کند، در صدر گروه خود در آسیا نيز قرار بگیرد. پرسپولیس حالا می‌خواهد با پیروزی در بازی امروز خود در خانه الوصل، پایانی خوش در سال ۹۶ برای خودش و هواداران رقم بزند. در گروه C لیگ‌ قهرمانان آسیا سه تیم پرسپولیس، السد قطر و نسف قرشی ازبکستان شش‌امتیازی‌اند. الوصل هم با سه باخت بدون امتیاز است. الوصل هر پنج بازی آخر خود در لیگ و آسیا را باخته و احتمالا حریف آسانی برای پرسپولیس است. برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس البته تأکید دارد نباید این تیم اماراتی را دست‌کم گرفت. «در مدت کوتاهی برای دومین‌بار با تیم الوصل روبه‌رو می‌شویم که این می‌تواند برای دو تیم هم سخت باشد و هم جنبه مثبت داشته باشد. تیم الوصل، تیم بسیار خوبی است. الوصل در این دیدار دو گزینه دارد؛ اگر شکست بخورد، از دور مسابقات حذف می‌شود اما اگر پیروز شود، شانس صعود به مرحله بعد را خواهد داشت. این تیم، تیم بزرگی است. من به بازیکنانمان متذکر شدم که در لیگ‌ قهرمانان آسیا تیم ضعیف نداریم و همه تیم‌ها قوی هستند. هدف ما در لیگ ‌قهرمانان آسیا فقط برد است و برد». در ديگر بازی امروز نمایندگان ایرانی، تراکتورسازی در اولین میزبانی‌اش در این فصل به مصاف الوحده امارات می‌رود. تراکتورسازی شروع خوبی در لیگ ‌قهرمانان آسیا نداشته و با دو باخت و یک تساوی در انتهای گروه خود قرار دارد. این تیم در دور رفت حتی یک گل هم نزد. با این حال کار برای تراکتورسازی تمام نشده و این تیم می‌تواند با یک برد به مسابقات برگردد. ارتوئرول سائلام سرمربی ترکیه‌ای تراکتورسازی درباره بازی امروز گفت: «امروز به دنبال این هستیم که در دقایق ابتدایی بازی به برتری برسیم و گل‌زنی کنیم تا بتوانیم اولین برد خودمان را کسب کنیم. منتظر حضور تمام هوادارانمان در ورزشگاه هستیم. از آنها می‌خواهیم جو بسیار خوبی را برای بازی فردا ایجاد کنند». 


دیدگاه‌ها(۰)